E-cigareta

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Vedo, Aug 1, 2011.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne znam da li je sprovedena studija ali sam ubijeđen da smo u top 3 uz Srbe i Hrvate po potrošnji cigara u Europi.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Svejedno, rijetko će neko postati pušač poslije 22-e godine, tada svijest bolje radi od one u 15, 16, 17 i 18 godini.
    A navlačenje na pušenje je po meni trend ono u fazonu, svi u društvu puše, pa trebao bi i ja..I tako to krene.
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Od cigara nema vece gluposti... bacas novac u dim, a nista... da je barem vutra pa da imas neki feeling od silnog duvanja...

    Sent from my GT-I9100G
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Aferim,ovo sam izrekao prije jedno 12g kad sam prestao da pusim cigare.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    vic....

    Jel pusis?
    -Da.
    -Koliko?
    -2 kutije dnevno.
    -Koliko dugo?
    -20 godina.
    -Kolko kosta kutija?
    -3.5 KM.
    -Znaci ti svaki dan potrosis 7 KM na cigare, znaci za godinu dana si potrosio 1277, znaci na cigarete si do sada potrosio 25 550, znaci da si sve pare cuvao uz kamatu u banci, mogo bi sad da vozis novog mercedesa.
    -Jel ti pusis?
    -Ne.
    -PA GDJE TI JE MERCEDES?
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Mislim da je bilo

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    sad ce i 3 mj kako ne pusim :D

    divota
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Cestitke

    Ne daj se,nije jos sve zavrseno al si na strasno dobrom putu da to rijesis za sva vremena. Ja sam se dva puta vracao i to ono totalno bezveze iz zafrkancije ono jednu cu pa necu vise...prvi put 4 mjeseca pa drugi put 8 mjeseci i treci put je bas uspjelo i evo preko 10 godina vec ne pusim.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Cestitke
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    puna 4 kako sam nepusac :)
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Za pohvaliti. :smt023
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Jesi jos nepušač? :)
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    ako zbrojim pa skoro 8 mj:))))ako ne i preko hehehh niti dima nisam povukao:)
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zato si i uspio. Da samo jedan dim povuces vec bi se vratio cigarama. :D Dobro nije bukvalno, ali tako se ljudi vrate. Zacas budu na kutiji-dvije kako su i prije pusili.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma joj karakter sta da ti kazem hahah:) ma et deago mi zacas prodje vrijeme fin osjecaj:)
     
  16. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Gledajući postove s prve stranice, pušači koji su prekinuli samo su našli zamjenu u hrani. I nekako hrana, žvake, plasma keksovi, sve ide u zonu komfora.. A cigarete su tu samo kao dodatak, kod ljudi koji su usuštini nesretni svojim životom, i žele puno toga postići a ne mogu, u ovakvom ograničavajućem društvu u kojem živimo. Posljedica toga su pasivni ljudi, koji žive u drugom svijetu, a cigareta je samo granica između stvarnog svijeta i zone komforta. Ako se ukinu cigarete, isti ovi ljudi će samo pronaći druge ovisnosti, ili šta već... Ali puno je lakše ukidati cigarete, nego stvarati društvo aktivnih i prosperitetnih ljudi koji se ne zanimaju za poroke. Nismo džabe među prve tri zemlje u Evropi što se tiče toga.

    Ja dok sam bio mlađi, od strane svojih vršnjaka, pušača većinom, bio sam izbačen iz tzv. "IN" društva, kao jedan od rijetkih nepušača i antialkoholičara. A svi ti bezbrojni pušači, drogeraši, itd, ne shvaćajući samo pune džepove proizvođačima (legalnih) opijata, i da su im samo broj, statistika na ekranu, ovca iz koje muzu pare. Zaboravljajući da je prava jedinstvenost izvan zaglupljene mase, i velikih brojeva. To je u biti IN, biti svoj, a ne potrošač, ovisnik još jedan u nizu koji misli da je zbog toga cool.
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    :smt023 !
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije to bas tako crno & bijelo kako ti govoris. Cigarete smiruju ljude neovisno sada da li pricamo o ovisnosti o istima. Ljudima daje neki boost a mislim da je vec neko detaljnije objasnio taj dio na ovoj temi. Nije to samo pusi da me neko vidi a poslije pusi jer si ovisan.

    Moje mišljenje o cigaretama sam iznjeo prije par stranica i nadam se da ce kutija koštati 100KM jer se ne slazem sa postovima da ce i dalje raja pušiti dok svi zaboravljaju i to apsolutno svaki put u svakoj diskusiji.. omladinu. Srednjoškolce. Kada njemu kutija bude cenera, vraga ce on uzeti 3 marke od sendviča i uzeti tu kutiju. Jeste, sada se cigare motaju pa je mnogostruko jeftinije ali lakoca nabavke je kljucna za pocetnike. Ako im bude teze nabavljivo nece ni krenuti tim stopama.

    Sto se tice drustva, ne znam da je iko izbacen ili stigmatiziranm zato sto ne pusi. Druzio sam se sa pušacima, sa ne pušacima i sa onima koji su odbijali taj porok pa poslije pokleknuli. Nikada nisam ni cu ni vidio ni primjetio neko stigmatiziranje. Cak ni u osnovnoj školi. Za vecinu drugih stvari da ali konkretno za cigarete, ne.

    To sto neko vidi u nekome frajera jer pusi ce mu ta misao izlapiti jako brzo.. cim dosegne osamnaest godina.

    To da ljudi nadju neku drugi "zanimaciju", porko.. vjerovatno. Treba studija za to da se potvrdi i koliko su neke stvari manje ili vise stetne od cigareta. To ja opet druga tema.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sad je kutija 3KM, pa ne pusi narod nista manje, samo je siromasniji za te pare... To da je neko izbacen sto je nepusac prvi put cujem.
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    236 days of not smoking