Digitalac do 300 KM?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dj_vux, Jul 21, 2005.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ja sam u neckermannu vidio nekii digitalni
    239.90km
    ima 7 megapiksela, 16mb interne memorije, nema optickog viewfindera ali ima 2.5 incni lcd

    nemogu sad trazit katalog da vidim model al znam da je neki vakumo ili jakumo

    50% snizenje
     
  2. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Kodak CX7330 u Spinu 367 KM (MPC)!!!
    Puno, brate, punoooo...
     
  3. jeretik

    jeretik Komšija

    Jesi vidio u Foto Zunic u Merkatoru, vidi jel i sad traje RASPRODAJA!! Ako nemaju taj, imaju drugi neki, ima dobar Canonov model.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    canon a-75, 85 ili 95... makar da sad uzimam novi bi uzeo a-510 (samo je vamo 200€).

    ja imam entry a-60 sa 2 mpix (zaboravi količinu mpix i tu brojku kao konačni sud o kupovini)... hebeš ti sve te megapixele ako slika na senzor dolazi kroz govno optiku. za te pare ne možeš nabaviti aparat sa toliko manulanih postavki (koje su btw. strašno zabavne i dižu kreativnost na viši nivo... mislim svi znaju slikat sa photoshopom naravno).

    evo ti koja slika.. uglavnom ovaj a-60 sa 128 karticom, punjačem i baterijama može se naći po oglasniku za 300km.

    dan - [​IMG]

    noć :) - [​IMG]
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Syss, znas li koliko je tamo u Hr Sony DSC-P200? (crveni) :smt001
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ja ne znam, ali zna bug :D 2700kn
     
  7. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Fine slike. :)

    Ovi Canon-ovi (syss) modeli djeluju interesantno, pogledacu ovih dana ima li ih koji foto studio u ponudi. Dzaba internet i sve, da bih se informisao morat cu upotrijebiti cipele. :roll:
     
  8. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Samsung A400

    Smanjene kvalitete i rezolucije fkors.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Cuj 2700KN, ovdje sigurno nije ispod 4000KN. Kad budem uzimao digitalac vjerovatno ce to biti P200 ili W7.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    p200 je pobro bug grand prix i bestbuy nagradu u svojoj klasi... makar me to ne dira previše zbog:

    a) nema teoretske šanse da dam 2700kn za fotić
    b) nema šanse da ga filam sa memory stick duo karticama (koje nazivno idu u njega)
    c) ne mogu stavit vulgaris baterije, nego kad ova krepa pravac sony dućan
    d) jednostavno ne volim sony :wink:
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a evo gdje sam ja tu:
    a) nije toliki problem 2700KN vec 4000KN koliko je otprilike ovdje
    b) najesen kupujem PSP sa 512 ili 1024MB karticom tako da ce jedan uredjaj pomagati drugom po tom pitanju
    c) nije toliki problem, sto mislis odmah na najgore, moze godinu dana intenzivnog koristenja sigurno podnijeti
    d) uuuuuu teske rijeci :mrgreen:
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    a) pošteno... rokfeleru! :D
    b) pogodno :wink:
    c) pa mene je charger 6h i 4 komada 2100 mAh baterija izašao 170kn... you can't beat that, a guraju bez problema i memorijskog efekta već godinu dana - powered by trust
    d) dosta mi je njihove filozofije i guranja "mi smo najbolji" pod većom cijenom... sjeti se atraca i pljuvanja po mp3 plejerima/formatu, telke koje samo primaju sony kartice i sveopćeg "keep it in the family" stava
     
  13. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ok, sutra poslije posla ću da "tragam za istinom". :)
    Obići ću sve "fotošopove" u gradu pa ću ono što nađem podijeliti s vama i (nadam se) odlučiti šta je najpametnije...
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    aj ako stignes vidi koliko je kod nas Sony P200 (crveni). :smt002
     
  15. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Eh ovako...
    Obisao sam sve i ponuda je zapanjujuca (mislim negativno). Sve sto sam nasao a da ima prihvatljivu cijenu je:

    - Kodak CX7330 (286 KM MPC)
    - Canon PowerShot A400 (280 KM MPC) - vrijedi li ovaj cemu?
    - Olympus C-480 ZOOM (zaboravih zapisati cijenu ali je ispod 300 KM)

    I jos kojekakvih Olympus modela za koje mislim da nisu vrijedni paznje (C-170, C-180 i naravno C-370 ZOOM koji je u startu "ispao" iz razmatranja).

    Dakle, bice jedan od ova tri gore navedena. Ima li jos neko kakav "finalni" savjet?
     
  16. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Usput, nijedan Sony model ne nadjoh. Kao sto rekoh, ponuda je katastroficna. :)
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Probaj sa Kodak EasyShare CX7525 ja imam taj aparat i zadovoljan sam.
     
  18. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Rado bih ja ali NEMA. Moram izabrati jedan od ova tri...
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    c-480 best buy u bugu... kaže pod minus hladne boje, ali i svi jeftiniji olympusi malo pate od toga.
     
  20. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ma mozak mi se istopio vise od uporedjivanja (karakteristika, brojeva i ostalih budalastina k'o u prici) i sto je najtuznije jos nisam siguran koji da uzmem. :(

    Any final thoughts? :)