Dilema - HTC Touch Diamond - Touch HD - iPhone - Laptop

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by KRUNCH, Nov 2, 2008.

  1. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    Eh ovako zaglavio sam na jednom zanimljivom pitanju , u narednih 2 mjeseca cu uzeti laptop (da jos jedan) i pda.
    Fazon je sto imam opciju sada u ovo par dana laptop ili pda laptop bi bio cirka 1200 KM , a pda bi bio HTC Touch Diamond i trebam da izaberem
    ako izaberem Mobac , mogu cekati da vidim oce li se promijeniti sta trziste pasti cijene itd tak da uzmem kakv bolji laptop
    ili da uzmem laptop a cekati jedno 2 mjeseca pa uzeti mobac a do tada ce biti tu i HTC Touch HD i Diamond fazon je neznam dali ce do nove godine HTC HDu pasti cijena na 800 KM , jer mi je to limit za mobitel (PDA) ako ne onda sam ostao na Diamondu i laptopu od prije 2 mjeseca :D.
    Sta uzeti to je pitanje sada ^^.


    EDIT: Dodatne informacije :D
    PDA bi mi sluzio kao mobilni , mp3ovac , za videa , tu i tamo koju sliku , i najcesce za surafanje webom , dok lapas bi mi sluzio , za zadacu , za u skolu ponekada kada treba , za programiranje , malo photoshopanja , prenosa podataka , surfanja webom , network administracija ...
    Laptop sada nije toliko gusto da mi treba , moze cekati jer mi tek od januara iduce godine postaje 100% neophodan a za sada mi je mobitel vazan , ali sada kako okrtati da bolje izadje.Pricao sam i sa starcima , kazu bolje mi je lapas da uzmem da mogu raditi , a ja izgubljen , htio bih mobac da mogu ganjati , a laptop bi trebao da mogu raditi sto sam i do sada radi.
    Sva ova frka zbog toga sto su me u SA nedavno opljackali neki tipovi i uzeli mi laptop i mobitel pa sada kombinujem.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: Dilema - HTC Touch Diamond - Touch HD - Laptop

    cijene laptopa ce biti samo skuplje ( radi dolara i nove godine)
    htc je shit smece otpad
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Re: Dilema - HTC Touch Diamond - Touch HD - Laptop

    cujem mp3, video, slike...logicnije mi je da uzmes iphone :)
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Re: Dilema - HTC Touch Diamond - Touch HD - Laptop

    Kao sto je Adi vec spomenuo, nisi bas naveo neki jak razlog zbog kojeg bi ti trebao bas HTC Touch ili uopce nesto na Windows Mobile platformi. Ako ti je bas fokus na multimediju + Internet browsing, onda tu iPhone zaista nudi najvise.
     
  5. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    Re: Dilema - HTC Touch Diamond - Touch HD - Laptop

    Bio sam bacio oko na Iphone , samo ima problem sa otkljucavanjem 3Ga , a sto se tice HTCa phonovi nisu losi , ja sam do sada 2 komada promjenio i nijedan me nije iznevijerio , a sto se tice laptopa jos se kontam :D

    BTW: jesam li mozda fulao ili postoji nacin za otkljucavanje iphone 3G (osim onog hepeka za karticu)
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Re: Dilema - HTC Touch Diamond - Touch HD - Laptop

    Mislim da jos uvijek ne moze, mada imas u prodaji i unlocked verzije po odgovarajucoj cijeni. Prva poruka ti je malo konfuzna pa je tesko uvidjeti sta tacno zelis, koliko novca imas na raspolaganju i sl.
     
  7. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    Re: Dilema - HTC Touch Diamond - Touch HD - Laptop

    recimo da imam 800 KM za mobilni i 1200 za laptop samo je fazon sto moram razgoditi tj. jedno sada a jedno oko nove godine uzeti. Aj nadji iphone 3g otkljucan za 800 ^^ moze u bih i sloveniji ^^.
     
  8. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Re: Dilema - HTC Touch Diamond - Touch HD - Laptop

    za tvoje potrebe i stari iphone je dovoljan. at&t nemas kod nas pa nemas ni 3g, ni gps ti nece raditi, baterija i kod starog dosta izdrzi a mozes mozda proci i jeftinije. jos kad vidis kako su ljudi uradili soccer za iphone, auuuu :)
     
  9. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    Re: Dilema - HTC Touch Diamond - Touch HD - Laptop

    ev upravo sam guglao o tome , fazon je nemeres naci ni iphone 2g vise (osim neke cudne ponude na crno :D).

    Ev sada moji neki zakljucak
    iPhone vs Diamond
    Screen Iphone ima veci , Diamond ima bolji (rezolucija)
    App podrzanost to je 100% na Diamond strani
    Look wise pa zavisi sve sta ko hoce iphone sminkeraj ovaj vise neka elegancija
    OS pa imam nekog manjeg iskustva sa macom i rekao bih da je bolji nego bilo kakva win platforma ali opet podrzanost hmmm
    memorija pa iphone ovdje ima prednost , no meni ce rijetko trebati svih 4 gb , jer pristup racunaru imam 70% vremena tj samo kada sam u autu nemam a i to nekada sredimo
    Diamond ima MMS ^^
    Iphone ima multi touch , Diamond TouchFlo 3D
    Kamera malo bolja u Diamonda iako ne korstim kameru na mobu skoro nikada
    Diamond ima GPS dok je u iPhone to josuvijek diskutabilna stvar
    Dostupnost je sto se tice Diamonda bolja
    Obojica imaju lude dodatke kao G-sensor , folovi sa ambient svjetlom itd...

    Tak da spec wise meni Diamond pobjedjuje no sto bi iPhone fanovi govorili iPhone je iPhone

    al na kraju ovog svega gdje ostade laptop , dali da sada uzmem lapas i cekam dok padne cijena mobovima , ili obrnuto.

    Malo mi je tesko ovih dana hodati sa kantom od moba u djepu :D
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ne znam koliko ti se isplati sve to kupovati pored nekog iPhona 2G za 500-550KM.
     
  11. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    Evo danas sam trazio takve ponude , i tesko bome naci , evo naso sam neke oglase pa cu raspitati se , izgleda da cu ja na kraju ovoga odgoditi uzimanje mobaca , nosati cu ovu kantu , ev sutra cu poslati specifikaciju za lapas tako da ce on biti tu za nekih 7 dana a za mobac cu u medjuvremenu kontati se ^^
     
  12. Amer

    Amer Aktivista

    ne bih da spamam, ali pricate o nekim padovima cijena mobitela, da li je to fakat istina, da li ce spast cijena mobitelima kao sto neko rece? Jer vidim, samo im raste, ja N73 uzeo prije 3 mjeseca za 380 KM, a sad u istoj radnji isti 420.
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Dilema - HTC Touch Diamond - Touch HD - Laptop

    sorry za off , kaav ba soker , gukni golube :D
     
  14. insekt9

    insekt9 Aktivista

    Imam HTC (Qtec nekadašnji) Touch Plus. "telefon" je ludara (pod navodnicima jer je sve a najmanje mobitel). Excel, Word, Powerpoint, Adobe reader, IE. 4GB kartica mi je (zasad) i više no dovoljna. Zaslon osjetljiv na dodir funkcionira savršeno (čak i sa prstom). Ne znam može li se instalirati navigacija na njega, jer bi mi nekad dobro došla.
    Baterija uz konstantno korištenje (min 10ak poziva dnevno po 5-10 minuta), pokoja poruka, i ostale funkcije izdrži 5 dana.
    Sve pohvale za HTC Touch Plus.
     
  15. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    Upravo zato mi i odgovara HTC , al et nvm narucio sam lapas , a mobitel cu malo jos proganjati dok uzmem , pa se javim.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ljudi sad sam upravo dobio nov HTC Touch Diamond 2, i nista mu ne znam, jos je na Finskom, pa ako ima neko da me uputi kako da promijenim jezik, ako ima upgrade na WM 6.5 posto je na njemu 6.1 sad.... ali mi je najbitnije da ga skinem sa ovog jezika, da stavim nesto sto razumijem
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hehe, ja sam imao nakratko TD2, ovaj je bio na nizozemskom. :D

    Obzirom da se radi o WM-u, nije moguca promjena jezika. Instalacija tvornickog roma na drugom jeziku je takodjer problem. HTC je na tim telefonima ogranicio update preko serijskog broja, barem sto se sluzbene podrske tice. Na netu ima oficijelnih verzija romova za TD2, kao sto je:
    http://htcpedia.com/forum/touch-diamond ... topaz.html

    Meni nije poslo za rukom instalirati English verziju, ali sam stavio Android.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=509493
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam kako, probao sam mali milion nacina, varijanti, dumina, verzija, nacina, ali evo upravo se pali WM 6.5 na Eng, originalni ROM od HTC-a :D
    Ljudi, nemate pojma kako mi je drago, nisam se ovako namucio oko necega ne pamtim, od kako sam u servisu radio :D Bas ti bude drago kad ti nesto uspije :D
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znam kako je, jer je zbilja tesko flashat te telefone. :D

    Dobro si, sad snimi Android. :) WM je sranje.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moram mem. karticu da kupim :) pa cu onda da cackam sa Androidom :) A i vjerovatno cu ga pokloniti bratu ili starom, koji me bude bolje slusao :)