Da li smanjenje voltaze utice na vijek trajnja cpu

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by AjDdo, Jan 7, 2012.

  1. AjDdo

    AjDdo Novi član

    Preko programa "RIGHTMARK cpu clock utility" sam uspio smanjiti voltazu,to mi je vrlo vazno jer koristim laptop.Ali je jedini problem je sto mora program biti svaki put pokrenut da bi djelovalo ima li neko trajno rjesenje
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne dobivas nista s tim, osim smanjenog zagrijavanja. Kad dodje do toga da je "istekao" zivotni vijek procesora, taj laptop ce biti star barem 20 godina.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Da. Otprilike će ti se sve ostale komponente pokvariti prije procesora.
     
  4. Adi Zeljkovic

    Adi Zeljkovic Aktivista

    U suštini sumnjam da iko od nas doživi taj "kraj životnog vijeka procesora".
     
  5. GW

    GW Moderator

    Apsolutno niko to ne dočeka.
     
  6. cukson

    cukson Guest

    posto nisam znao gdje da napisem svoj problem evo ovdje cu!Naime sastavio sam comp,kupio sve djelove!Komponente su:amd phoenom ii x6 3.1ghz 1090t,corsair 2x4gb 1600 ddr3,graficka ati radeon hd 6850 oc 1gb ddr5,napojna cooler master 550w!e sad meni sve u redu radi nije nikakav problem medjutim neke igre stopaju iako moja konfiguracija podrzava to!smanjujuci grafiku na minimum opet stopa!u biosu sam nasao da mi jacina procesora stoji 800mhz a ram 400mhz!malo sam gledao po internetu i nije mi jasno kod nekoga i stoji da je jacina procesora ovog mog istog 3.1ghz!e sad mene zanima imal ko rijesenje do cega je ovo,dal je neka opcija ukljucena pa ovako to radi ili iskljucena kako doci to te jacine od 3.1ghz a da ne moram overclocovati ga i ram bar malo pojacati tu njegovu jacinu a da se ne pregrijava ako je to moguce!ako neko ima rijesenje ovog problema bio bi mu zahvalan!!:)
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Najbolje je da otvoris novu temu. Onda nam daj screenshot iz Cpuz za CPU, maticnu i memoriju.