Crysis [All about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by kugla, Mar 12, 2009.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni crysis 1 bolje izgleda od warhead-a. A dvica mi bezveze izgleda.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Truth, dicili su se da je Warhead vise optimizovan od originala, ali kada pogledate ground u warheadu i originalu - shvatit ce te da u originalu ima odprilike duplo vise kamencica, travki itd. Origi je graficki najjaci
     
  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Negdje na guru3d forumu sam naletio na crysis 2 mod, mrsko mi traziti sada link, par giga je u pitanju, grafika izgleda nevjerovatno, texture su drama... mada i tada prvi crysis sa real life modom izgleda bolje nego ista na PC platformi :)
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    mislis hi res texture i dx11 patch? To smo svi davno stavili al dzaba :D
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa bas zbog tih stvari je izgleda u nekim stvarima losije, jer totalano sam zaboravio da Warhead pati od ocajnog draw distance. Ali i dalje meni boje bolje odgovaraju u warheadu, jer Crysis 1 ima onaj clean look, sto mi se ne svidja, a Metro 2033 meni licno izgleda najbolje, a to za crysis 2, jbg meni dobro izgleda, stvar licnog ukusa.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    My Crysis 2 MP stats [ XXJebacXX , Lvl= 49] : :wink:


    [​IMG]
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Sta ljudi napravise sa Cryengine-om 3:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Ne znam za vas, ali meni ovo izgleda odlično za Hitman level :D
     
  10. jeretik

    jeretik Komšija

    Rainbow Six, Rainbow Six :D
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ko zeli da vidi CryEngine 3 u punom sjaju neka downloaduje Crysis Revival V3.99 + C MOD

    3 Custom mape, teske 1.8GB, recommended GPU : GTX580 SLI.. :lol: DOWNLOAD LINK

    Instalacija Crysis 2 igre je obavezna.

     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Mocna prezentacija engine-a:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    hocemo li ikada ovakvo sto dozivit u igrama?
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Hocemo kada budu igre pravili potpuno odvojeno za svaku platformu, a ne jeftine portove kao sto je bio Crysis 2 , pa je trebalo jos dodati naknadno DX11, ULTRA preset i High Res texture i to u ogromnom patchu da bi igra licila bar na PC naslov.

    Naravno opet daleko od stvarnih mogucnosti CryEngine 3..

    Igrao sam ovaj Crysis 2 Revival mod, ima dosta efekata (post process) koji nisu iskoristeni u originalu,i sigurno moze jos bolje CE3 ali neci vas lagati za udobno igranje na Ultra i 1280 x 1024 treba vam sila od grafike tipa ove HD7950..

    Na Full HD rezi treba CF setup HD7950 ili SLI GTX580..
     
  15. extibo

    extibo Komšija

    Ne isplati se odvojiti vise godina rada na jednoj zakoruzenoj igri kada je lakse uloziti koji milion vise u marketing i hype za nekoliko kreatura koje se nazivaju igrama.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo je jedini razlog zasto imamo grafiku takvu kakvu imamo. Sam primjer je Crysis 1 kojeg nisam pratio u to vrijeme kada je izasao ali ti treba i danas mašina da igras na max. Ptice znaju kako je tada bilo i je li iko igrao na max podesavanja kada je igra izasla.

    Niko ne zeli izdati igru koju niko nece moci gurati. Prodali bi dva primjerka i kljuc u bravu. Ne zelim opet raspravu oko monitora ali se danas uveliko igra na 1920x1080 (ili kojoj vec rez) a 1680x1050 je gotovo standard tako da ni 1280 x 1024 nije mjerilo. Naravno da postoji veliki potencijal u danasnjim engine-ima poput spomenutog cry 3 ili frostbite 2.0.

    Takodjer ne vidim veliki problem oko portovanja igara sa konzola. Istina da ima problema ali sumnjam da bi dobili vise slika kada bi se radilo PC only. Veci problem vidim kod komandi i nedostatka istih nego optimizacije. Mislim da je optimizacija sasvim ok kod modernih igara.
     
  17. xman

    xman Komšija

    Crysis je u trenutku izlaska bio igra iz buducnosti, i dan danas je sto se FPS-ova tice superioran. Veliki je skok napravio i bio opravdano zahtjevan. Hardver je bio zrtva progresa i to je bio momenat kad je gaming bio ispred hardvera.
    Da se danas pojavi igra koja bi imala takav epitet i znacenje trebalo bi 5 kvadratnih metara konzola poredanih jednu na drugu da to potjeraju :D
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Da se ne zatrpava C2 tema.

    [​IMG]

    Samo da ponovim, izlazi iduce godina a moze se vec naruciti recimo na g2play: http://www.g2play.net/store/Crysis-3-EA-Origin-Key.html

    Ono sto je zanimljivo jeste da buducnost Crysis serijala nije "precizna". Crytek ode u free 2 play vode sa ovim naslovom: Warface. Mislim da takodjer londonski Crytek tim radi jos i Homefront 2 pa valjda kada sve to završe. Tako da, kako sam i rekao, ocekujem da EA prebaci Crysis DICE-u (ili ce biti ipak ono, da je Crysis trilogija).

    Gameplay materijal:



    Demonstracija Cry 3 enginea:



    A video se moze i downloadovati sa ovoga linka: http://www.gamefront.com/files/22103383 ... g_8_12.mov
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    otkud ti to da se crysis diceu prebaci, nema mi logike nikako

    Sent from my S+
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam mislio trojku vec sami serijal ali mozda i ostane na trilogiji sto bi bilo steta. Ne znam koji jos develeperski timovi rade za EA koji bi mogli raditi na nastavcima Crysisa.