Čudan problem sa WH-205 stereo slušalicama

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by MadbaLL, Jan 29, 2011.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    dobio sam nove, originalne nokia wh-205 stereo slušalice, međutim imam problem. dakle kad slušam muziku ili radio, zvuk je udaljen, izmiksan i ne čujem glas sve dok ne pritisnem i ne držim onu tipku za javljanje na samim slušalicama. dok to držim, zvuk je fantastičan. čim pustim, zvuk je opet kao što sam gore opisao.

    naravno pitao sam "google" i našao na oficijelnom nokia forumu da je neko imao isti problem s tim slušalicama ali da ga je riješio tako što je do kraja gurnio džek u 3.5mm priključak. ja sam gledao na svom mobu i koliko sam vidio ušao je koliko može, nisam jače/dublje da gurnem da šta ne bih slomio. sad ne znam jel treba do onog zadnjeg ruba da uđe ili šta već? ili je neki drugi problem u pitanju?
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Predpostavljam da je zvuk bez basa i da se cuju samo ritam instrumenti. To se javlja kada se djek ne gurne do kraja ili se pogresno spoje žice. Da ti kazem da guras koliko mozesn, nemama pojma kako si prikljucio ali treba da ide do ruba ali hne do crnog jer koliko vidim ima prosirenje na pocetku.

    Vjerovatno neki spoj/prekid na tom dijelu gdje je dugme i mikrofon.
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    dok ne pritisnem ono dugme na slušalicama, zvuk je udaljen, izmixan, ne čuju se svi instrumenti, kao ni vokal. a čim pritisnem to dugme i držim ga, zvuk je savršenstvo.

    e pa do kojeg ruba treba da ide? evo slike (samo što su kod mene bijele, a ne crne):

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    poslije crne plastike, ima jedan metalni rub, pa onda ono suženje sa crticama.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Gurni do kraja slobodno :D Ide do tog metalnog ruba.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Do tog metalnog ruba idu slusalice (ne do same plastike) i u biti one se malo teze gurnu i ono.. škljicnu. Da se ne bi lako izvadile. Znacki kada to, škljocen ..to je to.
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    hvala drugovi ;), fercera sad sve odlično.

    nisam znao da treba to do kraja i da škljocne, dosad sve koristio one kineske sluške :).

    topic se može izbrisati.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ugodno slušanje.