Dying Light

Discussion in 'Igre i konzole' started by Patton2410, Jan 23, 2015.

  1. xman

    xman Komšija

    Zanimljivo,jer navodno je u nekom od patcheva su smanjili view distance i jos neku vizuelnu kvakicu kako bi poboljsali framerate.
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    E eto ne znam sta je, ali poceo new game+ i odmah na pocetku kad izadjem iz safe house okrecem se malo, razgledam, i vidim 24-25 fps u nekim pravcima :|
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jesi li uskljucio vsync? To nisu jos popravili, a ako ti je slab cpu ne pomoze ti nijedan patch :)
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Vsync je iskljucen, a koliko vidim cpu svaka jezgra oko 60% iskoristenja, gpu 50-60%, znaci nista nije prikovano na 100%, pa da znam da me koci odredjena komponenta.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koji cpu?
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Eto ga u potpisu, FX-8120 oc na 4.2 GHz :D
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Na mobitelu sam pa ne vidim, a igra ne zna koristiti sve jezgre na 100%, kod mene ide do 75-80%. Tako da je to do cpua odnosno do igre koja ne zna koristiti cpu do kraja. Koja grafa, ako je ati stavi 14.12 omega drivere.

    EDIT: jesi li probao smanjiti view distance?
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Grafa R9 280x, vec su stavljeni najnoviji driveri.
    Kod buraza R9 270x, FX-6300 a bolje mu radi nego meni.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ocito igra ne voli puno jezgri :), jesi li probao smanjiti view distance?
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kod mene je ok, 5960X, HT ukljucen.

    Gpu zakucan na 99%.

    Sve na max.
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma jesam i to, view distance je na nuli
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Do cpua je jer ima slabiji IPC Od i5/i7 cpua. Ne znam na koliko je klokan burazov cpu?

    EDIT: moguce i da je do drivera tj. da ce neki buduci ovo rijesiti, tako je bilo sa AC Unity
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kod njega je stock, a moguce da ce bit sta od drivera
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    evo sta nadjoh na jednom review-u

     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma jedino se nadati da ce taj driver sta popraviti, ili da pokusam da se vratim na win 7 :D
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Poceo tek da igram neki dan i kada sam usao ponovo u igru,nidje save games,morao sve iz pocetka!WTF!?Evo skidam ovaj novi 1.4 update,valjda on to popravi jer svaki put kada izadjem iz igre vraca me na new game i sve moram ponovo.Je li neko imao slican problem?
     
  17. RaP

    RaP Komšija

    Meni je patch pobrisao savegame i prestao sam igrati
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Vjerovatno nije pobrisao save, nego je samo spasen na drugom mjestu.
    U game folderu otvori steam_api.ini i nadji dio "UserName=", trebas staviti isti user name kao sto je bio prije patcha.
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    nakon patcha sve ok igra predobra
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja jos igram. Trenutno sam u fazi osvajanja trofeja za Platinum. Uzeo sam 49 od 50 trofeja. Samo mi ostalo, da nadjem sve collectibles, kojih u igri ima 67, kako sam procitao. Pojma nemam koliko sam do sada nasao usputno u toku prelaska misija i u toku ganjanja trofeja. Mislim vise od 2/3. Bit ce grind. Ovo me odmah podsjeti na pera iz AC2, i koliko sam samo njih trazio. Hahaha.

    A, nisam htjeo ovaj ranije da ganjam, jer je bio glitched, kao i 3-4 jos pored njega. Izbacili su patch nedavno u kojem su popravili glicane trofeje, pa sad se vratio da to pozavrsavam.