Cyberpunk 2077

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 24, 2012.

  1. p4ja

    p4ja Komšija

     
    Zer0 likes this.
  2. xman

    xman Komšija

    Samo par nezavisnih likova na YT pogledam kada me zanima recenzija neke igre,tj kada me zanima stvarno misle o igri.
    Ovu igru je ko Last of us 2 npr zabranjeno negativno ocijeniti a svi do jednog nezavisnog su last of us 2 maltene ismijali,isto ce biti i ovde,reci ce sta stvarno misle.
    Sto naravno ne znaci da su potpuno u pravu,nerijetko sam gledajuci recenzije Skillupa npr se pitao kako dodje do odredjenog dojma jer je moj potpuno drugaciji.
    2077 ne moze opravdat hype,ali znajuci CDPR biti ce dobra igra,narocito kroz odredjeno vrijeme kada je popeglaju i izbace DLC/Expanzije.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    "Dobar glas daleko se cuje, a los jos dalje"
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uzmeš sa nekim po pola po 20KM i malo pogledaš bagovima kroz prste. :D
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zanimljivo je koliko se upinjete da diskreditujete igru, kvalitet i ocjene.

    Od 47 recenzija 92 prosječna ocjena na metacritic, mora da im je u ove "plaćene" recenzije otišlo pola budžeta :rolleyes:

    PC Gamer, gamespot, gamesbeat, eurogamer itd sve veliki sajtovi sa slabijim ocjenama ali eto navodno ne smije niko dati slabu ocjenu.

    Na kraju krajeva, nijedna recenzija nije bitna ako se nekome sviđa ili ne sviđa igra. The Witcher 3 i RDR2 imaju odlične ocjene pa se mnogima ne sviđaju, a tako je i sa ostalim igrama.

    Sjećam se koliko se pljuvalo po The Witcher 3 zbog downgrade grafike, I na ovom forumu, pa kasnije nikom nije bilo bitno.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    TLoU2 ima odlicne ocjene, pa je na forumu popljuvan. Cinjenica je da je Cyberpunk imao jako kontrolisan review. Kao i MGS5 nekad.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    TLoU2 je popljuvan jer je u igri nabildana lezba, ne zato što je loša igra.
     
    Aldiin and nenji_avero like this.
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I sta je tu problem?
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Ne vidim ja problem u tome, već manchild debili sa interneta.
     
  10. xman

    xman Komšija

    Niko od nezavisnih nije popljuvao Tlou2 radi nabildane lezbe,jedva da je iko pomenuo to sto je nabildana i sto je lezba.
    Ismijana je ideja da se radi o masterpiecu kako woke kultura a i oni koji su unaprijed odlucili da ce im se svidjeti zele da se misli o toj igri.
    2077 ako je los to ce ovi likovi sigurno naglasiti.
    Bili u pravu ili ne,barem ce reci ono sto misle.
     
  11. ming

    ming Veteran foruma


    Znaci problem je što je nabildana lezba.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    90% hejta za TLoU2 je od homofoba, samo nece niko direktno da kaze, nego u fazonu "nisam rasista, ali...". Ono ostalo su likovi kojima je zivot sam po sebi mrzak, pa dalje od toga ni ne vide.
     
    Patton2410 and FearLess like this.
  13. xman

    xman Komšija

    Ja ne pricam o hejtu,ni fanbojizmu,koji okruzuje last of us 2 kao i 2077,nego o nezavisnim kriticarima koji zive od toga. Niko od njih ne hejta nego iznosi svoje misljenje. A misljenje tih likova je da tlou2 kao pricom vodjena igra je razocarenje.
    Mene njihovo misljene o 2077 zanima vise od misljenja interneta.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jeste, nezavisni kriticar koji ne moze da konkurise IGN-u, Gamespot-u, Eurogameru itd, pa kupi poene kod glasne manjine koja trazi utociste.
     
  15. xman

    xman Komšija

    Da.IGN je relevantan lol.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa da, jedan od najvecih portala generalno tebi nije relevantan, predobre ocjene daju, ne seru prema svemu sto izadje, previse pozitvni, ko ima vremena za tako nesto, tj potplaceni, nema sta drugo biti.
     
  17. xman

    xman Komšija



    Samo mali dio.
    IGN je sprdacina.
     
    nenji_avero likes this.
  18. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Na stranu sve, ali portali poput IGN isl su odavno pregažena, zastarjela glupost.
    Relevantni su koliko je Klix relevantan u globalnom novinarstvu

    Kritičari su samo malo manje zlo od influensera



    Prevšie se polemike stvara oko nebitnih stvari, a premalo priča o bitnim. Ne samo u gamingu, nego u svemu.
    Prema svemu viđenom, igra je tačno ono što se očekivalo.
    Isto kao i Witcher, imaće veliki broj onih koji je vole i veliki broj onih koji će svaku najmanju manu iskoristiti da kažu kako su posebni i drugačiji od drugih i ne vole igru.

    I da sve to ostavimo po strani, da su svi objektivni i kažu isto, postoji još "osjećaj".
    Witcher3 sam igrao tri ili četiri puta dok se nisam natjerao da izdržim prvih 10ak sati i tek tad sam zavolio igru i postala mi je možda i najbolja igra koju sam ikad igrao.
    Možda mi se baš CP2077 ne svidi. A možda mi nadmaši Geralta (nemoguće :D )

    Samo se ne svađajte tako vam svega oko gluposti i mišljenja jer nećete jedan drugog, a ni čitatelje ovdje ubijediti da budu na vašoj ili njegovoj strani
     
    monK likes this.
  19. monK

    monK Komšija


    Tako nekako.

    I nije stvar posebnosti ako neko ne voli ili baš voli Witchera i CD igre.

    Ja ih nisam nikad ni pomislio ni igrati ni instalirati iz prostog razloga što ima toliko toga da volim i da lagano igram, da nema šanse da ja u okviru svog slobodnog vremena dodajem i to na spisak. Nema šanse.

    A pogotovo da dajem pare za to! Nema šanse.

    Tako da kontam da je marketing postao superagresivan i da se sve stavlja pod must-play kišobran, a realno to baš i nije tako.

    Mene nervira što su ljudi danas toliko pod uticajima medija i nekakvog hypea koji je kreiran - jer očito ljudi daju lovu na hype.

    Ne mislim pritom na Cyberpunk, koliko vidim tu ima i štošta kreirano, ali recimo primjer BG3 EA - transparentno nedovršen zbuggan proizvod koji u 7 dana proda milion primjeraka * $50 == WTF!!!!!!!

    Zamišljam sad da npr. neko objavi samo 30 minuta filma, ili samo 30 minuta finala lige šampiona (lupam), pa onih drugih 3o minuta nakon što trener ispegla taktiku i to, ili da ja za svog klijenta uradim 30% projekta a da pokupim full lovu - LOL.

    Ali u gamingu očito prolaze poluprizvodi i nedovršene, zbrzane priče.

    I još gore od toga, kad gledam statistiku igara na steamu koje sam prekucao, sve više vidim da tek nekih 10-15% igrača zaista i odigra tu igru.

    Imam osjećaj da sve više ljudi iskešira igru, i to full price, odigra par sati i onda deinstalira igru, jer naprosto nema vremena da je igra pored svega ostalog.

    To je fenomen koji malo teže varim!
     
    Ragnarok likes this.
  20. senad_986

    senad_986 Komšija

    Patch je 28 giga velik, 1.02 verzija. Sreća pa sam provjerio da ga nisu već danas omogućili za download. Dakle, treba ručno aktivirati jer ga sistem neće automatski pokrenuti niti javiti da je spreman za skidanje. Govorim o PS4 verziji, ne znam kakva je situacija na drugim platformama.

    Što se tiče recenzija, uvijek ista priča, kako vam nije mrsko iste polemike voditi?

    Ja sam uzeo Cyberpunk naslijepo (kažem naslijepo jer mi recenzije ne znače mnogo, kao ni traileri - samo se sjetim Days Gone i loših recenzija, a igra s druge strane ne da je odlična) iz razloga što su mi četiri igre CDProjekta (W1, W2, W3, Thronebreaker) među najboljim igrama ikad i što mi njihov način dostavljanja priče, likova, atmosfere itd. odlično leži. Sad, hoće li Cp2077 nadmašiti W3? Teško, ali nikad ne reci nikad. I Geralt mi je bio najgotivniji lik iz svijeta igara, mislio sam da ga nikad niko neće uspjeti nadmašiti, i onda genijalci iz Rock Stara napišu Arthura iz RDR2.

    Ovih dana napišem svoje dojmove, nadam se da će biti pozitivni.
     
    nenji_avero likes this.