1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Amd testirao karticu sa Intelovim procesorom? :) Cijela ova slika gore je smijesna, ja cu ti napraviti istu da polaris trosi 10W. Nista protiv amd-a nego ovo je toliko sumljiv I nerealan test. Gdje je oficijelni video od AMD-a, zasto bi ga krili? Ako i jeste nova kartica u pitanju onda je neka low-mid end jer je porede sa gtx 950 na medium postavkama, i to vsinc cap? Pa mozda bi gtx 950 bacala i vise fps? :) Da ne spominjem da ce Pascal imati daleko bolje performanse od Maxwell-a sa manjom potrosnjom.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jednostavno su trebali testirati vlastite low/mid range gpu-ove pravljene u 28 i 14nm. Porediti sa GTX 950 je apsurdno.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo 140W je ukupni TDP cijelog sistema, kao I tih 85w, mada neznam kako su to izveli jer sam i7 trosi 70W. Mozda su stvarno napravili nesto da valja, a i vakat je bio za promjenu cim se nisu usudili koristiti vlastiti cpu i gpu za test.
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Ako nista, Dolphin emulator (GameCube i Wii) ima hajra od Dx12

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    thx za info idem odmah probati :)
     
  7. Decerto

    Decerto Komšija

    :smt002

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jep pici mario ko lud sa texturama na 7x native :D
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni ide 60 fpsa sa 6xnative (4K), al svake minute dodje slowdown na 20 fpsa i onda procepi opet na 60.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj ukljuciti pod advanced load Custom Textures i prefetch custom textures. Meni je bilo tako ko kod tebe i nesto sam cackao oko ovog i poslije nema trzanja ni kad ukljucim ni kad iskljucim. Da li je do ovoga ili to poslije u igri prodje, ne znam, ali svakako probaj.
     
  11. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

  12. Decerto

    Decerto Komšija

    Razlika u FPSu je minimalna.Ovi chartovi su bezveze dok je DX12 basically u "alpha" verziji.Ja mislim da ce za par mjeseci oni ovo ispeglat i dobit cemo tu optimizaciju i bolji fps.

    [​IMG]
     
  13. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    postavio sam ja to davno, al u onu temu igre 2016
     
  15. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Misliš daaaaavno
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    daaaaaaa :D
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Izasao dx12 patch za tomb raider. Nikakvog poboljsanja, ako nije gore :)
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije ni za ocekivati kad tako sklepaju DX12 patch za DX11 igru. Treba sacekat igre pravljene bas za DX12.

    A i driverima treba jos 5-6 mjeseci da sazriju za DX12, i AMD i Nvidia.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kad izlaze nove serije grafičkih karti? Ovo do sad se pravo ustajalo, kad pogledam na piku cijene muka mi bude :D
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na ljeto je predstavljanje, mada su to samo glasine. Dok ih proizvedu i puste u prodaju, bit ce to tamo pocetkom jeseni.