Dealextreme.com

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Alibegovic, Oct 15, 2008.

  1. pac

    pac Komšija

    Neznam sad jesu li 100% iste uglavnom sam uzeo prosle sedmice sebi jednu platio 15KM, kad dodjem kuci javim ti jeli ista. Ali sam zato neki dan vidio u robotu kod socijalnog ono kod lifta gdje se tel prodaju 12KM, sad ako ti je do marke bujrum.
     
  2. Loki

    Loki Komšija

    Ma to sam ja čisto spomenuo jer mi je na pamet pala ova tema:
    viewtopic.php?f=17&t=13832
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Re: Vid ovog mishonje

    Znam za taj fol, jel ozbiljno radi ?
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Radi 100%. :mrgreen:
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Sve ću pokupovat :smt005
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Jeste stara tema...ali samo da javim da DX odlican.
    Do sada sam narucio nekih desetak artikala i sve je uredno stiglo bez komplikacija.
    Vecinom nisam placao carinu...
    Jednom sam platio 3KM na 17$ vrijedan artikal.

    Danas mi je stigla ova plazma kugla :D
    Prestrašno...
    Za 16.5KM dobiješ predobar USB gadget.
    Predobro izgleda na stolu pored računara :D

    [​IMG]

    Još jedna stvarcica mi se posebno svidila...
    To je zeleni laser 30mW koji je nazalost imao nekih kvarova.
    Ipak sam narucio jos jedan od 50mW True jer cijena je zaista sitnica.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  7. Loki

    Loki Komšija

    wtf? Ja se rukom jedva potpisujem :D

    By the way, odavno gledam te lasere al' žao mi love. :D
     
  8. arkotekt

    arkotekt Novi član

    Jel zna neko otprilike koliko traje dostava?
    Ima nekih stvari koje su nevjerovatno jeftine a i svako kreativno lude ili ako hoces mahnite :p

    ps moj prvi post :)
     
  9. arkotekt

    arkotekt Novi član

  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Postavis ekspoziciju digitalca na malo vece vrijeme i pocnes pisati sa laserom po zidu :D
    Kasnije ces dobiti ovako fancy sliku :D

    Sto se tice lasera...prejeftini su.
    Zeleni laseri koji koriste kristale za dobijanje 532nm svjetlosti su mnogo skuplji od obicnih crvenih i u americi su zaista skupi.
    Tesko se mogu naci ispod $100 a da su dovoljno jaki.

    Ovi kinezi to daju za zaista male pare....a daju podosta za tu svoju cijenu.


    Dostava je u mome slucaju trajala oko 20 dana sto je zaista prihvatljivo za ovu cijenu.
    Sada je bila kineska nova godina pa mi sve kasni.
    Ko kad oni kinezi to slave 15-20 dana.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Cek ba, kako se potpisujes laserom? Ne kontam.
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    Postavis ekspoziciju digitalca na malo vece vrijeme i pocnes pisati sa laserom po zidu
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Povecas ekspoziciju... tj. da duže vrijeme pada svijetlost na chip...i samim time digitalac bilježi svu svijetlost koju si napravio sa laserom. (a ne samo tacku)
    Fazon je da moras stalno drzati laser ukljucenim i neprestano po zidu jednakom brzinom navoditi lasersku zraku.
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  15. apdejt

    apdejt Overclocker

  16. ---

    --- Aktivista

    planiram da narucim nekih stvarcica sa ove stranice i imam jedno pitanje. tek sam otvorio paypal account, prosla mi je ona testna transakcija, e sad ne znam kako dalje.

    napravio sam narudzbu na dealextreme, kliknuo na paypal checkout, i dobio sam sljedecu poruku
    jel ja trebam prvo na paypal prebacit lovu sa svoje kartice, pa tek kad budem na paypal racunu imao lovu, onda kupovati?
    kad kliknem na add funds na paypal-u, jedina opcija koju dobijem je Transfer Funds From a Bank Account in the United States.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Jesi li upisao kod koji ti je PayPal poslao na tu kreditnu karticu - izvod?
     
  18. ---

    --- Aktivista

    jesam.
     
  19. pac

    pac Komšija

    Imas li para na racunu?
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prvi korak je uplatiti nesto novca na racun (koliko ti treba za kupovinu, kartica naravno mora imati cvv kod), otvoriti paypal account (to si uradio), i onda verificirati karticu preko same paypal stranice (ima objasnjeno).
    Nakon nekoliko dana odes do banke, zatrazis izvod, i pored "paypal" transakcije (oko 2 dolara) imaces cetiri cifre koje ces iskoristiti za verificiranje accounta. Ubrzo nakon toga, ta 2 dolara ce ti biti vracena.
    E onda nakon toga mozes kupovati kako zelis na dealextremeu. Ne moras nikakvu lovu prebacivati na paypal, vec ce nakon "checkouta" to automatski biti odradjeno sa tvojom bankom nakon sto potvrdis username/pass. Znaci makar kod dealextremea, zaboravi na "transfer funds" opciju.