Darky vs. Cyanogenmod vs. MIUI ROM

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kvaju, Jun 13, 2011.

?

Koristim, ili sam koristio sljedeće ROM-ove:

  1. Neki drugi

    0 vote(s)
    0.0%
  2. Darky

    0 vote(s)
    0.0%
  3. Cyanogenmod

    3 vote(s)
    100.0%
  4. MIUI

    0 vote(s)
    0.0%
Multiple votes are allowed.
  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Pozdrav

    Ako može komentar na ove ROM-ove, koje su razlike među njima u perfomansi, kako su se kod vas pokazale?
    Ja koristim na SGS-u Darky i to mi je prvi custom ROM, tako da nemogu dati komentar na ostala 2.

    Darky se pokazao ok, fino radi, ponekad zalaga kad izlazim iz neke aplikacije, treba mu 3-4 sec. da dođe sebi.
    Baterija uz korištenje wifi-a može da traje nekih 12h max, a dok isključim wifi + data, može i 24h.
    [VIDEO] Darky 10.1 na SGS http://tinyurl.com/64lpl3e


    Cyanogenmod mi bar vizualno ne predstavlja neku razliku naspram Darky-a, neznam ima li neke velike razlike među njima.
    [VIDEO] Cyanogenmod7 na SGS http://tinyurl.com/63zfgs8



    Kakva su vaša iskustva sa ovim ROM-ovima, i preporuke za neki drugi ROM?
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Esh

    Esh HWB

    Nemam Galaxy S pa da ti prenesem iskustva iz prve ruke po pitanju tih ROM-ova, no pretpostavljam da ce se javiti Vedo, Dog, Stevie ili neko drugi.

    Ipak, ono sto ti mogu reci je generalno iskustvo koje kazuje da u pocetku kada kupis telefon zelis isprobati sve ROM-ova, furash se novi interfejs, navodno poboljsane performanse i slicno, no velike su sanse da taj entuzijazam ispuse te da onda trazis samo ROM koji je stabilan i kod kojeg rade sve funkcije, pa imaj i to u vidu :)
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    pa to u biti i tražim, stabilan i funkcionalan ROM, a kad ih probam sve znat ću koji je :)
    ovo je sad faza experimentiranja kroz koju mislim da je dosta nas prošlo :)
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam na stock JVO romu, nisam nista od customa probao s obzirom da ovaj fon imam tek desetak dana. Baterija potraje dva dana normalnog koristenja, udje i u treci ako stedim.
     
  5. pac

    pac Komšija

    Od romova koje sam probao najvise su mi se svidjeli MIUI i Tweaky rom sa TouchWiz4. MiUi ti je poprilicno nestabilan tako da ti ga nemogu preporuciti, Tweaky je dobar samo radi TW4 ali sam morao preci na darky rom 10.1 jer je TW4 za SGS-a jos uvijek beta i cesto su mi se pojavljivali force close-ovi.

    Darky 10.1 nisam nesto dugo koristio jer mi se pojavio battery drain prob tako da sam se vratio na stock froyo (zadnja verzija).

    Po meni ce MiUi rom biti najbolji od svih navedenih kad dode do stabilne verzije, jer je rom uraden prema iOS-u koji je intuitivan i lahko za koristiti.