1. GW

    GW Moderator

    To samo dokazuje moju tvrdnju. Zbog nedostatka rama (1GB), fps pada drastično u ovoj situaciji. U nekim drugim igrama bi se manje osjetilo ali bi svakako bilo vidljivo.
    Dakle kako sam rekao, razlika između 1gb ram i 2 gb je itekako vidljiva.
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    dokazuje ali malo sutra :mrgreen: ovo mislim ironicno, tj. dokazace se u nekim 'sutrasnjim' (buducim) igrama
    pogledaj avg fps, nije spao ni za cijeli 1 frame
    ako je u crysis-u avg ostao isti, onda u ostalim igrama je jos manje vidljivo... vidljivo je ono swapanje na hdd kada u trenutku spadne na 5fps ali se avg nije povecao
    eh sad, ako se igra na nekoj vecoj rezoluciji, mozda bude i opipljivija razlika, ali ono sto si ti rekao da 'kada pogledas u stranu i fps spadne na 30' se nece desiti zbog nedostatka rama (nece biti konstantna ta vrijednost), tj. moze da spadne na 30 na djelic sekunde dok se ne swapa
    ne znam kakva bi situacija bila sa recimo low podesavanjima i fps-om vecim od 60, mozda bi bar tu razlika u avg fps bila bar jedan fps :mrgreen:
     
  3. jessus

    jessus Aktivista

    Narode,hocel mi se ista promjenit situacija na kompu,mislim na igrice opcenito,sada imam 2GB rama,i kontao sam dodati jos +2GB,hocel manje "trzat" odnosno ,hocel biti manje gubljenja FPS-a?
     
  4. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    pa vedo ti je napisao da ce se izgubiti ono gubljenje fps-a na trenutak.
    ali se nece povecati.
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ako imas XP - nece. 2GB je dovoljno za svaku igru.
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Osim Project Reality :)
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da si rekao "skoro svaku", bio bi u pravu, ovako nisi. ;)

    Evo GTA4 jako steka sa "samo" 2GB rama, u odnosu na 3GB.
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Razmisljao sam da navedem (osim GTA4) ali mi na kraju bilo mrsko. :mrgreen:
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    GTA 4 ne igram al prelaz sa 2 na 4gb sam najvise primjetio u CrysisWarhead-u bez obzira sto sam imao dobar fps sa 2gb rama je igra cesto zapinjala a od kako sam stavio 4gb klizi ko po loju :wink:
     
  10. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    kod mene sa 4Gb i quad-om. GTA4 opet na slaboj rezoluciji i kvaliteti.
    jer je problem grafa.
    nikad sve sastaviti.
    heh
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja apsolutno nikakvu razliku nisam primjetio. FPS ostao isti, gameplay ostao isti. Jesi li siguran da to kod tebe nije autosugestija, znam da si bio odusevljen novim ram-om :mrgreen:
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne znam na kojoj rezoluciji jer i to ima veze a nije auto sugestija jer sam prije kupnje novog rama imao kombinaciju 4x1gb kingmax a i prije dok sam imao 2x1gb kingmax pa dok za vrijeme igranja na alt-tab izadjem iz igre i u task manageru provjerim zauzetost rama bude preko 2gb 2,2-2,3gb i odatle je dolazilo zapinjanje :wink:
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Rezolucija 16x10. Meni nikad ne predje toliko, mora da si imao norton anti virus 2006 :lol:
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam na nortonu al ima svega sto mi popije pofino rama u idle-u al svejedno razlika u zauzimanju rama izmedju prvog i drugog krajse je primjetna.
     
  15. keno

    keno Novi član

    Namjeravam kupiti 2x2 GB pa neznam kakva je razlika izmedju ovih vrsta memorija:

    1. Kingston 2048MB 800MHz DDRII i
    2. Kingston Hyper-X DDRII 2GB 800MHz PC6400
    3. OCZ DDR2 PC-6400 Gold 2GB

    odn. dali vrijedi platiti 30 KM vise za 2x2 GB ove druge i trece?
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne, osim ako neces puno clockati (>400MHz FSB). Mislim da je ta druga memorija 2x1GB kit.
     
  17. keno

    keno Novi član

    Hvala na brzom odgovoru :wink: . I ova je treca 2x2GB : OCZ DDR2 PC-6400 Gold 2x2GB Kit.
    Mislim i ova druga :mrgreen:
     
  18. Deniken

    Deniken Aktivista

    Na mojoj maticnoj ploci ima 2x2 utora za RAM DDR 2. Na jednoj strani je 2x1 GB TakeMS a na drugoj je 1x2 GB Kingston, sto je zajedno 4 GB DDR 2. Vista Service Pack 1 to uredno prepoznaje...
    Jel smijem ovako i da li cu ipak morati zamjeniti onih 2x1 GB TakeMS sa novim 1x2 GB Kingston ili onih 1x2 GB Kingston sa novih 2x1 takeMS?
    Malo zapetljano ali eto...
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    A da ne moze tako, da li bi sada radilo? Daj malo logike, pa naravno da ce raditi.
     
  20. Deniken

    Deniken Aktivista

    Prodavac mi je rekao da cu mozda imati poslije problema.