Danas je dan grada mog - 6. april

Discussion in 'Generalna diskusija' started by sumeir, Apr 7, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ming

    ming Veteran foruma


    Mozes to reci normalnoj osobi, ali imas zadojenih likova poput pashe i ostale kvazi bosnjacko-hajatovske kamarile. Da samo znas kakvi su to sklopovi u glavama kada ti hodza na dzumi projecira misljenje. Nisam ni ja neka pro komunisicka desnica, ali pogledajmo sta se izgradilo poslije 1945, Sarajevo je bilo do pofalica, ko to poslije rata nije dobio stan od drzave? Svima sad govore bilo im lose prije, nek mi kazu sta su im sad partijska braca po vjeri dala? Ko je to dobio stan od drzave na lijepe oci, ili koga je to drzava zaposlila?

    Zato pashagince i kompanijo stfu vec jednom, i ne petljaj se u stvari o kojima su ti drugi rekli sta da mislis.



    Nije volio likove poput tebe, ne volim te ni ja, i ja bih te zatvorio jer razmisljas na razini amebe.
     
  2. drdamir

    drdamir Aktivista

    Slika govori sama za sebe...
     

    Attached Files:

  3. Pasha

    Pasha Komšija

    Tito nije volio ni bosanski jezik,dok je na turskom dvoru bilo priznato bosansko pismo!
    Tito nije dao da se izjasnjava bilo ko kao bosanac,bosnjak ili bilo kako jedno vrijeme.
    U Bosni nije se mogao uciti bosanski jezik vec srpsko-hrvatski.Ljudi koji su bili inicijatori ove danasnje Bosne i Hercegovine,bili su po titinim zatvorima koji su se borili za ravnopravnost bosnjaka i uvođenje jezika u skole! A uvrede sebi gurni u pakas debeli i nekulturni,pasha je lafcina i guma i samo se zeza :lol:

    Cuj,ovo.A zamisli ja ih sve redom protekfirio(na hodze i sda mislim) smatram ih odpadnicima .Ali ovo nije seriatsko pitanje,vec pitanje istorije grada :wink:

    I dobro bi bilo da je tako ostalo,da se seljacine ne nasele,pa da dobiemo osudu nekog drugog stava ili razmisljanja.Moji su 300 godina ovdje i puno vise pamtimo o gradu negoli puno modernih likova ovdje!
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pasha, samo pogledaj zgrade i kad su sve napravljene. Sve post-tursko doba, Austro-Ugarska i Titino doba. ;)

    Nisam sarajlija a znam to. :lol:
     
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    Ja govorim o kulturnome naslijeđu grada. :)
    A ne znam da ce neko dovesti nekoga turistu na alipasino,dobrinju,otoku pa i da gleda kip mrtvog Josipa.Vec hajmo na carsiju,begova ovo-ono,gdje je ubijen princ itd.
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    Natjerao si me da promijenim avatar. A kulturno naslijedje je za 10. Progledaj malo na vlastite oci zivota ti.
     
  7. Pasha

    Pasha Komšija

    :lol: izađi na ulicu i deri se: tito,partija,omladina -akcija.. :lol:
    BTW Crko marshall


    sada ide najzanimljivije..
     
  8. zilo

    zilo Komšija

    Aman jarabi zavrta insana. :smt120
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    ja Rabbi se kaze,ne mozes meni lagati o arapskome. :smt110
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Zbog ovakvih naša zemlja propada.
     
  11. Pasha

    Pasha Komšija

    Na koga mislis? Na mene ili na Neleta?

    BTW Ta je propala
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    hmm vjerovatno mislis i da je ona smijurija oko izmjene naziva ulice "Titova" bila dobra ideja?
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pronađi se u tome :smt003
     
  14. zilo

    zilo Komšija

    Mozda. Ali sudeci po tvom maternjem jeziku, cisto sumnjam da na arapskom znas nesto vise od par napamet naucenih sura.
     
  15. Pasha

    Pasha Komšija

    Bila je dobra ideja. Da naglasim da nisam ni da se zove "Alije Izetbegovica",jer Josip je bio takav nepravednik u pogledu bosnjaka,da je to bilo toliko ocigledno za ne povjerovati.
    Zasto se neko mogao u JNA izjasnjavati kao Makedonac,Srbin,Hrvat itd.. a bosnjak nije mogao? Velika vecina starih starosjedilaca grada(bosnjaka) ga mrzi i to je tako.
    Ej oduzeti jezik narodu,hejjj?!
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    pasha moj,sto si ti namazan lik,pa to nije normalno.nesto pokusajes biti dobar musliman,tj bosnjak(glupa li naziva xD ),pokusajes nesto dobro uraditi(barem ja tako vjerujem) samo dobijas kontra efekat,jer se svadjas.zar te tvoja vjera nije naucila necemu boljem od toga sto ti radis?
    izjave crko marshall,provociranje i pstalo sto ti radis u ovom topicu,ne prilice normalnoj i kulturnoj osobi,da ne spominjemo vjerniku...


    EDIT:nisam vidio tvoj zadnji post pa da ti nesto dodam.sada ti je bolje jer se mozes izjasnjvati kao bosnjak a ne mozes kao bosanac?meni nije,hocu da budem bosanac i hercegovac,to je sve :)
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija

    zoi vrati se odpocetka pa procitaj odakle su pocele provokacije..
    I "crko marshall" je rekao Nele na koncertu z.pusenja.. ja Josipa ne volim i to je tako,ne moze me niko odvratiti od toga,niti mi moze zabraniti to.
    U Josipovo doba nisi mogao ni kao bosnjak niti kao bosanac.. :)
    Al evo necu vise,ok.
     
  18. Furion

    Furion Novi član

    U Josipovo si doba mogao biti siti i zaposleni jugosloven; sad mozes biti gladni bosnjak... wow, ko ne bi skakao od radosti...
     
  19. zilo

    zilo Komšija

    I mogao si putovati sirom zemaljske kugle. Sada ne mozes nigdje.
     
  20. Pasha

    Pasha Komšija

    Zato imamo svoj jezik. Jxxxx narod koji nema identitet!!!
     
Thread Status:
Not open for further replies.