Default gateway problem

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Talnay, Jul 13, 2012.

  1. Talnay

    Talnay Aktivista

    Pozdrav svima, nisam znao gdje da stavim ovaj problem, jer se taj problem desava otkad sam kupio TV plasmu Panasonic 42ST50E.

    Ovako: na BHT adsl-u sam, imam thompson modem i on je prikljucen na wifi ruter Linksys wrt120N, preko DHCP moda.

    E sad, na racunaru sam napravio media server, i na TVu preko wifi-a pristupam tom media serveru, gledam HD filmove, i nakon nekog vremena, 5min - sat vremena, se prekine konekcija, na racunaru isto tako nema interneta, dok preko wifi-a na mob radi.
    Stavim dijagnozu lan adaptera, tako se resetiraju postavke, dobijem poruku da je problem bio u default gateway-u i da je rjesen, no taj problem se opet iznova ponavlja. Prije nego sam kupio TV nisam imao te probleme.
    Nakon malo istraživanja na netu, nekima je rješenje bilo ručno upisivanje IP adresa kao i IP default gateway-a. No, meni to nije pomoglo.

    Po meni, problem je u racunaru, a ne u ruteru, i to se desava samo kad pustam filmove preko media servera.

    Bilo kakva sugestija bi bila dobrodosla.
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Nay jesi li probao neki drugi server software?

    Sent from my GT-I9100G
     
  3. Talnay

    Talnay Aktivista

    Nisam, inace koristim twonky media server software, koji preporucuje sam panasonic, probao sam i standardno preko win 7, ali na taj nacin nije mogao pustat titlove. Probacu preko jos nekog...
     
  4. Talnay

    Talnay Aktivista

    Rješenje problema!!
    Probao sam razlicite programe i razlicite postavke, nista nije pomoglo, pa sam se sjetio da probam preko win XP-a kojeg imam na drugoj particiji, i za divno cudo, tamo mi nije pravio problem. Onda mi je palo na pamet da probam starije drivere za Lan od viste i to mi je rjesilo problem, fakat glupost. Al eto radi. Više nema prekidanja. :D i uzivam u blagodati full HD-a :D
    U pitanju je Atheros L1 ethernet na ploci, ako kome zatreba da zna.