Crysis [All about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by kugla, Mar 12, 2009.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ev i ja sad probah Crysis 2 MP demo, K/D mi bio 2/11 :D Ebo ga FPS na gamepad :?

    Kao sto Pasha rece, grafika je OK al nista spektakularno..
     
  2. Esh

    Esh HWB

     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    http://www.vg247.com/2011/02/02/crysis- ... -pc-specs/

     
  4. pac

    pac Komšija

    Ima 4850 da place.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    nece ba ljudi, kako nikako da shvatite da ce vam ovo ici brze od Crysis keca, a i kec je isao skroz ok (bez AA) sa 8800GT/4850 :/
     
  6. pac

    pac Komšija

    Daj boze vedo, ja im nista nevjerujem. Ali eto valjda ce biti dobar port...
     
  7. Pasha

    Pasha Komšija

    Port je na konzole, a ne obratno.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    koliko znam, igra se razvijala paralelno za X360 & PS3 & PC, tako da nije bila prvo finalizirana za PC pa joj onda kidali detalje da bi isla ok na konzolama. A druga je prica sto je pred kraj razvoja igre nVidia pogurala Crytek da napuca detalje u PC verziji da bi namucili i high-end Dx11 grafe. Al vjerujem da ce to ostat rezervisano za ultra-high settingse.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jest isao na 17" i 1280/1024 a sad i mobiteli imaju vecu rezu :D
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    @Vedo Igra je urađena za PC, pa su onda imali problema da strpaju Cryengine 3 na konzole. Pa nije niko lud danas da rebuild-uje ili da radi uporedo na dvije, tri različite platforme.

    I ovaj demo je klasična ložiona za X360 ( zbog para), a ustvari vidio si i sam na šta liči.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    MINIMALNI ZAHTJEVI:

    OS: Windows XP (DX9), Vista, 7 (DX11)
    CPU: Intel Core 2 Duo 2Ghz ili AMD Athlon 64 x2 2Ghz
    GPU: Nvidia Geforce 8800 GT 512 MB
    RAM: 2 GB
    HDD: 9 GB slobodnog prostora
    DVD-Rom 8x, internet konekcija, tipkovnica+miš ili X360 gamepad
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zeza se lik :)

    Za prvi Crysis minimalac je bio single core proc i nvidia 6xxx grafa ili tako nesto. Nadam se da preporuceno nije nesto previse, ne znam kako im se uopste isplati praviti takvu igru.
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xj66Jkg6OAY&feature=player_embedded[/youtube]
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa 8800GT je 100 KM, nisu naveli minimala grafu od 300 Eura :eek:
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ali ta ista graficka je bila preporucena za prvi Crysis, a sada je minimalac, a nije se bas toliko odmaklo graficki.
     
  16. gilla

    gilla Aktivista

    Netačno da je port sa pcja sem ako nemaš neke insider informacije od likova iz Cryteka. Glavni posao koji su odradili je prilagođavanje cryenginea konzolama a poslije su dodavali sadržaj. I nisu radili nikakav rebuild već uporedo na verzijama(ne znam šta je ovo čudno, riječ je o ogromnom studiju i igri sa ogromnim budžetom, nisu jedini,). Pc posebno i console verziju posebno, mada postoji mogućnost da su odradili port između 360 i ps3. I ne znam kaj ovo ovoliko napadaš, igra je među top 5 ako ne i top 3 grafički na 360.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  18. Pasha

    Pasha Komšija


    Što će reći da nije rađena za konzole. Cryengine je engine napravljen za PC. ''Trpali'' su ga na konzole, to je tačno, ali to je nešto što sam već gore napisao.

    Da, a ja se zovem Josip Broz Tito, a ovo oko mene je crno-bijeli svijet. Uraditi engine za PC, pa onda ga trpati u 6 godina staru konzolu. Baš je to dobar i pošten studio, tako ti ne mogu reći '' nismo fejkali''.

    Igra je toliko ružna da osim Vede i mene( ovdje) to potvrđuje svaka osoba koja je probala demo. Dakle, imam X360 i probao sam demo. Iz toga proizilazi moj zaključak da je demo grafički ispod prosjeka nečega što se može vidjeti na X360. Recimo Dead Space 2 demo ga dere u kilometrima.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    True, CoD meni ljepse izgleda :) I sad beze malo udjem u Crysis Warhead na PCu, ma ebo te, po' sata sam se brckao u plicaku, ronio, ganjao ribice i rakove, ma osjecaj da si na Karibama samo takav :smt007 :D
     
  20. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    pa samo su blesavi ocekivali kvalitet Crysis-a 1 ili jos bolji na x - boxu