E-cigareta

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Vedo, Aug 1, 2011.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Imal ko iskustva, koja je najbolja, tj. najmanje steti, tj. koliko zaista one i stete? Od par ljudi sam cuo da su uz ove e-cigare prestali skroz pusiti kroz par mjeseci.

    Googlao sam, nadjoh neki kao review ( http://www.electroniccigarettereviewsite.net/ ), al ne znam jel ovo neki sponzorisani sajt. Uglavnom, zna li ko gdje ima kod nas kupiti ovog pobjednika sa testa (Green Smoke), ili imate li vi nesto preporuciti?
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Moj rodjak ima ovakvog izgleda (znaci imitacija cigarette) i nije zadovoljan jer baterija se brzo trosi (ne znaci da je bas ovaj model sa linka)..

    Vidio sam kod jednog prijatelja neka crna (izgleda kao ball pin olovka,malo deblja) i kaze da mu baterija veoma dugo traje,prezadovoljan..

    Sto se tice toga da ces manje pusiti,sumnjam jer opet unosis extrakt nikotina (ako koristis nikotinska aromatizirana punjenja) a on je taj koji stvara i odrzava ovisnost..

    Nemoj se zavaravati nikotin je alkaloid i spada u grupu opijata bas kao i Opijum,Kokain itd i sam po sebi nije nimalo bezopasan (Smronosna doza za odraslog covjeka se krece od 40 - 60 mg i to ga cini otrovnijim od Kokaina)..
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Najbolje ti je prirodnim putem :lol: ja sam ev vec 6 mjeseci clean :D nisam dima povukao and i am proud on my self :D i pojeo sam jedno 3 kombija keksa plazme za to vrijeme :lol:
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Nabaci sebi na telefon wall paper-e o štetnosti pušenja .

    http://www.huffingtonpost.com/2011/06/2 ... 80885.html

    Nije da se "cirkuzam" sa tobom ali obzirom da svaki atom mog tijela ima odbojnost prema duhanu ovo mi na um pada,probaj i vidi kako ćeš reagovati.

    I kao što ColdFire reče ubaci kakve prirodne grickalice.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja sam prestao ima skoro 2god (nakon 7god "ovisnosti")..

    Jest da sam nabacio nekih 5 -6 kg ali OK je,sad sam all set.. :lol:

    Ma samo bacis u kantu,proguras kroz prvi mjesec i sve je nakon toga lakse.. :wink:

    Sada mogu svekog pusaca osjetiti na kilometar,uzasava me onaj miris duhanskog dima kada se uvuce u odjecu pih.. :smt005
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Bio sam i ja clean 2 mjeseca i 10 dana i onda opet, a sladja mi bila nego ikad :D Najgore sto se udebljam ko gica, za ta 2 mjeseca sam dobio 5-6 kg. Sto opet i jeste zdravije neg fasovat kakvu bolest pluca / grla / usta :)

    Zakleo se sad da necu vise, al reko da sebi malo olaksam uz ove e-cigs, jer zelja vuce misha li joj :) Googlao sam pola dana o stetnosti e-cigara al niko ne zna zasigurno, treba proci vremena dok je testiraju. Nadjoh par foruma gdje korisnici ostavljaju dojmove, 99% njih kaze da im se vratio miris, ne smrdi iz usta ko' pepeljara, nema kaslja, ne zadishu se itd.
     
  7. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Da . Najgora je mana sto jedes gica :lol: Sreca pa mi je dobar metabolizam , inace bi hladno dobio 15 kila za ovih 6 mjeseci :lol: Stalno sam nesto grickao , plazmu najvise :D Kao sto kolega King rece strpi se malo i ode to samo :lol:
    Meni ko sad doce u stan ide na balkona pusi :lol: zao mi stora :lol:
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da se i ja upisem u listu,clean sam evo vec 10g a pusio sam 7g. Najvaznija je stvar prestati u jutro i pregrmiti prvi dan.kasnije svaki slijedeci dozivljavati kao pobjedu.Isto vazna stvar je ako pusis neke jeke pljuge da se prvo prebacis na Light pa onda jer je bas zajebano skidanje sa npr aure extra i sl.Grickalice i mentol bombone su obavezna roba.
    Sretno!
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    ja bi ti preporucio sungazing
    http://solarnayoga.info/
    nije da sam pusio al posto cigare pusis radi "smirivajuceg efekta" to ces dobit suncem ;) pozz
    ps postepeno smanjuj ako pusis kutiju svakog dana smanjuj po jednu cigaru ;) nisu svi jaki da odjedanput ostave sve
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako je moj stari expresno to smece bacio nakon 35 god pusackog staza, kad mu je doktor reko da baci zbog zdravstvenih problema, eh kad je on mogo moze svako. Ja srecom nisam imao problema s tim.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    moj jedan jaran iz panceva je pusio preko 10 god, i bacio cigare. bas tako kao sto ovdje preporucuju. usto ujutro i rekao sebi, necu ja vishe pusiti, i nije. ali 2 mjeseca najmanje, nema sta ga nije boljelo, stomak, glava.... ma nikakav bio. ja nisam pusac, ali sam toliko pismen, da shvatim, da ne mozes organizmu uzeti nesto sto mu dajes godinama, bez nekakve reakcije organizma (eto kod njega je ta reakcija bila u obliku raznih bolova). mislim da bi se trebalo posavjetovati s ljekarom, da on preporuci kako to treba prestati pusiti, a ne tek tako prestati. mislim da je ovo ok, sto neko kaze, da treba najprije preci na neke blage cigare, pa to postepeno. ili ako si pusio kutiju dnevno, pusi 10 komada dnevno, pa nakon nekog perioda smanji na 5 komada itd. te elektricne cigare su iste kao i prave, samo sto ne dime i nisu ti prsti zuti :D sto bi narod rekao, isto sranje, samo drugacije pakovanje. uglavnom, najbitnija je VOLJA! sto vise bombona i zvaka, a manje keksa, jer se od bombona i zvaka neces udebljati, a od keksa hoces sigurno :D :D
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Moj stari je jeo tonama bombone (nikad ih prije nije mogao smisliti), grickalice i tako to par mjeseci i uspio je, znam da je kupovao bombone karamele na kilu u konzumu hehe, mislim da nema toga da ne moze bacit cigare.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Prestao i ja prije jedno dvije godine. Prvih 15 dana pomagao se nikotinskim zvakama, poslije presao na airwaves, sto je trajalo nekoliko mjeseci. Također prvih par mjeseci nabacio nesto mase (15ak kila). Zena ostavila cigare skupa sa mnom, samo sto je ona bila ovisna o zvakama duze od godinu. Nema tu nista postepeno, kad odlucis i prestanes. Ako nisi sa sobom nacisto, dzaba smanjivanje. Stisni zube i preguraj, ne budi kmica. I nakon godinu - dvije ti naumpadne, posebno poslije rucka, ali nema vise one potrebe. S prelaskom na blage cigare se ne dobiva nista. U osnovi, ti ces mozgu i dalje davati istu kolicinu nikotina, samo sto su cigare blaze na pluca.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni je ćaća pušio tri kutije dnevno, pa kad je popušio tumor na grlu, bacio preko noći. Nema većeg smrada od cigara, bolje i šmrkat, barem ne smrdi.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Eh tako je, covjek jednostavno ne cijeni zdravlje dok ga ima, a kad bolest dodje onda se opameti. Moj radni kolega, 50tak god star, pusi 3 kutije dnevno, kad mu udjes u kancelariju ne vidis prst pred okom, sto je najgore dva nepusaca rade sa njim, a ovaj ters neda ni prozora otvorit. Lik snimo pluca ima nakve sjene na plucima, Bog zna sta ima, ali je neumoran, nema sanse da baci cigare. Nece cak ni da ide u bolnicu da vidi sta ima na plucima, kaze dok gura gura ...

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  16. neko

    neko Aktivista

    ma Vedo lave sto ces prestajati, smanji dozu na deset komada nekih light dnevno i ne sekiraj se. :D
    On toppic: ako kupis tu cigaricu, javi kakva je, bas me zanima.
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Moj stari je nakon vise od 40god prestao i evo vec 6ta god kako nepusi..

    Dosao od doktora (koji ga je prethodno nalijepio sto pusi,e neka je svaka mu dala :lol: ) zguzvao paklo cigara i bacio u kantu..

    Od tada nije ni jednu zapalio (pusio 2 - 3 kutije dnevno) ali jest se ugojio dobrih 15tak kg.. :smt005
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    E toga me najvise strah majku mu, a uvijek me nesta skakilja / sticse u grlu & plucima, a pusac sam vec nekih 8-9 godina, pa sam se ocito i ja prepao malo :eek:


    Ma nema od te price nista, jel zasjednes sa drustvom odma pukne kutija - dvije za noc :)

    Probao veceras u BBIu tu e-cigaru, 155 KM kosta set sa 2 komada. Sta reci, prvi put sam toliko povukao da sam se zakasljao :lol: Ono, meni jako lici na nargilu, dim je bas topao, i mislim da bi se covjek mogao navici nakon nekog vremena.

    CESTITAM Dog & dino73n & ColdFire & KingT!! Ev ja sam skoro 24 sata bez dima, pojeo sam jedno 4 pakovanja onih Airwaves boba, al samo nek se nesta zvace :) E to me zanimalo, znaci i nakon par godina se covjek nje sjeti :twisted: Bas se pitam dal' ikad moze bivsi pusac postati 'normalan covjek' kojem nikad ne naumpadne nit je pozeli, il smo 'doomed 4eva' :D
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    @ Vedo

    Once a junkie - always a junkie.. :smt005

    Sretno.. :smt006
     
  20. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Sretno :D Samo ne odustaj . Mi smo uz tebe :lol: