Digitalac do 300 KM?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dj_vux, Jul 21, 2005.

  1. Shenron

    Shenron Komšija

    Eci peci Pec.... :mrgreen:
     
  2. jeretik

    jeretik Komšija

    C- 480 takodje nema opticki viewfinder i zato je tako jeftin i zato bih ga ja preskocio da sam na tvom mjestu (a i preskocio sam ga :) ).

    Ja samo konto uzet taj Canonov, al sam se u zadnji tren odlucio za Kodak zbog toga sto sam na netu naso da taj A400 ima nesto losiju izradu i da se nekima kvario vec posle mjesec dana. Ali, oni kojima je dobro radio su prezadovoljni. Ako bi iso na srecu sa izradom kod tog Canon A400, dobio bi odlican aparat po mogucnostima i kvaliteti slika (za tu cijenu).

    Kodak je uglavnom automatika, ali svejedno gazi ostala dva po kvaliteti slike, pogotovo po prikazu boja.

    I za kraj, evo ti kvalitetne recenzije tih Kodak i Canon modela (na pocetku su tehnicke karakteristike, a pri kraju bitne stvari):

    http://www.digicamreview.co.uk/kodak_ea ... review.htm

    http://www.digicamreview.co.uk/canon_po ... review.htm

    BTW, ne znam jel znas, pa ti napominjem, s ovim aparatima ne dodje punjac - racunaj da dodas jos 40 maraka za punjac i dva para baterija. Ima u Merkatoru Ednet punjac i dodje sa njim dva para recharchable baterija i ja sam prezadovoljan (moj brat kad je sad bio na moru osam dana koristio aparat sa samo jednim parom tih baterija i nahvato brdo slika). Racunaj i na dodatnu karticu, najmanje 128MB, posto ce ti bit premalo interne memorije u aparatu (ako slucajno imas mp3 player sa onom SD karticom, kako se vec zove, mozes je koristit u aparatu, tako sam barem ja uradio).
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    pa ako baš moram birati, ja mislim da bi taj olympus uzeo.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    a onda kodak :D
     
  5. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Jeretik, majstore, svaka cast na odgovoru. :)
    Znam za to kvarenje i crkavanje poslije mjesec dana kod ovog A-400 (vidio sam to negdje) i plasi me. Ne znam "kakva je situacija" ovamo kod Zunica sa garancijom, raspitacu se, bas me zanima...

    OK, Olympus dakle ispada iz igre. Prvenstveno zbog ovoga sto si naveo a i zbog xD kartica (imam bas MP3 player i MMC karticu od 512 MB tako da ce biti puno lakse sa jednim od ona dva aparata). Znam da su baterije i punjac "nuzno zlo", s tim sam se pomirio. :)

    Eto, mislim da ce na kraju biti ipak taj Kodakov model... ne da mi se "kockati" s ovim A-400, sto je sigurno - sigurno je.

    Hvala jos jednom. ;)
     
  6. jeretik

    jeretik Komšija

    Nejma na cemu :)
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    šalji nam dojmove i fotke!
     
  8. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Pa ne moze tako brzo, moram se strpit' do plate. :lol:
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    ja već mislio da si postao :D
     
  10. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ma jock, nista do ponedjeljka. :roll:
     
  11. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Plata legla, a bogami i aparat. :)
    Jeretik, hvala za preporuku, odlican je.

    Sto se tice slika, evo jedne vrijedne gledanja - najveca bubetina koju sam u zivotu vidio. Kovanica je tu cisto radi poredjenja velicine. :)
    [​IMG]
     
  12. jeretik

    jeretik Komšija

    You welcome :D
    Dobra buba pravo, al brate to smrdi skroz kad malo odstoji :D
     
  13. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ma nisam primijetio da smrdi jer je cijelo vrijeme vani bila (vec par dana). Cuvao sam je samo da mogu slikati. :D
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    jel to neka spielbergova izmišljotina? :D
     
  15. postal dude

    postal dude Aktivista

    kodak je kodak ostalo je sa strane.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    u svim segmentima? :D
     
  17. monK

    monK Komšija

    Isprobao
    C-480 i D-535/C-370

    Nisam expert za fotografiju, ali što je loše to i laik vidi, a ono što su ova dva fotografisala ispalo je preloše...

    Tu i tamo mutna slika, u redu, zatresu ti se ruke, ali boje su kao da je unutra neko sipao LSD, i to mutna mješavina pravo, nigdje veze...
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ma meni generalno jeftini olympusi imaju presiprane i "dosadne" boje.