Dell U2515H the current timing is not supported by monitor display

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by sumeir, Dec 27, 2015.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Stigao mi je monitor ali kada ga konektujem preko HDMI kabla ovu poruku dobijem

    Dell U2515H the current timing is not supported by monitor display

    Grafička je Nvidia 7900 GS i koristim DVI to HDMI adapter. Kupio kabal DVI to display port(fula tj neće da radi ) Jeli ovo monitor "namiguje" na novu grafičku karticu.

    Hvala
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uninstall drivera graficke spoji samo taj monitor i instaliraj ponovo drivere
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala

    Evo to probam pa javi. Penata je što nema ništa ni dok boota ali hajde deinstaliram driver i probam kako si kazao.

    Hvala
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako nema nista dok bootas onda nece pomoci uninstalacija drivera. Nesto je do kabla.
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

  6. sumeir

    sumeir Komšija

  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne mogu otvoriti link na mobilnom ali treba ti hdmi kabl verzija 1.3 ili vaca.
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala

    Ovo je Kabal HDMI V2.0 FULL HD/4K 2 metra

    Imam pitanje u vezi rezolucije.

    Imam osjećaja da su pojedini video kao zrnas-mrljav je to tako preko HDMI kabla ili je nešto drugo. Uglavnom nakon prelaska na ovaj monitor...nema riječi. Ko kad iz Sarajeva u jeku smoga izađeš na planinu (ukratko bukvalno ovako) :)

    Hvala
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ako nije na native rezoluciji onda je do tog.
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Nije ,trenutno je 1920x1080 a native je 2560x1440

    Vidim u elektronik centru imaju ovih V2.0 kablova pa možda sutra probam da vidim kako će biti.

    Uglavnom ovo sam riješio da monitor "proradi ikako" spojio oba monitora i onda na drugom monitoru spustio rezouciju na 1920x1080 i to je to. Jer je valjda prebacilo odmah na "nativnu"rezoluciju tj 2560x1440 i zato je izbacivalo

    "the current timing is not supported by..."

    Još jednom hvala.
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Kupio novi kabal ali ništa. Ne mogu podesiti rezoluciji na nativu,jedino što može biti problem jeste DVI to HDMI adapter koji koristim tj ovaj,vjerovatno može maksimalno podržati rezoluciju 1920x1080

    [​IMG]





    Da li bi ovaj adapter mogao ?!

    Svaka pametna dobrodošla !



    Details about DVI M TO HDMI F 1.4 1080p 2160p 3D TV HDTV PLASMA LCD LED ADAPTER CONVERTER HD


    [​IMG]
     
  12. black

    black Komšija

    Prije da je to graficke , sto ne nabavis neku za HDMI-om za dvadesetak maraka.
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    Imaš li šta konkretno preporučiti - ponuditi.

    Hvala
     
  14. black

    black Komšija

    Zavisi koliko moderno i do koliko para. Mozda bi bilo cak najbolje trazit graficku sa DisplayPortom.Tebi ne treba za igre?

    Evo prva na koju sam naletio da ima DP

    Graficka kartica 512mb quadro fx 580 (40 KM)
    http://www.olx.ba/r/19633904/53748
     
  15. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala

    Nebih ništa iznad 50 KM po mogućnosti da bude što tiša jer kontam uzimati najvrovatnije na proljoće nešto do 200 Eura +- 10-20 Eura

    Kasno viđoh da je kolega dino73n prodavao grafičku i ona njegova je vrijedila 70 KM Možda onako nešto slično nebi mi bilo žao. :) i više bi volio od nekoga od raje kupiti ovdje.

    Ova sad grafička što je imam, ima na sebi Zalmanov hladnjak kupio od kolege sa foruma, super tiha. Ova gore bi mogla biti ko električni mlin.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja koliko vidim ljudi koriste normalno tu grafu na toj rezi. Probaj i sa kablom dvi to hdmi, posudi pa probaj.
     
  17. sumeir

    sumeir Komšija

    Tražim evo na sve strane,ako imaš lokaciju radnje gdje mogu naći javi.

    Hvala
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da li ti taj dvi>hdmi adapter ima sve iglice na dvi strani i da li njega ustekas direktno u grafu ili imas neki dvi kabl prije njega?
     
  19. sumeir

    sumeir Komšija


    Evo kako izgleda lijevo je DVI/Vga adapter a desno je DVI/HDMI adapter. Nema nikakvih kablova već ide direktno u karticu i zašarafim.

    [​IMG]
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nisam shvatio dobro, je li ti spajaš na analogni izlaz grafičke monitor? Ako je tako mislim da i ne može vise od 1080p...