Duke Nukem Forever

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, Dec 19, 2007.

  1. jeretik

    jeretik Komšija

    Bullshit. Njihove molbe da im forumaši pomognu oko interakcije sa levelima i drugih sadržaja u igri govori da nisu ni blizu izdavanja. Moja procjena - kraj 2009.

    Ne kontam te. DNF nije napravljen na Doom 3 engineu, nego na modifikovanoj verziji Unreal enginea 3
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    A do tad ce i Doom 3 engine biti prahistorija - here we go again :(
     
  3. jeretik

    jeretik Komšija

    Kao sto rekoh u EDITu gore, DNF se ne pravi na Doom 3 engineu, nego na totalno modifikovanoj verziji Unreal techa 3.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  5. Loki

    Loki Komšija

    Haha, kaže lik u komentarima: "I'm going to buy this game for my Playstation 6 and no mistake." :lol:
     
  6. Esh

    Esh HWB

    sa shacka:

     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nekako sam siguran da ce se situacija ponoviti kao sa Freelancerom - odlicna igra, ali u startu vec tehnicki zastarjela (stoga mi je suludo zvucalo da je UE3 engine u pitanju, jer ono prikazano je sve osim toga, pa cak je onda bio kompliment s moje strane da koriste Tech4 - za koji se nekad tvrdilo da je u opticaju prije koju godinu :lol:).
    u svakom slucaju nece biti gladan hardvera ako ne useru optimizaciju...
     
  8. jeretik

    jeretik Komšija

    Pa dobro... UE2 s postprocessingom :D To je to :D
     
  9. jeretik

    jeretik Komšija

    http://forums.3drealms.com/vb/showthread.php?t=29669

    Ma ja ba, UE3 ko hljeb.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma dzabe im - daleko je ono prikazano od Gears of War ili UT3. Đukin model je smijesan u najmanju ruku...
     
  11. jeretik

    jeretik Komšija

    Dobri su modeli i grafika, kakvi su mogli bit, imajući u vidu da su te teksture i modeli napravljeni manje - više, prije par godina, ali ono što mene zanima, to je kako oni misle ovo prodat? Mislim, na šta ciljaju - na horor atmosferu ili na old-school otkačeni ugođaj? U ovom drugom slučaju, tiraž bi bio mali, a u prvom slučaju, to ne bi odgovaralo Duke Nukemu.

    Dalje, čim su već najavili nastavak, znači da su imali tonu novih ideja pri radu na ovome, ali koje ne mogu ubaciti, kako ne bi odgodili izlazak za još deset godina. Ja mislim da je DNF u banani. Mislim da ga više ne mogu prodat onakvog kakav bi trebo bit, a ozbiljnu atmosferu u njega prosto ne mogu ubacit (zbog, capt. Protona, pig-copa, itd.)

    Došla je generacija igrača koji će i radi najmanje nesavršenosti tekstura i modela zaobić igru, a to nikako ne odgovara DNF-u.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Odavno oni ne mogu prodati igru kako bi je prodali tamo '99, a ove tehnicke nesavrsenosti samo pogorsavaju ionako losu situaciju. Jos kad se uzme u obzir da je piraterija najrasprostranjenija na PC-u, slabe im zarade od ovoga. Nije niko ocekivao onako slabu prodaju Crysisa i UT3, a jos kad pojedini recenzenti napljuju DNF (makar i zbog kasnjenja) ode prodaja u k***c, pa nece o nastavku ni razmisljati. Al hajd, nekako su Prey zavrsili pa ce valjda i ovo. Ako se budu mogle povuci paralele sa Freelancerom, onda ce biti merak odgirati DNF.
    Nisu se nazalost sjetili napraviti remake originala u novom engineu, sto bi im dobro doslo...
     
  13. Esh

    Esh HWB

    pa mislim da je njima prioritet da ovo izbace kako-tako, a onda mozda s ozbiljnim engineom krenuti u izradu neke nove igre, inace ce propasti. jedino pitanje je sada da li dnf moze biti vise popljuvan nego daikatana u svoje vrijeme?
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Ja mislim da ce igra biti dobro skucana kao Max Payne kec koji je imao dosta ogranicen graficki engine ali level design je razvalio kao i igrivost.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jebo grafiku, što jednostavnija to manje zahtjevno. Djuka za široke mase :D
     
  16. Esh

    Esh HWB

    sad bi neko mog'o biti bezobrazan i reci da se tvoja izjava moze primijeniti i na neke druge sfere. :smt003
     
  17. monK

    monK Komšija

    Sad će me strijeljati...ali zbog te igre sam počeo furati samurajske tripove...Meni OK igra...
     
  18. jeretik

    jeretik Komšija

    I meni je Daikatana OK igra, ali OK nije dovoljno s obzirom na hype. Ako DNF bude "OK", neće više nikom nikad past na pamet da pravi old-school pucačine :?
     
  19. Esh

    Esh HWB

    upravo sam to htio da naglasim - daikatana nije bila katastrofalna igra, ali hype je bio strasan i uz tadasnja kasnjenja (dok dnf nije usao u oxfordski rjecnik umjesto 'delay') pa je bilo maximalno medijsko pljuvanje..
     
  20. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    koliko vidim tu je stari humor, kidanje komada tijela, mighty foot. ne znam sta se vise moze ocekivati i hypat.

    btw. gore u interviewu kaze
    jel moguce da su gledali ovaj vent harassment i uzeli ideju? :smt005
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018