čudno iskustvo sa provajderom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Almir, Jul 25, 2015.

  1. Almir

    Almir Komšija

    Da se malo posavjetujem sa vama, ugl da skratim priču skine mene lokani kablovski provajder ja kontao nema interneta nakon 1 dana nazovem da prijavim kvar kad kaže, ko oni mene htjeli da zovu akaunt je suspendovan zbog čudnih radnji bla bla... reko wtf... i šta sad ? kaže može biti virusi, da formatiram komp, reko ima više kompjutera telefona, kaže sve? jestel ozbiljni i tako nekativan 4-5dana.

    ugl šalter radnik je za kompjutere tuta, adminstrator mu složio neki recitat, da promijenim šifru na ruteru, da formatiram komp i tako, ugl na moje pitanje da nisam tele i da znam o računarima malo i da mi kaže gdje je problem ovaj to ne želi, već mi čita recitat i prijeti da ćemo raskniti ugovor i prijavu mupu :)

    sad se pitam radi čega su me ovi makli, imam antivirus, na firewallu ništa specijalno imam rulove sa blokiranjem portova, blokirano dosta portova ip ranogova iz kine itd itd, aktuelni windowsi


    jedino što sam primjetio je na testnom virtuelnom serveru gdje testiram php u apache logovim primjetio da kinezi ubiše sa nekim pokušajima automaski skripiti.


    ja sam poludio, def mijenjam provajder jel su mi isklučilji kad je najpotrebni bio, a ovo pitam radi sebe, šta da pregledam?
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Svi provideri to rade. Uglavnom su uzroci u zombie botnet xp računarima i free wifi mrežom.

    Naravno niti jedan provider ti neće reći e taj je kompjuter jer samo vide sa koje ip adrese dolazi napad.
    Zakonski gledano sve iza modema je tvoja odgovornost.