Dekodiranje Nokia 6630

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Qler, Apr 24, 2006.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    prvo da napomenem za neupucene :) da je ovo legalno... trazio sam na netu i ima disclaimer u kojem vlasnik mobitela ima pravo da otkljuca svoj mob. :)


    e sad.....



    haver je kupio ovu nokia-u i radila je extra jedno 15 dana i danas se samo blokirala.. kodirala... i nema sanse da primi SIM... kodirana klasicno.. nije mi jasno al' haj..


    e ima li neko da zna neki link ili nesto da generisem onaj unlock code?! obisao sam po' neta nista nisam nasao!!!

    hvala na svakoj pomoci.
     
  2. Chem

    Chem Komšija

    to ces tesko naci,mozel on ista ubacivati u telefon?
    ako ne onda odi u neki servis i lagano da10 KM i oni ce mu rado otkljucati
    i meni se to desilo s drugim telefonom :evil: :evil:
    oni imaju posebne kablove kojim ti moze skroz novi software ubaciti
    samo pazi da ne da vise od 15 KM za to
    sretno :?
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma mob ne prihvata karticu.. nece da ufati mrezu.... jednostavno se sam kodirao (citao sam da su neke vremenski dekodirane) pih....


    a kad si vec spomenuo, da te pitam, znas li gdje ima u sa da mi urade upgrade firmware.a? kod mene je prva verzija! :)
     
  4. Chem

    Chem Komšija

    Slabo sam upznat s tim,danas cu pitati jarana pa ti odgovorim, on se bavi tim probleima.
     
  5. micky

    micky Novi član

    ja sam sve obisao za dekodiranje 6630 za sad tako kazu ima jedan u BL sto to moze uraditi ali kazu i 100% ima momak u BG. koji dekodira 6630 i za sad je jedini
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    a da pogledas malo datum :D
     
  7. micky

    micky Novi član

    ma jesam kasnije vidio ali nemogu brisati post pa reko kasno je sad ehehehe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  8. russ-co

    russ-co Komšija

    kad je vec na temi-gdje da odem za motorola V525 za decode, jucer dobio iz CRO al ne prima karticu, dole bila simpa, mob je vodafone...
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    gore na platou tamo kod mikro teh-a sigurno rade motorole, a vjerovatno ima jos lokacija. samo ako se telefon mora otkljucati test point metodom (kao recimo i moj L7) onda ce telefon morati otvarati... :|