ddr3 na 1,65V i 3570k

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dmr, Sep 4, 2013.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma kako rekoh i prije ne brini se bezveze,kod mene je tako na 1.65 skoro godina i sve je ok,da je slusat sve sto prizvodjaci navode nikad ne bi ni klokali jer i to moze unistiti bilo koji komad hardvera.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma ja al ako moze na 1,5V bolje.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    ja na amd konfi imam Gskill 1333 9 9 9 24 1,5v koji bez problema radi na 1600 7 7 7 21 takodje na 1,5v bez ikakvog diranja napona,pa sam ja opet dodao na 1,55v cisto eto nek ima rezerve.

    Znaci ako ne mislis gurati dalje od 1600mhz nece ti ni trebati vise od 1,5v
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Cijela ova prica samo vazi za IB, za druge cpue nisam ni trazio. A sta mislis da ce ovaj gskill 1333 moci na 1600? Da ne uzimam u obzir 1600 jer je skuplji 20 KM?
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa nista ne mogu potvrditi 100% al svi koji imaju IB procesore i 1333 ram bez problema ih guraju 1600 i vise,izgleda da je taj IMC u procu bas zasluzan za to. I moj proc i ploca dok su bili u bivseg vlasnika koji je imao obicni 1333 ram bez problema ga je digao na 1866mhz.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    1.65V sasvim je OK, kod mene vec 18 mjeseci ide sve super. Jos je klokana mema sa 1600 na 2133MHz sa 1.65V .
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako rekoh ovo je za IB.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa IB generalno ima nesto jaci IMC od sb-a, ali tehnicki to je tu nedgje, nemas brige.
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ista je receptura, pa tako Intel nije preporucio ni na Sandy B. procesorima :

    [​IMG]
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mashalah Pionir,konacno nesto da stvarno valja :D
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    :oops: ...sta da ti kazem, dmr je dobar covjek i zelim da mu pomognem :smt006
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    :D Samo naprijed.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Lako je vama :) a kako rekoh nisam gledo za druge cpue al ima logike da je IB osjetljiviji zbog manjeg proizvodnog procesa :).
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    IB je tvrđi cpu od sb-a, bez obzira sto je manji proces.
     
  15. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Aha, čuo sam ja da stavljaju u njega armirane šipke micronske veličine :p