1. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    onda ce se i physx moci dijeliti zvanicno :D. Mogao je i do sad, u vecini naslova, ali eto ukinuli su tu mogucnost sa novijim igrama. Zanimljivo ovo da svaka kartica radi drugi dio ekrana, bilo bi jos bolje da moze da zavisno od jacine kartice recimo jedna radi 1/3 a druga 2/3 ekrana :D
     
  3. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Physx na jednoj polovini monitora :roll:
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Procita li ti ovo uopste? :D
     
  5. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Šta da svaka grafa ima svoju poziciju na monitoru, kako onda da se mješaju tehnologije (GeForce Experience softvera, 3D Visiona i FreeSynca) preko cjelog monitora
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zato sto je iscrtavanje i proracun iscrtavanja slike na monitoru jedno a te tehnologije su nesto sto se odvija uporedo u pozadini. Isto kao sto sada mozes imati physx na radeonima tako sto ubacis jednu nvidiu koja ce raditi kalkulaciju physx-a a onda radeon to sve baca na ekran. I u slucaju da svaka kartica proracunava razlicitu polovinu ekrana opet se taj proracun, recimo sa nvidie, mora poslati radeonu da ga izbaci na ekran.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Microsoft, AMD i Nvidia = ameri vs Kina i ostali :D = naravno da ce raditi zajedno.

    Kako ce Nvidia prihvatiti Mantle (koji mora nositi jedinstveni naziv patenta vezan za tvorca AMD), ako nema novo ime ala DX12, a koji dolazi od Microsoft-a kao posrednika. AMD + Mantle = Microsoft = DX12 + Nvidia i obratno :D

    Cuda cores, Shader cores, Stream processing units, OpenGL, PhysX...sve je to isti kos.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Teoretski to vec postoji, zove se split frame rendering, nije se bas dobro pokazao.

    Btw on topic, ovo nikada nece zazivjeti, arhitekture se masovno razlikuju da bi se moglo syncat, hell yeah identicne cipove je tesko syncati, a kamoli razlicite.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nemoj sad mijesat api-e :) Dx 12 je jedan api a mantle drugi. To isto ko emuliranje osx-a na windowsima, radit ce al uz koje performanse :)
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    :D ma pusti, samo ce za neko vrijeme napisat, aaaa AMD je to prvi napravio, Microsoft usavrsio i jos uveo to, to i to :D

    Generalno, dobro je.

    Ti imas vise Vmem od mene, mozda dok jos ima Mantle igrica da utvrdis sta vise koristi memu ; DX11 ili Mantle?

    Ovo podjela ekrana mi poznato (prije da ce ugraditi cip u nove monitore, na fol AMD FreeSync kao sto to vec rade na LCD TV-u, tako da GPU nema uopste veze sa tim... :? ) ;

    [​IMG]

    http://www.cnet.com/news/fake-refresh-r ... lly-120hz/
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kakve veze ova slika ima sa ovim o cemu mi pricamo?
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    S tim da DX12 je kupanje na suhom sa pricom kombinacija dvije razlicite GPU ili dva razlicita tabora, kada ce to raditi monitor, ne GPU ili api ili Meho iz Janjica :D

    jer kao sto vidis iz linka to vec postoji na svakom novijem LCD-u...

    I kao sto rece Dr. Michio Kaku do 2030 ce biti po jedan mali cip u svemu sto nas okruzuje :smt005
     
  13. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kod mene na BF4 multi (cca1750 vs 1950), ali nekad mapa pojede malo vise pa sam zelio provjeriti.

    10x :wink:
     
  15. rijads

    rijads Aktivista

  16. Decerto

    Decerto Komšija

    Znaci da ne mijenjam Q6600,imam R9 270 koja podrzava DX12,a koliko sam procitao,DX12 ce se manje oslanjati na procesor :smt023 znaci sad skupljat pare za neki dobar SSD :D
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Proci ce jos dvije godine do rasirene DX12 podrske. A i tada ce biti bolje imati brz i3 nego stariji quad-core.
     
  18. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Sve zavisi od developera igara , DX12 će biti spreman.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ako je ko mantle brzo ce to, mozda i kroz patcheve za neke igre.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator