Dokumentarci

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by SamiRX-8, Aug 15, 2011.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ja sam slab na životinje. Ne bih ovo nikom preporučio da gleda. Inače remek djelo od filma.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Tema ociscena. Obrisao sam jedno 20 postova spama. Molio bih da se ponasate u skladu s pravilima.
     
  3. joj za to te i pitam,volio bi pogledati,al ako su crnjaci necu moci spavat 10 dana.
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Dojmio mi se interesantnim pa preporučujem.

    Orginalni naziv: Top Secret: Wasser - Auf der Spur eines unerklärlichen Phänomens



     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    BBC Storyville: The Love of Books - A Sarajevo Story


     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    odgledao sam ga danas :)
    nije los, ima crnjaka, ali ima i lose montaze samog dokumentarca, tako da su neke scene ponavljane...
    sve u svemu crnjak jeste sta se desava, al to je priroda.
    Jedna od onih crnih istinitih scena je na samom kraju kad snimaju zemlju iz svemira, a samo afrika je u mraku.. sve ostalo populacija...sija zemlja ko tepsija :)
     
  7. daco87

    daco87 Aktivista

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. h2o

    h2o Aktivista

    Nije cisti dokumentarac, ali mi nije ni za Jubitu sekciju.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pregledao sam sva 3 klipa, šta reći, gigant čovjek.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Secrets of Body Language



    Gledam i kod nas se na ovo "pazi."Slučajno naletih...ponukan nastupima "pojedinih" koje kad insan gleda i netreba analiza agencije za komunikaciju,da bi se učilo da je osoba po naški rečeno( da izvinete na izrazu) "papak." :)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. sumeir

    sumeir Komšija

    A bili su samo djeca



    Film je snimljen povodom 20 godina od početka opsade Sarajeva i posvećen je ubijenoj djeci Sarajeva 1992-1995.

    Ovaj film kroz autentične dokumente, dokumentaciju koja je korištena pred Tribunalom u Haagu i svjedočenje živih svjedoka prezentuje mnoštvo nepoznatih detalja i činjenica o zločinu nad djecom opkoljenog Sarajeva 1992.-1995.

    Film obrađuje sarajevske masakre od 1992. do 1995. godine, koje su počinili pripadnici Sarajevsko-romanijskog korpusa Vojske Republike Srpske, u kojima su među civilima ubijana i djeca Sarajeva.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. z1xter_BIH

    z1xter_BIH Aktivista

  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. p4ja

    p4ja Komšija

    odlican dokumentarac za pogledati i veoma poucan

    RUN FROM THE CURE

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tiger: Spy in the Jungle



    David Attenborough narrates the lives of four growing tiger cubs using footage collected by hidden-camera-carrying elephants.
    Over two years, the elephants help capture the most intimate portrayal of tigers ever filmed. As they grow, the cubs move from their mother’s milk onto meat. Fortunately, the tigress is a skilled hunter.
    Charger, their imposing father, keeps his distance but helps to protect his vulnerable offspring from rogue male tigers and leopards.
    The half-grown cubs are learning the hunting and fighting skills they will need as adults. The cameras also give an insight into the worlds of other animals, with leopards presenting a real threat to the growing cubs and deer making good hunting practice.
    The tigers head to a water hole to cool off on a steaming hot day and the spy-cams show that the jungle pools are a magnet for a whole array of forest animals, including wild boars and sloth bears. But disaster strikes when both the cubs’ parents are injured and a rogue male puts in an appearance.
    Their biggest challenge is learning to hunt for themselves, but their mother soon loses patience. Many new animal stars make their appearance, including an irresistible jackal family that has to cope when the tiger family invades their backyard, and a flock of peacocks that tease the tigers by playing a game of dare.



    Fantastičan film, preporuka.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Citanje,tj. uticanje na misli ljudi. Mnogo dobra emisija na Discoveryiju,a i na Youtube (trazite "Keith Barry") ima dosta epizoda, ovo je bas ono paf:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. p4ja

    p4ja Komšija

    ovo je predobro,pa kako jbt...
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa objasnio ti je na kraju kako, gestikulacijom i govorom tijela je "natjerao" da nacrta ono sto on zeli.


    Sent from my iPad using Tapatalk HD
     
  20. p4ja

    p4ja Komšija

    ma ne mislim na njega,nego na curu... kakav skill jbt