Da li je 700w dovoljno?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nu_RaH, Jun 2, 2009.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa govorio si da ne mozes, nisam znao sta si uradio sa hladjenjem :). Ali to nije bitno jer ti imas tih 50A (oko 600W) i tebi ce se u najgorem slucaju napajanje opteretiti sa 70-80%.
    Ali razlika u cijeni izmedju silverstona i cm tog 700w je smijesna a dobijes dodatnih 16A (200W). Upravo je to poenta jer i 620w kosta 210KM, nece ni bogatiji ni siromasniji biti za tu petobanku, pogotovo na duge staze, a imace kvalitetnije napajanje.
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako ima viska para neka uzme 1000W ako hoce.
    Nemaju svi mogucnosti da zbave HX620 tako da poređenje HX620 sa ostalim napojnim jedinicama nema smisla.
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Gdje ti vidis poredjenje sa hx620? Jedino mjesto gdje sam to pomenuo je ' opet imas 700w (a imas 50A kao ja na svom 620W)' i to u prici sa gamexstream. Cijelo vrijeme je bilo govora o cm 620 koji kosta 210KM, a za 50 vise se dobija olympia 800W... i 66A naspram 43.
     
  4. Nu_RaH

    Nu_RaH Novi član

    eh ja sto vise citam manje znam... da ja skratim pricu jer nema smisla spominju se napojne koje ne mogu nabaviti normalnim putem... glasajte izmedju thermaltake toughpower 700w i cm real power mod 700w (silverstone nema ni dobar 80 plus certifikat)
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    A tebi je bitno da ti umjesto 17KM struje dodje 16.5? :lol: To je zadnje sto ces gledati ako ti zafali snage (mada nece sa cm 700w). Nisu to nikakvi nenormalni putevi, firma je u sarajevu, mozda ima i na stanju, ako nema doci ce za dan dva iz geneleca, as simple as that.
     
  6. Nu_RaH

    Nu_RaH Novi član

    a sta kazes na fortron epsilon 700w???
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Lose. Bila je tema o tim Everest/Epsilon Fortronima, ne valja.
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Opet je olympia bolji izbor jer je samo 20KM skuplja. Sto se tice 80plus certifikata on ti garantuje odredjenu efikasnost. Dakle, ako ti racunar vuce 80W iz napajanja, ono ce vuci 100W iz zida(uticnice) i za takvo napajanje kazes da ima 80% efikasnost. Eh sad, ovo olympia ima 79% pri 450W a ova druga 82% recimo, i to ti nista ne znaci. Velika ti je prednost kod ovoga od 800w sto neces razmisljati o konektorima za sli jer moze napajati i dvije gtx295 :)
    Bar bih ja tako postupio, jer kad dajes tolike pare, ne gleda se u 40-50KM jer se uvijek pokajes na kraju :smt003

    @hurmasica bilo je govora da su everest losa, nije bilo tako negativno o epsilonima. Epsiloni su u ocz gamexstream napajanjima a nisu se pokazala lose kao everest.
     
  9. Nu_RaH

    Nu_RaH Novi član

    meni se stari bandachi bolan od pomisli na 800w kazhe PA NIJE GRIJALICA SINE prema tome ako je dosta 650w za sli 2xgtx260 nek bude cuj da napajam gtx295x2 i to 800w pa nisam... dakle samo nek more sli za gore napomenutu konfig i koliko mi je dovoljno za to
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Radi se o istom napajanju, samo je Epsilon nemodularna verzija.

    Reci starom da napojna ne vuce onoliko koliko je specificirana da moze, nego onoliko koliko komponente traze u tom trenutku.
     
  11. Nu_RaH

    Nu_RaH Novi član

    hurmashico haj mi molim te ti reci sta da uzmem fkt sam vise ocajan
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Moja preporuka je za SST Olympia. Nemoj se previse zamarati specifikacijama, a vjeruj da ta napojna moze potjerati 4 GTX 260 ako treba :D
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Glavni problem everesta je bio soldering a valjda je bio manje izrazen kod epsilona. Ako mislis na jonnyguru test, on je dobio obe neispravne jedinice i ja ne zelim da kazem da je nesto extra dobro ali eto... :D Dosta ljudi gura na njemu svasta, kao i na gamexstream 700w...

    nu_RaH, napajanje ne trosi 800w :lol: nego onoliko koliko ti masina trosi (plus ona efikasnost sto sam ti objasnjavao) Dakle ako nista ne radis, trosis hajmo reci 150W a kada se budes igrao crysis-a sa sli-em i svime klokovanim bice oko 500W na prekidacu.
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Definitivno ne FSP.

    Ili CWT ili neki drugi pristojan OEM, poput Enance-a.
     
  16. Nu_RaH

    Nu_RaH Novi član

    Jao jeste i vi sad mi zao sto sam uzeo nako lijepo kuciste... ovaj HAF 922 cito na netu da je puno bolji od mog al jbga sta cu sad uzeto je u plusu mogu jedino mijenjati al nekako mi se ne da... Sto se tice napojne nisam jos nista odlucio jer ionako nema nista na stanju
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jesi li zvao pcplus? Ako nemaju na stanju, moze biti tu iz tuzle za dan-dva sigurno. Za te pare, nema bolje kod nas.
     
  18. Nu_RaH

    Nu_RaH Novi član

    mislish ovu napojnu koju mi je hurmashica preporucila? imaju je al preskupa mi je... 312km
    mislio sam dati max 220km
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne nego onu sto sam ti ja preporucio a hurmasica potvrdio. Dakle sst olympia 800W i ona u genelecu kosta 260KM. Ta od 312 u pcplus je 750W i to je staro stanje, na telefon i fino pitaj kako ti je receno. Ako budu srali u vezi cijene, nazovi genelec i dostavice ti besplatno za te pare sigurno.
    Ako si mislio dati max 220 onda ne mozes kupiti nista osim cm 620w, kupi nju - olaksaj i nama i sebi. Ionako sumnjam da ces ti uspjeti nesto posebno oc-ati tu masinu a imas i stock cooler na i7 tako da ce i CM620 napojna biti sasvim dovoljna.
    edit: Sada gledam, ni nju nemas na stanju ue, tako da ces cekati svakako. U Plus.ba nema isto tako nista na stanju, imtec takodje :)
    Sretno :smt006
     
  20. Nu_RaH

    Nu_RaH Novi član

    razmislit cu 226 km bez pdva a uzimam na firmu.. mozda je i moguce izdvojiti toliko...
    ugl hvala vam svima na postovima izdvojen vremenu itd