E-cigareta

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Vedo, Aug 1, 2011.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    i Boga ti zafali li ikad? :)

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nekad :)
    Al to ono ko kad prodjes kraj candy store, vidis cokoladicu, da ti je, a i ne moras :)
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    A kad te nasekira netko, meni bi to najgore bilo mislim, kako se suzdrzat.
     
  4. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Godina dana nepusenja i svrstavam se u nepusace.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da li je neko osjetio bilo kakve zdravstvene tegobe, pa prestao sa pusenjem ?

    Budite iskreni.
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kasljanje ujutro, samo to.. :) tesko disanje :)
    sad pa et, bolje disem, nema sljama ujutro :D
    beton, ne znam tacno, al siguran sam da ima 9 mj kako ne pusim.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Meni je grlo cudno, nemam sad neku bol, tesko objasniti...kao da "skljoca" pri gutanju pljuvacke ili pri pomjeranju grkljana.

    Imam nekad promjenu boje glasa, postane dubok i grub, a taj dan ne mogu bas pricati poslije podne (stegne)...

    Kada se vode puno napijem, pomaze.

    Mislim da mi cigare na ovoj zegi isuse grlo, ali opet nisam puno ljudi pitao i samo moj otac ima slicne tegobe.

    Njemu trne korjen jezika ponekad...

    Nekad imam 3 dana, a nekad 7, pa sve OK 7 dana...

    Sve traje oko mjesec dana i pravo razmisljam da prestanem, ali ne ide bas od ruke.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Kaslja nemam, nit slajma. Promuknem nekad, pogotovo ako se uz cugu za noc ispusi kutija, pa nekad i dvije.

    Jedno vrijeme koristio one male plasticne filtere za cigare (smanjuju podosta unos katrana u tijelo) i onda mi ocito tijelo stvorilo 'alergiju' na njih, tj. kad pusim sa njima jezik cijeli mi 'bridi', kao da sam ga opekao.

    Bol u prsima probija nekad, pogotovo ako setam i pusim.

    Naleti period od par mjeseci kad pri gutanju ili smijanju osjetim bol u grlu. Pa prodje par mjeseci, pa opet isto.

    Helem ,treba se nakanit i bacit ih..
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koliko sam svjestan problema, pocelo je kada i ove visoke temperature.

    Ne kasljem ni ja, samo nekad u jutro imam malo slajma (samo zimi kad malo nezebem).

    Uz promuklost, vecinom "skljoca" grkljan kad gutam, ali ne boli i obratno (uz neku cudnu bol, ald sto kazes bridi)...

    Bas, ali tesko ide, razvijam neke metode ne pusenja po 1 sat...pojedem zato kesicu bombona i onda me "udara" u jedan zub :D

    Imam ovu E-cigaru, teska i ne slici obicnoj cigari, vise se mora povuci dim, elem meni bas ne pomaze...

    Kad ne pusim cijeli dan, osjetim promjenu u ustima (pljuvacke puno), napetost u rukama, razdrazljivost, a jutro bez cigare je najgore...
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vidim neki jubileji se furaju pa da se i ja prikljucim, 4868 dana bez cigara :D
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    il prestani il pusi, ta pšovremena ne pale :D jer se svi i jedan zapushe za vikend :D
    hahaha


    elem super osjecaj kad prestanes pusit, nakon mjesec, bombona :D
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    12290 dana bez cigara, iliti ga 33.6 god :p
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    ovo se odnosi samo na ex pusace :D
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni je 5x lakse izdurat cijeli dan bez cigare kada ujutru ne zapalim nit jednu, valjda se preko noci tijelo vec mrvu ocisti i odvikne. Jel' je zapalim ujutru - nema sanse izdurat ostatak dana bez nje.
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Dan po dan Vedo, tako to ide :p
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Sta ti znas ba, ti jedino 'pusio' one furacke zvake u obliku cigare :p :D

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  17. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Narode/ex pusaci, gdje bi mogao starom kupiti ovu e cigaretu,hoce da prestane pa da pokusa sa ovom e?
     
  18. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Re: Odg: E-cigareta

    Vec 2 godine i 2 mjeseca nepusac poslije 20 godina aktivnog pusenja 1.5 do 2 kutije na dan, koe olaksanje bez cigarete i sad i meni smrdi duhan prije dok sam pusio nisam htjeo vjerovati u to da nekom to smeta toliko
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Cestitam :D
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Da se pohvalim, ev ga punih 20 dana bez i jednog dima. Ne bi je sad zapalio da mi noz pod glavu stavis, grehota bi mi bilo score resetovat :D A bas sam lancani pusac bio, ganjao sam uvijek svaku i najmanju priliku da je zapalim.

    iz licnog iskustva - zapali je navecer pred spavanje i onda od kad ustanes probaj prestati. Ako ispusis i jednu tokom dana i pokusas prestat - beze ces se muciti, jer nakon te jedne za sat, dva hoces da izmahnitas, ono, trazi tijelo jos jednu. Tako da je najbolje sa prestajenjem 'poceti' kad ustanes i guraj dalje.

    Druga stvar, dosada je najgora, onda ti najvise fali. Meni su tu najvise pomogle ove simulacije na PCu. Jel' me kriza opali ja za volan sjednem i posto je kod svake okuke i preticanja fokus na max nivou, onda jednostavno se ni ne sjetis cigare, sva chula ti usmjerena na tu virtuelnu cestu. Tako da bi dobro bilo naci neki hobby koji te bas obuzme, to bas pomaze.

    Sve u svemu, mislio sam da ce puno gore biti, al ovo je ocito stvar samo psihe, kakve crne krize i gluposti. A da postoji cigara koja ne steti - ja bi je i dok spavam pusio, tolika je to ljubav bila, al kao sto se kaze - strah je jaci od ljubavi :)

    Prednosti su ogromne, ne razmisljas stalno "joj ubijam se, joj moram prestat", mogu djetetu uvijek prici i poljubiti je (prije uvijek pocne kihati kad pridjem a nedavno ispusio cigaru), bolja kondicija, merak ti trcati sada, ponosan na sebe itd itd. Vrijedi je baciti.