Cyberpunk 2077

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 24, 2012.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Haha strasno, kakav amaterizam.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    E fakat, nema sanse sa su ovi ljudi radili na Witcheru.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovu tehniku sto korste da se offscreen nista ne desava, koriste i drugi. Ali ne u ovoj mjeri. U 2077 iz nekog razloga offscreen neke stvari skroz prestanu postojati.

    "1.05 fixed explosions not making sounds offscreen (not sure how in the WORLD no one seemed to have mentioned that) However this happened. "

    Oni ce bugove popraviti i najbolji dio je prica koja ne zavisi toliko od open worlda, ali ovo je njihovo vidjenje kako open world treba da funkcionise i mislim da se to nikad promjeniti nece. Jer nije bug.

    https://twitter.com/MjTheHunter/status/1339339288589324291
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zamisli u BF tenk ide na tebe, ti se okrenes on nestane :D
     
    NAILS likes this.
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Koristi se ta tehnika i u Frostbite engineu. Recimo ako ubijes lika pa ostane ragdoll. Ako se okrenes za 180 stepeni pa ponovo pogledas u istu, ona odleti kao da je auto udari. I to je zato sto je ragdoll lokalno. Nije na istoj poziciji svima na serveru. Osim sada u BF5.

    Ali ovdje igra obriše stvari na nulu kao da nisu postojale. To se radi za staticne predmete poput objekata koji se ne mijenjaju. Ali ako radis za NPC-eve koji su dinamicni, onda se slijedeci put random spawnaju iz poola koji koriste. I onda dobijes tako, igru koja nije konzistentna. Isto vazo i za zvuk.

    Sve bi ovo bilo neprimjetno da je igra linearna. A ocito je trebala biti. Ili je igra prevelika za engine koji koriste, ili je nesto drugo u pitanju.
     
  6. xman

    xman Komšija

    REDengine 4 bi trebao biti bolji od trice na kojoj je radjen W3. Al ocito nije.
    Neki ljudi su napustili studio nakon W3. Tesko mi je povjerovati da ovi sto su ostali su toliko nesposobni da osim price i likova sve ostalo u igri je cisti odron mimo bugova.
    Ovo je fascinantno za pratiti. Svaki dan neko novo sranje. Lol
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sve ovo oko cyberpunka meni lici kao da ljudi nisu imali gotovu ideju sta su zeljeli uopste sa ovim proizvodom, nego da su konstanto kroz development dolazili do novih ideja i da se tako stalno mjenjao tok developmenta, a da je optimizacija zadnje sto im je bilo na pameti.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Greška je bila što nisu napravili PC ekskluzivu pa poslije portovali na sve ostale konzole. Ovako PC plus osam dodatnih platformi sa različitim hardverom nikako nije moglo ispasti sjajno.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Vice City je 2002-ge koristio tu tehniku da kad se okrenes pa vratis, npc-ovi i auto nestaju.. 18 godina poslije......
     
    ming likes this.
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Totalni shitshow, mozda gledamo u real time-u krah kompanije ...
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    Dionice pale 40 posto, dioničari spremaju tužbu.
     
  12. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Čuj dioničari pripremaju ... Pa oni su i pozurili sa izdavanjem igre, da je do developera bilo jos bi minimalno pola godine bilo :lol:
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo upravo gledam. Ali su dionice pocele padati od 4 decembra. Ocito se nesto znalo.

    New York-based Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP has also announced it is looking to represent shareholders who've incurred losses "resulting from allegations that CD Projekt may have issued materially misleading information to their shareholders and investing public".

     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Cyberpunk 2077 is corrupting save games over 8MB

    Reports say that the game will begin to slow down at 6MB, but after hitting 8MB the save no longer loads. Instead, players will see the message “saved data is damaged and cannot be loaded.”
     
  15. Decerto

    Decerto Komšija

    koliko sam citao ovo je samo za cheatere (dupere) koji dupiraju skupe iteme za pare. Kako sam procitao trebalo bi ti 16000 itema u inventoriju da predjes 8MB save limit.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    ne igram CP pa ne znam, naletih na taj naslova pa vam copy-paste, reko da ne zeznete svoj save-game ;)
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mislim da je normalno da dionice padaju jer je firma bila precijenjena. Vrijedi vise od Ubisofta, a izbacili jednu popularnu igru, tako da se to samo normalizuje.
     
  18. FearLess

    FearLess Aktivista

    Odigrao sam i ja malo.
    i5 4670, RX 580 8GB, 16GB rama igra je na SSDu.

    Medium-high postavke 1080p, ide od 40 fps u borbama, 45-50 u gradu, oko 50-60 van grada.
    1.03 patch, bugova ima dosta.

    Za nekih 4 sata gameplay, smatram da je CP solidna igra, sa dosta neiskoristenog potencijala i dao bi 80-82/100 ocjenu.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma



    Ovaj 2077 ima samo noviju grafiku i ništa više.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    igor.g and FearLess like this.
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma Rockstar je Tito.
     
    Decerto likes this.