Cyberpunk 2077

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 24, 2012.

  1. Neso

    Neso Komšija

     
    nenji_avero likes this.
  2. vutra

    vutra Komšija

    [​IMG]

    :rolleyes:
     
    Esh and NAILS like this.
  3. FearLess

    FearLess Aktivista

    CDPR je bas all in usao sa ovom igrom i kad vidim ocjene tipa 100/100 a u recenziji se osvrnu na hrpu problema pogotovo sa bugovima onda i vidim da neke stvari ne stimaju vise.
     
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    Mene interesuje koliko su prodali kopija, I znate li koja je igra najprodavanija do sada?
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Najprodavaniji digitalni naslov, ne samo igra, "most profitable entertainment product ever", je GTA5.
     
    p4ja likes this.
  6. Esh

    Esh HWB

    Interesantan mi je potez da su pustili recenzije na igru bez patcha na kojem su toliko radili.. Jasno, ne moze biti day 1 review ako se svima otkljuca u isto vrijeme, ali vecina kritika se odnosi na bugove.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tako je odavno, neke igre moraju dobiti dobre ocjene bez obzira kakve su.
    Naravno mislim na ove mainstream, srećom pun YouTube objektivnih recenzija.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. vutra

    vutra Komšija

    Cyberpunk 2077 Epileptic PSA

    https://www.gameinformer.com/2020/12/07/cyberpunk-2077-epileptic-psa
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Vrte se standardne teorije zavjere, kako su mainstream mediji plaćeni a ovi iz podruma su pravi, dok u realnosti dio mainstream medija dao loše ocjene i recenzije, npr gamespot. Svaka moderna igra izađe sa bugovima koji se kasnije ispoliraju. Bethesda igre poznate po tome a i dosta drugih. Zna se da je bolje igre kupovati pola godine do godinu kasnije jer cijena spadne, bugovi se isprave a i doda se novog sadržaja u igru. Strpljen spašen.
     
    Stevie_Ray likes this.
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Koga zanima, preko GOG.com i ruskog VPN-a (GOG ne dijeli banove kad se koristi za razliku od Steama) igra košta $26.69.
     
  11. Neso

    Neso Komšija

    NVIDIA decided to share performance metrics for RTX 3090, RTX 3080, and last-gen flagship RTX 2080 Ti at Ultra Quality Preset with Ray Tracing set to Ultra. Each card has been tested with DLSS on and off. It seems that even according to NVIDIA, their 1,499 USD and 699 USD graphics cards are unable to meet the 60 FPS in this heavily promoted title.

    With DLSS off, none of the graphics is even reaching 30 FPS, which is not exactly an experience that PC gamers are expecting. CD Projekt Red already confirmed that AMD Radeon RX 6000 graphics will support ray tracing in Cyberpunk 2077, just not at launch. Hopefully, though, the performance optimizations will allow high-end GPUs to reach higher framerate, even when DLSS is not enabled.

    https://videocardz.com/newz/nvidia-official-cyberpunk-2077-rtx-3090-and-rtx-3080-performance-leaks-out
     
    Last edited: Dec 8, 2020
    Esh likes this.
  12. monK

    monK Komšija

    Youtuberi zarađuju finu lovu za "neutralne" reviewe.... počesto su proxy za nezvanični community management...

    Samo kažem :)
     
  13. Decerto

    Decerto Komšija

    A ja se konto poigrat na gxt 1070...mozda na 640x480 :D
     
    Neso and Zer0 like this.
  14. Zer0

    Zer0 Aktivista

    A ja kontao sa gamepadom barem 30 zakljucanih fps-a na max i barem sa RT-om na medium...malo sutra...
     
    Decerto likes this.
  15. FearLess

    FearLess Aktivista

    But can it run Cyberpunk? :D
     
  16. p4ja

    p4ja Komšija

    Mozda kad ovaj patch izleti odma, bude neka optimizacija pa i frejmovi veci..
    samo me interesuje koliko su prodali, koju god stranicu sam otvorio sve je u znaku zute boje..
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Pozitivne recenzije se daju radi prometa, popularnije su nego da pljunes igru. Radi fanbojsa. Dosta kanala izgubi subscribere kada daš kritiku velikim igrama poput W3 i slicno. U pitanju su klinci koji praveo preglede.

    Sa druge strane, vec dobro poznato, "IGN praksa". Quid pro quo. Nije u pitanju placena recenzija vec ako nije pozitivna, slijedeci put neces biti na zatvorenoj prezentaciji. Nece biti review key itd. Objektivni recenzenti o tome i govore, koliko su izgurani i koliko kljucevi za review kasne. Ili nikad' ne stignu. Na zatvoreno prezentaciju nisu nikad ni pozvani. I onda ti popularni falsifikovani komentari budu na traileru: "10/10, best game I ever played." A ono Battlefield Hardline.

    Evo bas danas gledam, svi koji su nahvalili igru i rekli kako je epic, danas kazu kako je lame as fuck. Mediocre. Prica i napisani likovi jako tanki. Kijanu totalno off itd itd.

    Tako se rade recenzije. Cast izuzetcima manjim objektivnim ljudima koji nekako ulove kljuce. Ali evo, i za 2077 su samo odabrani imali pristup. Jje neki Ibro sa 200k subskrajbera mogao odraditi recenziju. Vec ce biti kljuc kada ode u prodaju.

    Evo pustio u pozadini da "prica" dok radim, i svi su likovi sa panela rekli kako je epic igra. I sad ova prica:



    Kako su je sada opisali, igra je smor.

    Radi se cisto o kalkulaciji biznisa. Nista vise.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Recenzije su mogli raditi samo sa materijalom od CD, znaci ne moze pokazati bugove i ostale nedostatke. Mozes pricati ali je sve official gameplay u review.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, bili su limitirani video materijalom ali ne i sa onim sto su igrali. Pa su opet igru smjestili u zvijezde.

    Evo primjer o cemu pricam. Recenzija je izasla danas i smiju prikazati gameplay. Poprilicno je igra iskritizirana i gledaj hejta i dislajkova klinaca koji nisu ni probali igru:



    Zato je IGN dao 9/10 ..and move one.
     
  20. vutra

    vutra Komšija

    Igra je nahajpana do neba, očekivanja su prevelika, pa zato i najmanja kritika igre vodi do "prijetnji smrću" recenzentima koji su dali manje ocjene od očekivanih.
    Meni se, iskreno, CDPR popeo na neku stvar s njihovim "holier than thou" stavom, pogotovo kad je u pitanju CP2077.

    Nisam hejter, kupiću i odigrati igru, vjerovatno ću i uživati, ali jedva čekam da ovaj circlejerk prestane.