E-cigareta

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Vedo, Aug 1, 2011.

  1. GV

    GV Komšija

    Ista kao razlika između masturbiranja i snošaja, da se izrazim po francuski.
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ili ti ga coitusa :lol:

    :mrgreen:

    Ja sam od ostalih čuo da je baš isti ukus osjećaj i sve, ali eto, navodno ne šteti kao prava :)

    Vedo, kako napreduje ?
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Vidis da sam se od sramote usutio na ovoj temi, bio sam weak :oops: :oops: :D
     
  4. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Probaj sa nargilom da se nekako skineš sa cigara. :D
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa nosaj nargilu sa sobom ako ti se slucajno zatrazi cigara :mrgreen:
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    E kad ovo citam drago mi je sto nisam nikad ozbiljno te cigara konzumirao. Bilo je tamo u osnovnoj i kada sam bio mladji 1-2 i to je to. Ali sad ih ne mogu smislit.Bjezim 5 km od dima od cigare.
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    dobra tema..

    tek sad sam se ukljucio...
    cmarim brale, kad izadjem navece kutija.. a inace u sedmici prosjek 4-5 max kutija. I mene interesuje ta E cigara..
     
  8. Zlatan

    Zlatan Komšija

    da ti pravo kažem jedan od razloga što sam se propušio je baš to...koga god bih pobjedio u basketu ili na male goliće jarani bi mi se vadili na foru, 'lako je tebi, ti ne pušiš ne piješ' ..e sad ćete vidjeti reko...i kako sam se propušio kondicija mi je još bolja... ne znam doduše dal je to zato što još više treniram...nedavno kad sam bio na moru čuo sam od jednog košarkaša da je Ivano Balić pušio 3 kutije dnevno dok je bio najrukometaš svijeta...i tako se sad desi da mi svi prije basketa prigovaraju i opominju za cigaru, a kad poigramo ne može mi niko ni opepelit što se tiče trčanja skakanja zalaganja....dobro opet ja ne pušim puno.... 1 kutija mi bude dan-dva kako kad
     
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Romano Balic. :lol:

    Evo i ja spremam kupera (trcanje) i nakon sto sam procito zlatanove postove, vjerovatno cu se propusiti jer sam u losoj kondiciji.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koji si ti fenomen jbt, pusenjem nabijas kondiciju je EPIC! :lol:
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Možda Zlatan mota "Nepalsku žaru" :)
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Hahaha cooper's test je legendaran. Na stazu i trci kolko mozes za 12 minuta.

    U kakvoj god si formi, trebao bi moci istrcati 2km.

    Ja sam u svoje najbolje doba, zadnji cooper u srednjoj, s obzirom na svakodnevni trening po 2 sata (kosarka), istrco 3200m :) I sad 13 god poslje mogu do 3.
     
  13. Zlatan

    Zlatan Komšija

    pardon Ivano Balić, izgleda da ovo pušenje ipak ima i negativne efekte :)

    Šveđani priznaju: Ivano Balić je najbolji na svijetu iako puši
    http://www.slobodnadalmacija.hr/Rukomet ... fault.aspx
     
  14. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ništa onda Zlatane pošto si iz Tuzle blizu ti je Gradina pa malo obiđi uho-grlo-nos odjel pa pitaj one što su imali operacuju grla da li su pušili ili ne, odnosno da li su bili pasivni pušači.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma Zlatan je najpametniji, da malo proseta po onkologiji na kosevu pitao bih ga ja sto bi ikad zapalio.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  16. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hvala vam drugari na komentarima..upravo pišem knjigu na ovu temu, pa će mi vaši komentari pomoći da bolje razmišljam i usmjerim svoje odgovore i istraživanje u pravom smjeru...još jednom bih Vas podsjetio na znanstvenu činjenicu placebo i nocebo efekta...jer upravo vaš(i društva u globalu) negativan stav prema pušenju može biti razlogom što ti ljudi leže gdje leže...a ne pušenje...dakle ako proučite i promislite malo bolje o placebo fenomenu, možda biste moje komentare i pušenje, a i kompletnu medicinu i zdravlje, sagledavali u sasvim drugačijem svjetlu :smt007
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Moj stari je pusio 40god, prije 5god je prestao..

    Cak i danas iskasljava nakupine u plucima uzrokovane pusenjem (2 - 3 kutije dnevno)..

    Kada se samo sjetim svog jutarnjeg kaslja koji je u potpunosti nestao nakon sto sam prestao pusiti..

    Ljudi pricaju o "palcebo" efektu a u svakoj razvijenoj zemlji zakonom je propisano da na pakovanju jasno pise "pusenje je stetno za zdravlje", "pusenje ubija",razne zabrane i ogranicenja reklamiranja duhanskih proizvoda itd..

    E sada, da to nije naucno dokazano mislite da bi velikani duhanske industrije tek tako dopustili da na njihovom proizvodu stoje takvi natpisi koji sigurno stete prodaji..

    Naravno da bi se borili za svoj proizvod na drzavnim i medjunarodnim sudovima da znaju da imaju sanse da pobiju takve,po njih stetne navode..
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    To sto stoji da pušenje ubija ili je štetno za zdravlje, to je zakonsko ogradjivanje da ne bude nisi znao. Sta god da se desi, ne mozes da ih tuzis i ako ima i toga u nekim zemljama. Isti sllucaj imas sa sniper-2 plocom gdje pise na hladnjaku u obliku šanžera da se ne može koristiti kao pravi "magacin". nije za oružje. Bizarno zvuci ali pravo osigurano.

    Takodjer svi lijekovi koji se reklamiraju na tv-u budu ogradjeni sa upozorenjem i audio i pisanom porukom. Traži savjet doktora. ja sam kupio aparat za brijanje u kojem je stajalo, a ko je sam dva puta procitao, garancija se ne uvazava ako ga opalite od zid.

    Sto se tice pušenja i direktne štetnpsti, zaista ne treba o tome diskutovati. Ako neko ima drugo uvjerenje, neka ima ali je o tome morbidno pricati. Ako zapalis samo papir cigare, moze skoditi organizmu na ovaj ili onaj naci. A sto se same cigare tice, ne treba ti haj tek strucnjak da te uvjeru. Kupi onaj plasticni filter, ispusi jednu i vidi sta ostane u njemu ..skontaj da je to trebalo zavrsiti makar u tvojim ustima a da ne kažem u plucima.

    Sto se tice odvikavanja, mislim da je krivo svajetovati bilo koga da se odvikava na ovaj ili onaj nacin. Gledao sam nekoliko osoba i sve su razlicite. Primjer jedne meni blize starije osobe jeste da je bacila cigare odmah nakon sto mu je receno da treba na operaciju. Bez odvikavanje bez icega. Dugo godina pusio i to je bilo negdje oko 40 godine. nakon nekog vremena na ovaj ili onaj nacin, opet se propusi. Nakon desetak godina, doktor savjetovao da se cigare bace i.. on ih baci. Bez odvikavanja sa ovim ili onim, bez icega. Takodje poznajem jos jednu osobu koja je bila prestala sa cigarama u slucnim godinama.

    Da li to moze svako, naravno da ne. Ali treba pokusati pa makar trajalo dvije godine. Skidat se sa nekih extra jakih na one lajt itd. Komentari tipa: nema od toga nista, moras odmah baciti bla bla. ..ne sluze nicemu osim da osoba kaze what the hell i nastavi kao i prije.

    Ovo je malo ozbiljnija tema neozbiljno svacena u drustvu zbog cinjenice da to "svi" rade. Iskreno savjetujem svim pušacima da se podju zezati sa grickalicama, video igrama, trcanjem, bilijarom, žaganjem drva.. nije bitno. Samo bacite to iz usta.
     
  19. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ako smijem da dodam i sa ljubavlju. :smt007
     
  20. GW

    GW Moderator