ddr2 ili ddr3 memorija vga karte...

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by kakadu, Feb 5, 2009.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Dam ti ja V-gear MyTV2 za 30KM. (saa7134)
    Stim da daljinski nije u najboljem stanju.

    Ali koliko god htio ustediti na kupovini jeftinijih komponenti, neces uspjeti.
    Razlika cijene diskova kada se radi o kapacitetu je minimalna.

    Moja preporuka da jos usparas pa da ides na bolju graficku.
    Jer na ovoj konfiguraciji se sigurno neces naigrati.
     
  2. Code-R

    Code-R Aktivista

    Kao sto ti ljudi rekose uzmi 9600 GSO 384MB DDR3, ja je imam i prezadovoljan sam. Samo sto je instalacija Riva tunera obavezna jer je hladnjak naporan za slusanje (kad npr. skidas po noci nesto sa neta). Doduse kad deres igre svakako ne obracas paznju. Mada se zbog gore pomenutog hladnjaka klokuje k`o luda. Za 80-ak evrica ne mozes bolje proci. :wink:
     
  3. kakadu

    kakadu Novi član

    gledo sam na par prodajni mjesta i nema je....
    ako je nadjem ok uzimam

    p.s da nezna neko slucajno gdje ima uzeti u Banja Luci.
     
  4. kakadu

    kakadu Novi član

    samo da se javim...
    porucio sam 4670 sutra stize sa ostalim komponentama...
    sutra vam javim rezultate
    hvala na saradnji.
    p.s.
    4670 nasao sam za 183km
     
  5. b4HkoS

    b4HkoS Novi član

    dobar izbor neces se pokajati :D
     
  6. kakadu

    kakadu Novi član

    racunar je super hvala svima koji su ucestvovali gta iv radi glat.
    jedini problem je sto zvucna karta ima neki problem tj error(tocu jos viditi sa prodavcem).
    p.s.
    Kojim programom bi mogao utisati vga.ventilaror.i kakve su sanse da crkne ako zaboravim vratiti brzinu ventilatora....
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To se radi sa riva tunerom ako ti to grafa podrzava,a ako ne podrzava onda uz pomoc jednog potenciometra koji se montira na kablic od ventilatora(fanmate) a ubjedljivo najbolje je staviti ArticCooling Accelero S2 na tu grafu i bude potpuno necujna.
     
  8. kakadu

    kakadu Novi član

    I ako instaliram program kakve su sanse ako zaboravim vratiti brzinu ventilatora dali moze crknuti (graficka karta) ili ima automacku zastitu kada se ugrije da pojaca brzinu.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa prati temperature. Nece grafi nista bit ako ode na izlet od 90C, u tom slucaju povecaj brzinu ventilatora (za sigurnost ganjaj neku temperaturu od 75C pod loadom).

    Automacku? :smt021