Display za Compaq 610

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by AhmeT, Mar 8, 2013.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pozdrav,

    Kod komsije se pokvario display, pao mu je laptop sa stola i unutra su sad oni uzasni artifakti, display je slomljen (nije ovaj vanjski dio, samo unutra). Ovako izgleda, otprilike.

    Pa me zanima, gdje bi se to moglo nabaviti? Vidim ima vani na nekim stranicama ali izadje preko 150-200km kada se doda i postarina i sve, sto mi nekako puno zvuci. Gledao sam na PIKu i ovih par osoba koje sam kontaktirao nemaju.

    Osim ovog, mozda godi neki display od drugog nekog laptopa, ili postoji nesto "univerzalno" za velicinu/rezoluciju (1368x768, 15.6'' je kod njega) da se nesto ubaci? Nisam nikad ovo mijenjao pa nisam bas upucen kako ide sa ovim ekranima.

    Ovaj model je: http://i.imgur.com/oQigqOc.jpg
     
  2. crazyjoeno1

    crazyjoeno1 Aktivista

    Dodji kod nas u shop u bbi na -1 "Target" ponesi laptop pa da vidimo
     
  3. selvin

    selvin Moderator

  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma jesam, ne javlja se lik a i pise tamo u pitanjima da je otisao display, sad samo nove prodaje za 200njak km, sto eto i nije najpovoljnije :) Ima i u pitanjima se spominje jos neki lik da ima to, ali ni od njega nikakvog habera.

    crazyjoeno1, kao sto Selvin rece, meni nije bas najblize, ali ovaj komsija je do skora studirao gore, sad je pri kraju, pise tezu ovu za master pa cu mu svakako reci da doleti ako ne rijesimo to do tad. Ima mislim servisa i blize tu :), al nismo jos krenuli u realizaciju te opcije.