Dilema oko napajanja.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by aeRo, Feb 19, 2012.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

  2. selvin

    selvin Moderator

    Dodaj 20KM i uzmi novo napajanje sa garancijom bolje od tog TT-a. Fortron 500W.
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma buraz dao sam 300 za graficku neplanski, sad crknu i monitor i napajanje. Ne dam ja ni marke vise.. Svakako ce i popravka monitora biti 30-40 minimum.
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    sta je to 10 piva :D

    na napojnoj se ne stedi
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    thermaltake napajanje je shit.

    ova enermaxova je stariji design ali defintivno bolja.
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma da je ovo konfiguracija u koju vrijedi ulagati bila bi druga prica, ovo sto ja vrtim je izumrlo i sad stedim koliko mogu. Kad dodje vrijeme sastavit cu kakvu zvjerku za 2 milje, dici mini kredit i sve plaho. :mrgreen:
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa izdvoji 20 KM više i nakon promjene pc-a neces kupovati ni grafu ni napajanje. Mozda te fortron 500W bude sluzio i na trecoj konfi.
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    a ova 400w nema garancijU ? ne kontam kako je mogla crknut
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Crknula su mi 2 napajanja u roku od 2h. Ocito imam nekih problema sa strujom u sobi jer pocesto zna krckati struja kad ukljucujem naponski kabal..
    Iz fortrona smrdi ko da je gorilo 2 dana a sve sto je bilo je da je radilo 2 min, dakle ni u sistem nisam usao..
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Majku mu pa neki dan si uzeo taj fortron 400,pa sta je sa garancijom? Il si i njeg uzeo polovnog?
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Dino kolko ti je vruc taj phenom ?
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Fortron je bio polovan..
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    I ti opet polovno ganjas, mjesto da uzmes novo, pa makar cvaju skuplje i ganjas garanciju ako crkne.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije vruc uopste,sta vise hladan je.Do 50c ovaako kloknut. Dokuci i 55 ljeti pod primeom dok sam ganjao stabilnost i mrcvario ga.Ovako u igranju nikad.
     
  15. pac

    pac Komšija

    Je li osjetna razlika naspram athlon-a sto si imao?
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U temperaturi ili performansama?

    Posto je moj athlon bio sa otkljucanim L3 cashe om i klokan na 3,6ghz a ovaj mi je sad na 3,8ghz razlika je skoro neprimjetna. A temperatura je za stepen dva viša zbog malo višeg napona.
     
  17. aeRo

    aeRo Komšija

    Interesuje me sta vi mislite o be quiet kao brandu. Imam opciju da uzmem njihovo napajanje polovno od 750w ili novo od 650w pa se dvoumim. Ovo prethodno sto sam mislio se sve prodalo, nemam srece.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Be Quiet je odlican brend, i naravno ganjaj novo radi garancije.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko je to keša ?