DELL U2412M vs ASUS VG248QE

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by barts, Mar 25, 2015.

  1. barts

    barts Novi član

    Ćao,

    U dilemi sam između ova dva monitora, DELL U2412M i ASUS VG248QE, prvi je IPS a drugi TN. Ne sumnjam da su oba kvalitetna.
    Dilema je najviše zbog toga što baš i nisam siguran šta me očekuje sa ovim DELL-ovim jer nikad nisam imao IPS monitor. Po recenzijama vidim da je slika puno bolja, uz niz drugih prednosti ali se za gaming kao preporučuju TN monitori poput ovog ASUS-ovog, jer su ''brži''.
    E sad koliki je zapravo taj ''lag'' na IPS-u ako ga i ima i da li je rezultat 60 HZ ili sporijeg vremena odziva od 8ms (response time) ?
    Od igara uglavnom igram RPG (Skyrim, Fallout), strategije i poneki FPS a vrlo mi je bitan taj osjećaj da igra i kontrole mišem idu ''glatko'' čak nekad i nauštrb grafike.
    Hvala!
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Imam taj Dell U2412M mogu samo reci da ga ne bih dao ni za jedan monitor na trzistu.
    IPS panel mu je veoma dobar, uniforman , brz i bez ghostinga a 16:10 ( 1920 x 1200) ratio je veeliki plus.
    Boje su fantasicne stvarno monitor za pozeljeti.

    Moja preporuka za Dell.
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Imao sam 2x 2412 u upotrebi vise od 3 godine.
    Najjaci 24" 16:10 monitor.
     
  4. chenta

    chenta Aktivista

    Imam taj DELL, slika i boje su perfektne i sto se tice toga nema dalje. Iako ima malo veci response time po specifikacijama, ghosting se u praksi nikad ne primjeti (bar ja nisam) ni i u brzoj akciji, a pretezno igram sutere. Sto se tice input laga veoma je nizak sto ga cini dobrim monitorom za gaming.

    Ako uzmes taj Asus od 144hz primjetio bi razliku u fluidnosti i realnosti slike nakon sto bi igrao jedno vrijeme na njemu pa se vratio na 60hz, ali je manje kvalitetna slika i boje zbog TN panela. Sad zavisi sta ces preferirati. Meni su za sada bitnije prednosti 16:10 tipa monitora i kvalitetnije slike nego malo realnijeg prikaza sa vecim refresh rate-om, ali blijedjih boja i 16:9 aspect ratio, iako sam dugo u dilemi bio oko izbora.

    Ako nisi prevelik gamer kojem je svaki detalj bitan a vidim da igras rpg pretezno a ne sutere kao bf ili cs (u kojima je izrazenija razlika u vecem refresh rate), ja bi isao na DELL. Ali tesko je izabrati, ja i danas vagam sta mi je bolje :)
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jednom kad probas IPS panel, ne ides nikad nazad.
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

  7. barts

    barts Novi član

    hvala momci, idem na DELL U2412M...
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sta fali 16:9 aspect ratiu?
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Fali mu sve u potedjenju sa 16:10, ko jednom proba ne vraca se na 16:9.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Rofl.

    16:10 je mrtav standard.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Promaklo mi jbg.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    ROFL4REAL :D
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jebaji ga. :lol: :lol: :lol:
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ima sad ovaj novi acerov, 27" IPS@144hz.
    850 eur hladno :)

    Mene bi bilo stid :)