Dešavali se nešta na tržištu sa memorijama što ne znam?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by HamziBeg, May 28, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :D ja to ne mogu vise gledat, DDR2 je prebrutalno jeftin. Inace bih jos ostao na s939, ali E2140+DS3+2GB DDR2 mi mame lovu iz dzepa. 8)

    A vidi ovo:
    http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... ts_id=3171

    Jos jeftinije.
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Meni krivo što sam kupovao ram prije mjesec dana :evil: , da sam sada kupovao mogao bi 3 gige imati :(
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mene samo strah da ne poskupi do kraja ovog mjeseca :mrgreen: Valjda nece. Hm, mozda jos pojeftini :D
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Vista 32-bit prepoznaje svega 3324 MB rama tako da su Vista 64-bit i WinXP V6 64-bit vec "na putu" :mrgreen:
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Prava 64-bit era počinje sa izlaskom Vienne, Vista 64-bit će doći na mjesto (valjda) tamo negdje Q2/Q3 2008. Ovo su moje pretpostavke :D
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    A mogao bi ja sada kupiti 2GB memorije pa kasije nekad kupit maticnu i cpu :mrgreen: ... za svaki slucaj da ne poskupi... jer mislim da jeftinije od ovog ne ide :?
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    Čudno je da DDR još uvijek ima veće cijene od DDR2. U genelec-u:

    1GB DDR400 TakeMS 128.7KM
    1GB DDR2 800 TakeMS 85.41
    :roll:
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    Nije to nishta chudno ^^
    Ja sam ubo josh jednu gigu za nekih 20km manje a razlika u kupovini je bila 7 dana :|
    Sad fakat ochekujem da cijene opet skoche ... tako to biva sa memom :D
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    Samo da cijena ne bude 250KM ko' prije :mrgreen:
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    tema je malo "ostarila" al nisam bio tu nekoliko dnaa pa eto sad odgovaram :D

    evo sad stanja:
    DDR 1 GB, PC3200, DDR400 takeMS 102,00 KM
    DDR II 1 GB, PC2-4300, DDR2-533 takeMS 59,00 KM

    jel ima ikakve sanse da pojeftine ovi DDR moduli, posto moja maticna prima do PC3200..

    jer cim sam procito prvi post ponado sam se da su spale cijene i da cu sebi nabavit odma gigu al doceka me skuplji DDR od DDR II :D

    i primijetio sam "blago" pojeftinjenje 512MB DDR modula sa 70 i kusur KM na 50ak... hocel jos to dole ic???
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    Da je htio da pojeftini pojeftinio bi do sada, ali pošto nije onda se samo može očekivati opadanje cijene malo po malo (ali ne ovako drastično kao DDR2).
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    a nista onda... kupicu 512DDR-a i vuc se snjim jos godinu do nadogradnje :D ionako slabo sta igram, a i nista i necekam (osim Spore-a)..

    i mozda nebi bilo lose otvorit kakav topic, kao sticky, gdje bi pisali i "predvidjali" ova snizenja i poskupljenja komponenti... evo npr ovo je bas fin topic, da ja ovo nisam vidio nebi ni znao da je DDR II pojeftinio jer te web shopove posjecujem samo kad mi sta treba...
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Stivi priznaj da si dobio na kladionici :mrgreen:

    sad ih lagano iznajmljivaj :mrgreen: 10pf 1h.mislim da bi se isplatilo.pa poslije povecaji kako ddr2 poskupljuje :mrgreen:

    i da ocekujel se jos kakvo pojeftinjenje?proca,meme,grafa?
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a kud ces jeftinije - 3600+ Brisbane je 140KM, Pentium E 2140 je 170KM, memorija ultra jeftina, a i graficke nisu nesto preskupe (meni jesu jer se ne igram) - pogotovo ove ATI-jeve X19xx
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    a moram pitat ;) bolje sacekat da pojeftini i pare od pojeftinjenja ulozit u kvalitetno napajanje,HDD ili sl ;) jeftino je ovo sve da neshvatite pogresno ali eto ima upucenijih ljudi koji mozda znaju da ce jos pojeftinit.ali kako god ja sam ugodno iznenadjen cijenama.jos da je kakvu jeftinu plocu za intela :roll: ali zato ima AMD sa svojim jeftinocama i proca i ploca :)
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma kakva kladionica, nikad u zivotu se nisam kladio. :D

    4GB mi ne treba, ali obzirom da ce me giga kostat 50KM, ne mogu odoljet. Poslije mozda prodam 2GB, ako skoce cijene :mrgreen:

    Vezano za pojeftinjenja, slabe su sanse da ce ista pojeftinit, nit procesori, ni maticne. Ko sto Baha rece, X2 3600+ je svega 140KM, pripadajuca maticna je 100-150KM, DDR2 je prehebeno jeftin.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    otidjoh neki dan u plus da uzmem jos 512MB pored ova dva gigabajta, i ispostavilo se da se kingmax i a-data ne vole bas. jedino cekati da UE spusti cijenu na 40-tak km. 60 je puno za pola gige...
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Nema 533 modela samo 667, usput onaj 800mhz ide na 1150mhz :lol:
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    znaci na istom smo ramu? :mrgreen: prvo uzeh jedan 800Mhz-ni modul dok je bio 129, pa onda i drugi za 89. trebalo bi mi jos pola gige da je photoshop-u malo ugodnije i da mogu integrisanoj grafi dodijeliti 256MB. :mrgreen:
    uglavnom ako padne cijena tog 512MB 800Mhz modula na nekih 40 i kusur kmica javi. radi li ono dual channel sa tri modula btw, zaboravih...