Da li je bio clone ili sam se ipak za*eb

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by (:-D, Oct 17, 2008.

  1. (:-D

    (:-D Aktivista

    Danas sam trebao uzeti n95 8gb ali kad sam mob uzeo u ruke upalim ga hmm brze se je dosta palio npr od n73 music edition onda kad odem da vidim memoriju pise 8gb ili 12288 mb .... Zatim u izborniku pise option( options npr na n73 orginal) i sto je najinteresantnije kad odem da slikam ne moze veca rezolucija nego 640x480 Da li je to clone ili :D


    Edit: Imao je wlan ikonicu da se moze aktivirati ali nije bilo nigdje u blizini :)
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam vidjao N95 kinez,ima kameru bez blica ,touch screen ekran i onu olovku sa strane,mjesto za dvije sim kartice a ima verzija i sa jednom sim karticom al nako svana izgleda potpuno isto kao i orgigi nokia!
     
  3. (:-D

    (:-D Aktivista

    U ovaj je jedna kartica mogla i nije nista touch :D
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    8GB verzija N95 nema mogucnost prosirenja memorije karticom.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Dargi ti ..ni jedan klon ne moze zamjeniti original ono.. da neko popuši da je fol original a u stvari fake.

    To su tako jeftini telefoni da bi moja bab skontala razliku.

    Izmedju ostalog imao sam i n95 8g. Telefon jedino sto ima dobro jeste displej i fine uradjen font ono.. nokia n95 8g ovo ono.. ostalo je katastrofa.. ikone su jako lose iskopirane. Vuče to na nokiJu ali ko koristi nokia telefon odma ce primjetiti. Po šetanju menija i paljenja nekih aplikacija.. vidi se da se radi o dumb telefonu. Slike su katastrova.. kamera je ono bas odron. Fali pola opcija. itd itd.. sad da ne nabrajam..

    Ali može se popušiti ono kada stoji na stolu da neko konta da je n95 8g.. mozda zbog crne boje se slabo isticu detalji odnosno nepravilnosti.

    A ptredpostavljam da masa torbicanera nosa takve telefonbe da bi se furali kako oni imaju n95 8g.
     
  6. Amer

    Amer Aktivista

    ja sam u rukama imao obicnu clone, nema nokijinih tema orginalnih, nema WIFI, nema GPS-a, a takodje se reza kamere ne moze podesit na vecu od 640*480.
     
  7. (:-D

    (:-D Aktivista

    ovaj je imao Wi Fi
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ili je to bila samo ikonica----šminka :mrgreen:
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Yap.. samo ikonica ;)
     
  10. Nyxem

    Nyxem Novi član

    trebao si ukucat *#06# ili *#0000# to ti je ono za IMEI i SF ja mislim da to fakeovi nemaju
     
  11. Amer

    Amer Aktivista

    na fake-ovima ne mozes uradit master reset :)
     
  12. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    da neotvaram temu cuo sam da kruze 3 kopije nokie 8800 arte sapphire meni treba nacin kako da otkrijem da nije kopija.hvala mnogo
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa recimo.. ovi gofre spomenuti kodovi pašu samo na original Nokia telefonima. Ma ako si prije imao u rukama taj fon onda ces primjetiti razliku.

    Vidi koja je naljepnica.. treba pisati made in finland i slicno. Da se to provjeriti lako.