DivX player do 100-120KM

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by malizoka, Oct 8, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meh davno prozvakano i precjenjeno...
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    kako kome, ja volim vise platiti za kvalitetnu stvar nego se patiti sa smecem, prvi pioneer koji sam platio oko milje u vitezu radi i dan danas kod kolege a ima vec 7-8 godina pokazi mi grobinu koja ce danas toliko izgurati.
    Sto se precijenjenosti tice sve ti je tako hade molim te reci dali br player vrijedi 500-100KM. vrijedi sipak plafon 200 ali dok je ovaca tako je pa se cude zasto br nikako da se rasiri pogledaj malo koliko je zastupljen cak i u bogatim zemljama 2-3%.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    200KM max za kvalitetan dvd player, 500KM max za br. To su ok cijene.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    samo sto br player nevrijedi vise od 300 ali posto je to novo onda se ide na otimanje love, ja sam se od br playera ohladio dok nebude zapinjao za noge ka o dvd na svakom cosku, gulim hd sa neta i vrtim preko wd playera sve radi fantasticno.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moze se napisati referat o tome sta koliko vrijedi (npr. hifi zvucnici imaju malo drveta, metala i ljepila u konstrukciji pa kostaju po nekoliko hiljada eura).
    BR je 10x jeftiniji od DVD-a u istom periodu nakon predstavljanja to je valjda svima jasno.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Drugi vakat bio sad je sve drugacije.
     
  7. dHM

    dHM Aktivista

    E mozes li mi sad napisati na kakve probleme konkretno mislis, ja sam player kupio prije oko mjesec dana i dosad sam pregledao dosta filmova i nisam ni na kakve probleme nailazio. Prvi put da sam necim bas zadovoljan, od toga da mu treba najvise sekunda da procita usb, do toga da je slika odlicna, zvuk nemam prilike da probam jer ide preko tv-a, nemam posebne zvucnike.
     
  8. ma nema ba problema....sve sto ti zele reci je da je sada previse davati npr 500 km za dvd...to je sve..al ti si vec kupio tako da....

    slazem se sa bahamutom,dati tolike pare zbog ljepse linije ili kako navede komada drveta...besmisleno :!:
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislis na 1080P8 Samsung? Taj player nema usb fyi. Slika i zvuk jesu odlicni na tom Samsungu, ali sam player ne zna korektno da barata aspektom slike. Npr - kada gledas regularni DVD (znaci MPEG2) sve je ok, cim ubacis Divx/Xvid (MPEG4), aspekt je totalno pokvaren i rasiren po visini. Ovo se desava preko HDMI-ja @ 720p/1080i/1080p kada je aspekt slike postavljen na "Wide". Kada stavis aspekt na "4:3 LB" onda su stvari mnogo bolje za Divx, ali lose za DVD. Znaci moras stalno da ulazis u sistemske opcije i podesavas aspekt u zavisnosti od kodeka. Da ne spominjem kako HDMI "handshake" uglavnom ne radi, ima bugova prilikom gasenja, prespori meniji, nemogucnost gledanja fajlova visokog bitratea itd. Odlicno barata titlovima doduse, ali nece da cita neke stvari koje sam ubacivao u novije Philips, Sony i Panasonic linijske playere bez problema.
     
  10. dHM

    dHM Aktivista

    Nisam mislio na Samsung nego na philips 5980, gore na pocetki stranice kad sam napisao za taj philips rekao si da ima nekih drugih problema, al valjda nije bilo upuceno meni, tako da je do mene :D
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    5980 ili 5990 je najbolji player koji mozes uzeti za pristojne pare. I sam ga imam, i mane mu nisam nasao osim nemogucnosti "skoka" na odredjeni dio filma kada je divx u pitanju, a i to se rijesilo sa moddanim fw-om koliko mi je poznato (ja se drzim oficijelnog jer mi je originalni font sasvim ok onako proziran). Samsung 1080P8 jedino ima bolji daljinski i nista vise.
     
  12. dHM

    dHM Aktivista

    hehe, e to se vec slaze i sa mojim zapazanjima po pitanju tog playera. O tom "skoku" nisam ni razmisljao, al nije mi to ni kakva mana. a font mi je ipak bolji sa ovim modanim fw-om jer mu mozes bas sve radit. Jedino cekam kad budem mogao da jos z5500 pribavim pa da budu dream team :D