DivX player do 100-120KM

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by malizoka, Oct 8, 2008.

  1. malizoka

    malizoka Novi član

    Pozdrav ljudi,

    Da li bi mi mogli preporuciti neki DivX player u cjenovnom rangu do 120KM? Nisam pratio koliko se cijene krece, osim sto sam vidio nekih jeftinjaka i po 50-60KM. Nemam TV sa HDMI pa mi je u sustini bitna dobra slika, odnosno da ima podrsku za sto vise formata i da se pokazao kao "stabilan" na duze staze. Ne znam jesu li sve opcije na CD/DVD ili se moze i nesto preko USB-a prebaciti?

    Hvala!
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja neki dan u Tehno marketu uzeo Samsungov, 70KM, sad za sad slusa pravo. Cita DVD / DivX kao i subtitlove bez problema.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Najbolja ti je opcija Pioneer dv-400 ali mislim da je nesto malo skuplji, ipak nazovi rasu pa vidi isto tako imas Philips sa USB ulazom u formelu i kosta oko 120km.
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    Ja imam Biru od 39KM i slusa ko curica sve sa stickova cita :mrgreen:
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Ako je na tom samsungu software slican kao na samsung rekorderu nebih ga dabe uzeo, evo ovaj dvd rekorder ima softwer sranje zivo nema sanse da poslusas mp3 sto neces upaliti tv pa mu lijepo objasniti da je to mp3 onda te pita dali hoces da ga slusas (eto necu nego gledam onako) pa tek onda mozes preslusati ako prije nerazbijes govno od zid.
    Lijepi pineer ubacis dvd sa mp3 zikom i on pici folder po folder nepegla sekunde, divixe cita normalno i titlove sa nasim slovima ama sve zivo za 5.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pioneer je 100KM skuplji i ne isplati se. Ganjaj Philips 5960 ako ga uspijes naci, ili bas ako moras Samsung 1080P8.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Otkad je skuplji 100 KM. dv-600 koji je hajde da kazemo top model je 290KM. dok je u robotu dv-400 kostao 140KM.
     
  8. vnm_

    vnm_ Komšija

    ja imam samsung HT-X20. titlovi su uzasno sitni, a software je, kao sto rece JVC, poglup. jedino sto valja je daljinski, koji mozes programirati da upravlja haman svakim TV-om.
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Kod Pioneera je velika prednost sto ima modani firmware koji kada nabacis imas veliki font, mozes staviti traku ispod titla i sl. a mozes vratiti i originalni ako se predomislis.
     
  10. dHM

    dHM Aktivista

    u rasi nema vise pioneer dv-400, vec dv-410 i on je 210 KM
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Bilo je u robotu hrasno, jer 210km je previse za dv-410 kada je dv-600 290 koji je 3 klase bolji.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I za Philips postoji isto tako moddani fw. Inace, u Robotu se prodavao DV300 po cijeni od 140KM, a ne DV400, makar do prije dva mjeseca. Ko sto rekoh, Philips 5960 je best buy...
     
  13. malizoka

    malizoka Novi član

    Znaci ukratko: Pioneer taj (ako se moze naci), Phillips (ako se moze naci) i Samsung (najgora opcija, ali ga "ima"), dok se ostali ne isplate.. Puno mi je davati vise od 150KM za DivX player jer na 300KM mi to vec ulazi u rang nekih konzola (blizu barem)..
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    slican belaj sa samsungom,titlovi uzas na divx,nasa slova barem.kad ide nase slovo citava rijec donja crta npr želim ide _____ ili brže br__.mislim da bi trebao ponijet neki divx sa sobom,da mu je titl odvojen i da ima nasih slova,pa da vidis kako funkcionise,jer vidim da trazis divx ;)
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Djevojka ima Samsung 1080P8 i "nasa" slova se normalno prikazuju. Samo je potrebno u opcijama uzeti pravilan set karaktera. E sad ako je onaj Samsung od 60KM u pitanju, to i nije cudo.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    ma ovo je neko trash kucno kino,ht-q20.evo sad gledam nesto ta nasa slova u opcijama,i ima tamo subtitle language,nema nijednog domaceg,ima others ali onda trazi neki country code da ubacim,o kojem ja nista ne znam,tako da nista od tog.

    u divx materijalu nasa slova prikazuje samo ako je subtitle zaljepljen za video,ako nije odvojen fajl.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Neka ti titl bude u .srt formatu i istog naziva kao i glavni .avi fajl. Onda bi player trebao sam da ucita titl ili da ga samo ti aktiviras pritiskom na "subtitile" na daljinskom.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    znam to,nego ti govorim da ako je tako titl odvojen,onda nasa slova ne prikazuje i ima "artefakte" na titlovima,dok sa titlom u avi fajlu sve udure :)
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Izaberi code 0818 to ti je hrvatska i sve rijeseno.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    hvala,ovo je pomoglo,doduse sada samo izostavi slova sa kvakicom i to je to,puno bolje nego ranije :)