Da li je moneybookers pouzdan?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Blowfish, Jan 15, 2011.

  1. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Cuo sam da je moneybookers u zadnje vrijeme (5-6 mjeseci?) postao nepouzdan, tj. odgadjaju uplate, ne odgovaraju na mailove, i sl. pa me zanima da li ste vi imali ikakvih problema?
     
  2. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Moneybookers i paypal koristim svaki dan, na MB nikakvih problema nisam imao nikad a paypal je taj koji je nepouzdan...
     
  3. becke

    becke Aktivista

    Imam prijatelja koji se dosta kladi na online kladionicama i sve novce (i to ne male) prebacuje preko Moneybookersa na kladionice i obratno (na karticu) i nikad nije imao ni najmanji problem.
     
  4. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Ok super. Hvala vam. Je li mi bolje da se registrujem ili je isto ako platim bez registracije?
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    jel to neki servis za posredovanje ko paypal ili kladiona?
     
  6. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Koliko sam ja skontao to je servis slican PayPalu.
     
  7. becke

    becke Aktivista

    Tako nesto, moj prijatelj ga koristi jer na online kladionicama uglavnom PayPal iz BiH nije podrzan, dok Moneybookers jeste.
    Mora se odraditi neka verifikacija ja mislim, kao posaljes skeniran neki svoj dokument (ja sam mu skenirao pasos za to pa mi je ispricao) da te oni potvrde kao vlasnika kartice i onda nema nikakvih problema.
     
  8. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Idem to pogledati pa odraditi. Hvala.

    Edit: For the record - Hypo electron kartica ne moze ni na PayPalu ni na moneybookerima. Moram opet jaranu reci da mi kupi. :oops:
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Visa Electron Dibitna karticaje free u Raiffeisen banci koja radi na MB. Ako si punoljetan onda lako izganjas.

    Ako ti treba samo sada, onda neka ti neko drugi uzme (to sto vec kupujes) jer uzimaju oko 2KM mjesecno za koristenje racuna.

    Za verifikaciju na MB treba samo potvriditi koliki su ti iznos skinulu (skine oko 2.5$) dok nije trebala slika ID dokumenta. Barem ne prije nekih godinu dana.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Svako ko ne prima lovu u BiH ne vidim razloga sto bi koristio moneybookers pored PayPala.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a ko ono provali da je paypal nepouzdan? tj. vise nepouzdan od MB-a? :lol: :lol: :lol:
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To je tu negdje, koristim oba i nemam nekih vecih zamjerki.
    Kod Paypal-a mi smeta sto nema podrsku za netbanking pa moram cekati par dana da napunim racun jer mi je Maestro kartica, a kod MB-a mala zamjerka na withdrawal fee od 1,80 eura ali nije ni to strasno.
     
  13. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Situacija je da imam samo moneybookers opciju a ne mogu da nadjem drugu stranicu koja ima te slusalice.

    @NAILS: Inace mi jaran uzme ako sta zatreba jer ima PayPal account sa Unicredit electron koja trosi 1.6KM mjesecno.

    Hvala svima na odgovorima, sada s mirom mogu koristiti moneybookere.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A znaš li da kupovina preko moneybookersa nije podložna polici zaštite kupaca od ebaya?

    Ako kojim slučajem ne dobiješ stvar koju si kupio, halali pare. :smt006
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Alibegovic: ne vidim nigdje spomenut ebay :)
     
  16. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    I nije ebay, a svjestan sam tog rizika.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nebitno jel ebay, svaka prodavnica.
     
  18. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Isto i na paypalu... lik mi prodo fake cd key za bc2 (ima 99% ratinga) i nisu mi htjeli vratit pare. Cak su mu listing skinuli isti dan kad mi je prodo radi toga i opet nista
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sorry ali to je vec BS
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako je taj dispute tekao? Jesi li procitao policu ebaya sto se tice intangible itema?

    Nisam siguran za digitalne neopipljive stvari koji se dostavljaju downloadom i emailom,
    ali sto se tice fizicki opipljivih stvari, ja sam x puta vracao cifre preko paypala, i to nisu bili
    mali iznosi. Evo i sad vodim polemiku na paypalu za povrat cca 250KM.