Dilema oko kucista

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by emirsehic10, May 23, 2016.

  1. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    U potraznji sam za dobrim kucistem do oko 200 km ali kod nas slab izbor, mislim na polovma kucista, ima par novih dobrih ali skupa su dosta.
    Pa sta vi mislite izmedju ova 3 koje je najbolje;
    -NZXT S340 (bijelo ili crno)
    -Corsair Carbide Series Spec Alpha (bijelo)
    -Bitfenix Aegis (bijelo)

    Cijene su tu otprilike, 20 km gore dole.
    Naravno ako neko ima slicno dobro ponudite, ja bih najvise volio nzxz h440 ali nova su skupa a polovnih kod nas nema. Isto mi se svidja cm storm stryker ali tesko ga je naci...
     
  2. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    Moja najtoplija preporuka ti je da uzmeš coolermaster N400 ili N600. CM n400 možeš NOVU naći za 120-130 maraka, n600 je nešto skuplje (180-220km),
    jako jednostavna kućišta sa kojim se može mnogo toga uraditi - pogotovo n400 jer nije skupo a nudi većinu opcija za te pare.
    Od tih što si naveo ubjedljivo je nzxt s340 model najbolji, S340 je poprilično kvalitetne izrade i nudi dosta toga - ali nemaš dovoljno slobode i prostora za improvizaciju jer kako su oni predvidili određene stvari tako ćeš ih morati raditi u njemu (2 fiksna ssd nosača na coveru napojne i donekle ograničen protok zraka sa prednjih ventilatora zbog kompromisa sa estetskim rješenjima i još sličnih par stvari, zna biti guravo kad se AIO hladnjak stavlja u to itd.)
     
  3. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Ma nista to, samo sa providnom bocnom stranom i za sada mi je bijelo prioritet. Boxovi ne moraju biti modularni, eventualno jedan srednji ukolioo bi duzina graficke bila problem.
     
  4. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    onda ganjaj s340 bez razmišljanja.
     
  5. efo

    efo Komšija

    Moze li preporuka za kuciste do 100tinjak km, vidim u winwin solidnu ponudu. Ovo trenutno je skromno skroz i fali mi veci dio onih podloga za šarafe za postavljanje ploče.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Možeš li izlisati tu ponudu do 100 KM lokalno?

    Meni je recimo od jeftinih zanimljiv Corsair Carbide Series 200R, ali pitanje je može li se ovdje nabaviti... Jesi li gledao CM ponudi oko 100 KM?
     
  7. efo

    efo Komšija

  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Šta mislite o Corsair Carbide 88R Black? Imao sam fractal 1000, i zavolio ova mala kučišta.

    Možda neko drugo kučište ovih dimenzija?