1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pozz :) ima li ovdje jos korisnika ovog providera? Zanima me, da li ima kakvih informacija o promjenama aktuelnog cjenovnika, s obzirom da bhtelecom ode naprijed po pitanju cijena i brzina od 1. marta u odnosu na DUAL.BA? Ja im slao upit na mail, ali izgleda oni i ne znaju da su mail okacili na sajt, ili ne znaju da ljudi danas i to koriste sem nebesplatnih poziva telefonom. Vec drugi dan nema nikakvog odgovora, i to mi se nimalo ne svidja, buduci da ni ja nijedan mjesec nisam izostao s placanjem neta.
     
  2. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Pa po ovim slikama što su postavljene iznad, nečini se lošim. Vidim da će uvesti i IPTV što znači da su momci krenuli ozbiljno i puno im sreče želim.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To je njihov dugorocni cilj, sto ne znaci da ce to uvesti mozda i za 3 godine. Sajt se nije promjenio ima vise od 6 mjeseci, nije cak ni dovrsen... a ja se uvijek bojim onih koji ne dovrsavaju stvari :shock: :shock: to mnogo govori o ozbiljnosti i pristupu poslu. Biti ISP nije samo prikljuciti korisnika na internet, i hajd ciao...
     
  4. zdici

    zdici Aktivista

    Kolins koristis li jos uvijek DUAL.BA 5 GHz Internet ? kakva je ponuda paketa sada posto nigdje nemogu pronaci njihovu ponudu brzina i cijena..i jesu li jos uvijek stabilni sa mrezom i kvalitetom Interneta..to jest da su iznad Cutuka i Zone..Posto uskoro odjavljujem BIHNET ADSL zelim da probam DUAL.BA
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Koristim jos uvijek Dual.Ba (Mreza se sad zove ZipZap a kompanija je i dalje Alvatel doo). Ovdje to radi Rifet Sinanovic koji je uzeo njihov dio mreze u zavidovicima i na neki nacin postao njihov partner. Net je OK, rijetko puca, brzina je ta koju platis. Ja poznajem Rifeta dobro, i imam poseban paket koji placam 40KM a dobijem 14/2Mbps (kod telecoma se dobije 15/1Mbps odnosno ~13/0,8Mbps za 43KM), tako je ponuda povoljnija od bhtelecoma. Ping mi je manji, i imam tu brzinu koju placam. Koristim ih 2 god i zadovoljan sam. Jedina mana neta u Zavidovicima je sto se ne moze dobiti javna IP adresa.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Pa nije nesto povoljniji od telecoma, osim tog prividno boljeg uploada. A i klasika sa tim "provajderima", njihovim mrezama i sto imaju range od 10 IP adresa, ako koristis ddns na svoj racunar kako onda da mu pristupim, nikako.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    prividno boljeg uploada? o cemu ti? korisitis Dual.ba pa da znas da je prividno bolji? Ja tvrdim, a mogu i dokazati, da imam upload od 2Mbps. Kod telecoma je to u najboljem slucaju 0,8Mbps (najjeftiniji paket kod telecoma sa "2Mbps" uploadom je skoro 100KM). Ja do sad nisam osjetio neku pretjeranu potrebu za javnom IP adresom. Ako mi treba moj PC, nakacim se preko teamviewera. Naravno, vecina internet korisnika su laici, tako da to sto su iza nekog firewall-a ima i svojih prednosti u smislu sigurnosti. PC s javnom IP adresom je kao plivac u mocvari punoj krokodila.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Hahahaha, de mi reci da se zezas :D
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    NE! Kao sto rekoh, vecina korisnika PC-a su danas laici, koji ili nemaju nikakav AV, ili imaju neki free, koji je istekao, a o updatima windowsa da i ne govorimo (kao i o broju Windows XP korisnika za koji je support istekao u aprilu ove godine). firewall je takodjer upitan. vecina PC-ova nisu sigurni. velik broj providera je dugo vremena korisnicima dijelio lokalne IP adrese jer nije mogao zivjeti od spama s vana prema javnim IP adresama korisnika (naravno BH telecomu i mnogima drugima je to uvelike koristilo jer su naplacivali promet, a uvelike su se ogradili jer su naveli da o sigurnosti PC-a brine sam korisnik i provider ne snosi nikakve posljedice).
     
  11. zdici

    zdici Aktivista

    DUAL.BA paket 10/1..zadovoljan :D bolja veza nego sa ADSL BH Telecom sto sam imao..
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Pinging www.google.com [208.117.229.212] with 32 bytes of data:
    Reply from 208.117.229.212: bytes=32 time=16ms TTL=54
    Reply from 208.117.229.212: bytes=32 time=16ms TTL=54
    Reply from 208.117.229.212: bytes=32 time=16ms TTL=54
    Reply from 208.117.229.212: bytes=32 time=16ms TTL=54

    Ping statistics for 208.117.229.212:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 16ms, Maximum = 16ms, Average = 16ms
     
  12. zdici

    zdici Aktivista

    zna li ko hoce li biti povecanja brzina iduci mjesec ili u martu ?
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    koliko ja znam, kad je u pitanju Alvatel, cjenovnik sa poznatim brzinama (4Mbps, 6 Mbps i 8 Mbps) se sa stanovista cijena nije mijenjao otkako oni postoje, niti su ikad najavili bilo kakvo povecanje brzina za istu cijenu ili smanjenje cijena za navedene pakete. Posto vec dugo poznajem Rifka, ja sam, nakon sto sam godinu i po bio njihov korisnik, insistirao da mi povecaju brzinu, i sa 8Mbps je povecana na 10/1 Mbps za 30,5KM, a onda sam ja s Rifkom dogovorio da mi dadne 14/2 Mbps za 40KM, i taj paket imam i danas. Uglavnom, ja sam zadovoljan, s obzirom da je povoljnije nego kod Bithcneta
     
  14. zdici

    zdici Aktivista

    kolins mislis ako BH Telecom 1.2.2015 ili 1.3.2015 poveca brzine Interneta da to nece uraditi i Rifet nama korisnicima ? Ja sam nacuo da oni nama hoce uvesti optiku kaze da opremaju neki objekat sa opremom..to sam imao priliku cuti prije 10ak dana..sta li ce to biti ako bude optika :)