Digitalni fotoaparat: Sta kupiti?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by hitman, Feb 9, 2007.

  1. hitman

    hitman Aktivista

  2. FearLess

    FearLess Aktivista

    ja bi isao na kodak
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa sto u oglase pobogu?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  5. hitman

    hitman Aktivista

    Ne vidim prikladniju grupu od ove.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ocito! Procitaj malo i ispod naslova podforuma sta pise!

    Code:
    Sekcija koja obuhvaća sadržaja koji nisu pokriveni drugim kategorijama, a tiču se hardvera, naravno
    Sto se tice aparata, i ja bih nikon.
     
  7. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Od nabrojanih,definitivno Nikon. Razmisli i o Canonu i Fujiu.
     
  8. hitman

    hitman Aktivista

    Problem je sto nikon nema garancije, jes' najbolji, ali ja volim kupiti i nesto slabije al' da je sigurnije. Na sta bih trebao obratiti paznju kod kupovine polovnih aparata?
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ...pa da mu je baterija dobra ( ako nije izmjenjiva ), da nije izgreban, udaran, da li motor od optike trza, grebe, da li se glasno cuje, mrtvi pikseli na lcd-u i sl...
    ako sve to prodje i radi dobre slike (probaj na kompu) onda nema previse pametovanja jer ne mozes znati u kakvom je stanju elektronika unutra...
     
  10. hitman

    hitman Aktivista

  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja imam a430 pa prelistaj malo forum. Ima negdje i slika pa mozes pogledati. Za benqove ne znam.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    od ta tri, mislim da je canon najbolji izbor, samo po svim slikama koje sam vidio pati od shuma na fotografijama bez obzira na osjetljivost senzora... :|
     
  13. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    i ja mislim da je canon najbolji izbor :wink:
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja bih uzeo BENQ C500 zbog sopstvene baterije. Po meni to je bitna komponenta fotića pravo. Jaran mi ima aparat koji nema svoju bateriju i pravo smo se izje*ali s njim jedne prilike na moru dok ja sa svojim od kako sam ga uzeo nemam ni najmanje što se baterije tiče. Sony DSC-W30
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    I kad vrisne baterija mozes ga baciti.
     
  16. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Kupiš novu. :wink: baterija je Li-Ion kao kod mobitela i mijenja se. Opet te izađe jeftinije nego non-stop mijenjati AA baterije, a ne bi trebala da srkne duuugo vremena ako je održavaš. A i ne sikiraš se kad je napuniš moš slikat ko lud.
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Aha, na svakom cosku generalno zastupnistvo Nikon, Fuji, Canon aparata, sa baterijama po 10km.
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    :?: :?:
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    4 baterije 2500mah 20km
    Punjac 20km

    To je 40km, znaci imas dvije rezervne i dvije u aparatu, mnogo jaca i ekonomicnija varijanta. A raspitaj se koliko je namjenska baterija za aparat i koliko treba cekati da je isporuce.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    imaju one Duracell 2650mAh :D mislim da je par oko 11KM ili jedna :D ne znam tacno :D al kazu da traju dugo u PM :mrgreen: