Cudan zvuk iz P42U30 tv-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by AdoSA, Jul 25, 2012.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Nedavno sam presao na HS kablovsku TV i dobio sam od njih i CI modul za digitalnu televiziju . Od prvog dana mi se poceo povremeno javljati zvuk kao prilikom paljenja/gasenja TVa i to samo kada je TV ugasen. Zanima me da li je to normalno (da li tv radi nesto u pozadini dok je iskljucen) ili je indikacija nekog problema

    Sent from my GT-I9100G
     
  2. h2o

    h2o Aktivista

    Da slucajno nije upaljena opcija da uradi OTA firmware update?
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Znaci oni imaju CI module, a ovi debili iz Telemacha nece da nabave, jeste nevezano za tvoje pitanje, ali hvala za info.
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    hmm... upravo gledam da mi je bio upaljen auto-update nakon sat vremena po iskljucenju TV-a. Ako bude do toga, javim...

    Sto se tice CI modula, jedino HS nudi u ponudi kao i dosta HD kanala

    Sent from my GT-I9100G
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Izgleda da je bilo do auto update-a. Vise se ne cuje :grin:

    Hvala narode

    Sent from my GT-I9100G
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Da ne otvaram novu temu....

    Od jutros je tv poceo da zuji povremeno. Zujanje se desava sa zadnje strane TVa te me interesuje da li je ovo uobicajeno i da li ima kakvog lijeka? TV je jos uvijek pod garancijom i ako ne prestane sa zujanjem da li da ga saljem na servis?
     
  7. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Koliko ja znam svaka plazma malo zuji dok radi. I moja panny plazma zuji al skoro pa ne primijetno.
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Da je malo ne bi se ja brinuo, nego povremeno pocinje primjetno da bruji... Ma TV je jos pod garancijom, ako bude zezala odnijecu je neka mi poprave ili da mi zamjene za drugu uz doplatu ... :)
     
  9. wizard

    wizard Aktivista

    Evo i ja imam slican problem. Naime, u zadnje vrijeme cujem jako iritantan zvuk iz TV-a ( piskavi ton ) ali tek nakon sto odradi nekih 1/ 2 do sat. Kada TV ugasim i taj zvuk nestane tj prestane! Ima li ko ideju sto bi to moglo da bude???

    Hvala!

    PS:
    Samsung TV
    MOdel: cw-29m064n
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Imao sam isti problem na samsungovom CRT-u koji se kvario brznom svjetlosti svaki put tako da sam odustao od popravki. Davno mi je majstor rekao sta zuji ali se ne sjeca. Zavojnice ako se ne varam. Znam da se znalo pogorsati na bljestavim pozadinama. Ti TV-ovi su jednostavno dotrajali.
     
  11. wizard

    wizard Aktivista

    Ovaj TV koristim dok sam u posjeti roditeljima a stoji u sobi za goste pa ne vidim neku snazno ili veliku potrebu da nabavljaju ili nabavim novi nego jednostavo da ovaj probam ( ako budem u mogucnost ) popraviti!!!!
     
  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Da ne otvaram novu temu...

    TV je odjednom postao raditi. Nema zvuka, nema slike. Kada ugasim i ponovo upalim prekidač na TVu davno gori zelena lampa kao da sam ga upalio preko daljinskog i ne daje znake života...

    Ne li neko imao slična iskustva?
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Any1?
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Djeluje kao situacija za ovlašteni servis..
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Da... jbg