1. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Imam n95 staru oko 3 mjeseca.
    Sada sam u dilemi da li da n95 zamjenim za lg ku990 ?
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ko kad bi mjenjao "mercedesa" starog 3mjeseca za novu "kia-u"! :wink:
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ta dva telefona nemaju veze s vezom...

    ..jedina prednost viewty telefona jetste 120fps video klip. Ostalo je sve na strani n95.. kada bi imao oba telefona nebi ku990 nosao 10 %.
     
  4. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ma znam da tako dode, ali jbga svidio mi se onaj lg pravo, pa reko da pitam prije nego li ucinim neku glupost
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Adi nebudali nemjenjaj nista.
     
  6. pac

    pac Komšija

    Takodjer sam u dilemi sto se tice telefona! Dobio sam ponudu za SE P1i sa komplet opremom i GPS-om po finoj cijeni, ima jednu cizu na jednom cosku i to je to. Trenutno imam N73 ME i sasvim sam zadovoljan e sad sta da radim dali bi kupovali ovaj P1 ili ne? Ili da ostanem na nokiji!
     
  7. Lamagician

    Lamagician Komšija

    n95 definitivno. vrijedi mjenjati samo za iphone :D :D
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    pac, Sama svrh (ako se tak omoze reci) oba telefona je indenticna. Sad.. sta tebi vise odgovara! Moras znati da je P1 UIQ za kojeg ne izlaze tako lako aplikacije.. nije masovno kao za s60 v3. Drugo.. vjeruj mi.. patit ces se tipkajuci po displeju.. zamorno pogotovo sto fon nije mal a mrlje po displeju jedu zivce (barem meni) Telefon na zalost nema navigacione tipke ili jojstik. Procesor im je isti.. manje vise isto su brzi - spori. Mislim da je mozda n73ME malo brza po zadnjim dvjema verzijama softwera.. stvarno fino ide. Displej kod P1 je stvarno super ..opet moram da napomenem da ima blijedje boje i da je slab na suncu (mislim da je tu nokiJa nepreazidjena).

    Odma dakazem da ne blatim ni jedan ni drugi JA licno sam zbog spomenutog X puta odustao od P1.. pa se nafuram hocu tamam da uzmem.. pa me opet isfura vjecito tipkanje po displeju, nema sve zeljene aplikacije za UIQ modele itd itd. I onda sam rekao ako cu vec ici na gotovo isti softwer samo druga marka.. onda cu cekati G900. (da.. i g900 je UIQ al eto)

    Ukratko.. stvar je ukusa i to je sve.
     
  9. pac

    pac Komšija

    Vidis nisam znao da nemogu one obicne aplikacije za symbian. Nista onda ostajem na N73, nails hvala na savjetima.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    N73 je s60 v3 platforma (nema veze verzija symbiana 9.1, 9.2, 9.3 ..to je samo kao update) i za tu platformu trazis aplikacije. P1 i ostali SE symbian telefoni su na UIQ v3 platformi (ili starijoj UIQ). Potpuno dva razlicita "pojma".

    Eto.. da i to spomenem ak oneko nije znao.

    I nema na cemu.