Dying Light

Discussion in 'Igre i konzole' started by Patton2410, Jan 23, 2015.

  1. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    kako rješiti crash to desktop nako bez razloga, negrije se mašina
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj dodat mrvu napona na cpu ili gpu, pogotovo ako su klokani. Ili spustanjem frekvencije.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Probaj preci na nVidiju :p
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Instalirao i patch ovaj zadnji ide super grafika beton ali i muzika.
     
  5. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Kakve veze nvidia i clockovi, igro sinoć FarCry4 nikakvih problema, a ovo samo odjednom me izbaci iz igre na desktop.Tek je skinuo i počeo igrati.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa igra bas crpi cpu, probaj na cpu malo napona :) naravno ako nisi stavio najnoviji patch dzaba pricamo.
     
  7. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Sad stavio patch 1.4.0 sad fercera OK
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A kako 60 brate, pa jel ti imas jednu 280x ili CF? :D
    Istina i kod mene je popravljena malo situacija, umjesto minimum 23 sad je 30, ali nije mi jasno kako kod tebe tako.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    De ti malo pogledaj kako kod tebe radi harware dok igras tu igru,pokreni gpuz i cpuz u pozadini pa prati na kolikoj frekvenciji radi cpu a na kojoj gpu i radi li ti PCIe port na x16 il je zaglavio na x4 ili x1,takodje pokreni i task manager pa vidi na koliko procenata je zauzece CPU po jezgrama.
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nisam trenutno kod kuce, ali se sjecam kakva je situacija bila. GPU nije na 99% nego je manje, dok je zauzece CPU na svakoj jezgri oko 60-70%.
    Sve druge igre razvaljuje, ali ovo nikako da skontam, mada ne bih rekao da je problem sa PCIe portom.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Igre generalno ne bi trebalo da koriste vise od 25% CPU. 99% GPU bi trebalo biti uvijek, osim kada je Vsync ukljucen a framerate zakucan na broj koji odgovara frekvenciji osvjezavanja monitora.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj sada ovaj patch i obavezno iskljuci vsync. Ova igra daje 5-10 fpsa manje kada je ukljucen vsync, to nisam vidio ni kod jedne igre do sad. Ja imam ogranicene fpse na 62 i do sada je cpu isao do 75-80% a poslije ovog patcha rijetko ide iznad 60%. Moglo bi biti da je do tvog cpu-a, ali bi trebalo biti puno bolje poslije patcha koji je 2GB :)
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    GPU je 99% kada sam unutar one zgrade, tada je i fps preko 70, a cim izadjem vani, padne GPU usage i FPS.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je samo zbog AMD IPC-a. Ni sa i3 ne bi palo garant.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma jasta bi, klokan i5 je minimum za konstantnih 60 fpsa.
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma ko ce ga znati vise.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj jos ovaj patch :D Konacno igra radi normalno i sa ukljucenim vsync.

    Patch 1.5.1 Release Notes

    General
    • BTZ: Incorrect spit notifications fixed
    • Weapon duplication bug fixed
    • Specific achievements fixed

    Windows:
    • Various performance improvements

    Linux:
    • Windows/Linux cross play username and chat issues fixed
    • Quick travel to players in coop fixed
    • BTZ: UV block and Horde skills fixed
     
  19. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Dobro su napravili i sa 1.5 patchom ja igram na 3200x2000 sa iskkljucenim nVidia efektima i view distanc malo to sve postimo i baca 60fps
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da bilo je ok al nije se moglo sa ukljucenim vsync i sad malo igram i vidim cpu ide pofino i preko 90% u pojedinim scenama. Sa 1.5 cpu nije isao preko 65% cini mi se, kao da su sa 1.5 patchom smanjili detalje a sada ih ponovo vratili :D