E-book Reader

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by reni90, Jun 25, 2010.

  1. reni90

    reni90 Aktivista

    razmisljam da uzmem neki ebok reader ali da nije mnogo skup
    vidim ovaj kindle je pojeftinio
    http://www.amazon.com/Kindle-Wireless-R ... d_i=507846
    medjutrim mislim da je 6inca malo, manje od prosjecne knjige, a meni treba uglavnom da citam eKnjige
    nisam nikad imao priliku raditi s nekim od ovih readera pa moze li neki savjet, je li neko koristi ovaj.
    Mislilo sma mozda da uzmem onaj veci ali je puno skulplji od ovoga i mislim da je velik ako se ne varam neki A3 format da to dodje XD tako se orijentisem
    mislim bolje mi je ipad za te pare uzeti, vjerovatno se moze naci i on nmoze pored tog jos dosta drugih stvari.
    Bitno mi je da je citljiv da nije problem nositi sa osbom, da znaci nije tezak, jednostavno praktican ebook reader
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Eken M001 tablet. Sa novim neoficijelnim nadogradnjama softvera je sasvim ok uredjaj.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Razvukao si to pitanje sa spominanjem uredjaja koji kostaju od 190 (Kindle, dijagonala 6 incha) do 500 dolara (iPad ili Kindle dx koji imaju ekran dijagonale 9.7 incha). Takodjer, malo si pomijesao formate, A3 sigurno neces drzati u rukama :)

    Po mom misljenju osnovni Kindle je sasvim ok izbor, pogotovo ako je glavna namjena citanje e-knjiga. Izmedju tih 200 i 500 dolara, imas jos veliki broj kvalitetnih modela, medju kojima znacajan broj proizvodi i Sony, no moras se odluciti koliko novca zelis potrositi.
     
  4. reni90

    reni90 Aktivista

    dobro izgleda taj eken, pogotovo mu je cijena pristupacna
    je li ima neko iskustva ili d ali je neko citao ima li kakvih problema ovaj uredjaj ili radi sve ok
    koliko dugo mu baterija traje i gdje bih u sarajevu ili uu BiH mogao naci to?

    edit:
    ma nista od toga cuj baterija mu 2 sata traje bolje onda kindle uzeti
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Taj Eken mi je profesor imao, bar kako se ja sjecam, i stalno je knjige citao sa njega, zasta ga je i sluzio, sto znaci da mu je bilo ok. Imadoh dodira i sa iPadom prije 2 mjeseca, i ekran je bas jasan, i super se cita sa njega, pa sada vidi sta ti je isplativije uzeti. Najbolje je da nadjes neki review pa da protabiris vecinu uredjaja :)
     
  6. reni90

    reni90 Aktivista

    meni to treba uglavnom radi citanja knjiga, i da mu dugo baterija traje ner necu da razmisljam da mi za 2 sata moram staviti na punjenje XD
    mislim da je kindle ipak najbolji, mada bih volio da ima malo vise makar jedno 7 inci
    koliko ima ovaj eken medjutim njemu baterija traje samo 2.5h
     
  7. monK

    monK Komšija