1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Prodavac se nikad ne slusa.
    Oni ne žele dobro kupcu.
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Eto sad, svi prodavaci su zlocinci :lol:
    Daleko od tog, ali su vecina neznalice i bekani, savjeti su im u 90% slucajeva cobanski pa se najbolje obratiti na forum :)
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pola ih ne zna, a pola ih hinje.
    Dobro...od toga ima par procenata stvarno dobrih ljudi kojima zarada nije na prvom mjestu nego poštenje.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sve je to OK al jedino sto dual channel ne radi.Mada na AMD-u to i nije pretjerano bitno.
     
  5. Stryker

    Stryker Komšija

    Trenutno koristim matičnu ploču koja podržava DDR 2 RAM memoriju do 667 MHz.

    Na njoj mi se nalazi Kingmax 1GB DDR2 667 MHz.

    Pošto imam "sa strane" jedan modul Kingston 1Gb DDR2 ali na 800 MHz, zanima me da li mogu ubaciti ovaj Kingston u matičnu ploču? Da li će se frekvencija od 800 MHz prilagoditi ovoj od 667 MHz i da li mogu imati kakvih problema?

    Da li ću bez problema moći koristiti poslije taj Kingston DDR2 800 MHz u novoj ploči, ali sa drugim RAM-om na 800 MHz? (jer je npr. par dana ili duže korišten na frekvenciji od 667 MHz)

    Da li mi se isplati da prodam ovaj Kingston na 800 MHz i kupim još jedan Kingmax na 667 MHz? Napominjem da je ovo "trenutna" ploča, nisam siguran koliko će biti kod mene, tako da bi bilo dobro da poslije imam memorije na 800 MHz, za novu matičnu ploču.

    Hvala.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Joj sta ti naprica,naravno da ce raditi kingston 800mhz al na frekvenciji 667.
     
  7. Stryker

    Stryker Komšija

    OK, a da li ću imati problema s njim kada ga vratim poslije da radi opet na 800 MHz?
     
  8. GW

    GW Moderator

    Ne.
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

  10. Stryker

    Stryker Komšija

    OK, hvala što ste odgovorili na neka pitanja. Trebao sam prodati ovaj Kingston, sada mi ga je žao :D.

    Helem, u "staroj" matičnoj ploči sam koristio 2x 1 Gb DDR2 800 MHz OZC Platinum memoriju (platio je 60 KM novu). Pošto se nadam da će mi uskoro "naletiti" kakva fina matična ploča, u nju bih vratio OCZ, ali ne bih stavljao Kingston, jer sam čuo da OCZ "ne voli da se miješa" sa RAM memorijom drugih proizvođača. Da li je to istina?
     
  11. GW

    GW Moderator

    Nije.
     
  12. Stryker

    Stryker Komšija


    Znaći, ti bi preporučio 2x1 GB OCZ DDR2 800MHz i 1Gb Kingston DDR2 800 MHz da rade zajedno?

    Koristim Windows XP Professional 32 BIT, tako da je suvišno stavljati još 1 GB Kingston memorije (nemam viška para za još OCZ-a).
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ali nemas DC podrsku :D
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    ja sam svojevremeno imao 4 razlicita keksa utaknutu u abiticu ip35 i radio je DC bez pol beda :)
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da,ali ovdje se radi o 3 razlicita keksa.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ista stvar, samo nece imat DC.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa naravno da nece,zato sam i napomenuo da je rijec o 3 keksa.
     
  18. Stryker

    Stryker Komšija

    OK, da li je preporučljivije imati 2 x 1Gb u Dual Channelu, ili 3 Gb bez Dual Channel-a?
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako ti bas treba tih 3GB onda single channel 3GB, ako ne onda 2GB u DC.

    A ovisi i o kojem procesoru/chipsetu se radi.
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Preporucljivije?
    :D
    Kvantitet je uvijek bitniji kod memorije, osim u ekstremnim slucajevima. 3GB je bolja opcija, ali sad kada je RAM tako jeftin, grehota ne uzeti 4GB u komadu :)