Cudan problem sa zvukom - ABIT IP35 Pro

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Venom, Dec 12, 2013.

  1. Venom

    Venom Aktivista

    Imam specifican problem sa zvukom koji se odjednom pojavio prije neka 2 mjeseca.
    U pitanju je racunar na poslu sa maticnom iz naslova.

    Znaci kad se tek racunar upali, cuje se samo šum na slusalice/zvucnike dok ne prodje odredjeno vrijeme.
    Ponekad odmah proradi zvuk, ponekad cekas i po par sati. Ne znam od cega zavisi ovo i jako je iritantno :D

    Probao sam mijenjati drivere, mijenjati slusalice, stavljati u front panel, ali isto se desava.
    To se pojavilo dok sam imao win7 "odjednom", sad je svjeze formatiran sa win8.1 no problem je ostao.

    Ps: ne znam je li mi se cini, ali imam osjecaj kada upalim neki igru, da prodadi zvuk malo nakon pokretanja neke 3d aplikacije.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Problem je cini se hardverske prirode,najmanje zajebancije oko toga bi bilo ubacivanje diskretne zvucne karte.
     
  3. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Stavi linux na stik i vidi sta ce se desavati,ako je i na linuxu isto, onda je chip za zvuk defektan
     
  4. efo

    efo Komšija

    Ja imam slicnu plocu (Abit IP35 E) i imam problem sa portom za mikrofon... Cas radi cas ne radi, par puta na dan moram izvaditi i ponovo ubaciti mikrofon u rozi port da opet proradi isti... Ne gine mi zvucna izgleda jer je ovo postalo veoma iritantno. Inace sa portom za muziku/zvucnike nemam nekih problema.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I ja sam imao neku cini mi se IP-35P al ne pro i isto otkazao zvuk.Ne komplet chip al recimo prednji ili zadnji kanal. Diskretna zvucna svetinja :D
     
  6. Venom

    Venom Aktivista

    Ma ja, crkava zvuk ovdje ocigledno. Nista gulicu ovako dok skroz ne crkne, pa eventualno kupiti neku zvucnu.