1. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Nisam siguran da li je ovo pravo mjesto ali ako nije valjda se može pomjeriti. :) Naime pročitam da za pomenutu uslugu treba jedan novi reciver D3 V2.0 što sam dobio od telemacha i jedan stariji reciver. Uzmem reciver, spojim Ethernet na Ethernet, spojim koaksijalne kablove (nađoh negdje vezano na forumu vezano za SBB da ide tako) i naravno to sve zajedno ne radi. Nakon malo peglanja nazovem i kažu mi da je to dobro spojeno ali kao da bih koristio tu uslugu ja moram od njih da kupim drugi reciever. Ja skoro pa se smijem zakleti da se ovo može bez problema uraditi na bilo kojem kompatibilnom prijemniku pa ako iko ima ideju, ili je ovo već uradi neki tutorial bi bio sjajan. Hvala unaprijed. :)
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ne moze Ethernet na Ethernet, ide Multi TV sa v2.0 na Ethernet na drugom risiveru.

    Drugi risiver mora biti PDS 2.1 light i tamam da ga i imas nece raditi dok se usluga ne pusti od strane Telemacha. Isto tako ako risiveri nisu spojeni utp kablom nakon nekog vremena ti se zakljucaju kanali na dodatnom risiveru.

    U biti ova prica je isplatna ljudima koji imaju otkljucanu vecinu kanala na glavnom risiveru, za ove standardne pakete nema neke matematike.