E de neka mi ovo neko objasni...3DaMark 2001.

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Inzinjer, Sep 22, 2003.

  1. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Imam Abit NF7-s , barton 2500 + , 256 MB DDR400 (radi na 333) HDD 40 GB Maxtor itd.

    Danas kupim još 256 identičnog rama.tačnije vratim ovaj i dobijem dva identična.

    Jedan stavim u onu treći odvojeni slot a drugi u onaj prvi.

    i kad pokrenem računar piše 'dual chanel memory enabled'.

    joj reko sad ćemo ga poderati.

    pokrenem3DMark i testiram sve stabilno ide ali pazi ovo.

    Rezultat bude kao i sa 256 MB DDR.znači nema nikakvih poboljšanja kad sam stavio dodatnih 356 Mb identične ploćčice.

    Haj mi ovo objasnite.

    Pa zar samim dodatkom 256 MB rama nebi trebali biti bolji rezultati za 20% a još plus onaj dual chanem za memoriju.

    Ti je samo marketing , sranje u crnobijelom.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    jebote, a ja se spremam ulozit u jos 256 rama... si siguran u rezultate?
     
  3. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ja ti kazem gdje ces biti na strani amd-a. Da si uzeo P4 na 2.4 sa 800Mhz fsb dulac chanell bi letio.

    No evo da ti kazem.

    Idi u sandru i vidi kako ti kuca memorija sa jednim modulom a poslije sa dva modula( tj dual chanellom)
    Ako ti isto kuca vidi u prirucniku sta ti pise.

    I molim te vrati to i uzmi ono navedeno.

    Sala mala.

    Pozdrav jarane

    Umalo da zaboravim imas i pc mark i tu takodje vidi sta ti se desava.
     
  4. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    3D mark je test koji prvenstveno zavisi od grafičke karte, brzine procesora, brzine magistrale i memorijskog protoka. Ne znam sad koja je grafička karta kod tebe u pitanju, ali ako si došao do njenih krajnjih granica mogućnosti, to je jednostavno to. Možeš da budžiš šta god hoćeš ali je to njen limit i preko toga neće ići.
    E da što se tiče komentara za P4 2.4C kad bi to imao skor bi ti bio jedno 25-30% spotiji :D pa ko još veruje sandri?! pusti SienceMark, Pc mark.......
    Pozdrav
     
  5. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Siguran sam.

    1.Za Sysa: Da potpuno sam siguran.ali ne baš sad da nije bilo promjena.skor mi je veći za svega 60-70 3Dmarka.I to sam fino sve testirao više puta i vidio da je uključen dual chanem memory.

    2.Za Pentiuma: Da , testirao sam ih i u Sisof Sandra-i i sa jednim modulom i sa sva modula rezultat je isti. 2480 za memoriju. naravno kad je na 333 al kad klokujem procesor i stavim sabirnicu 200 (što sam uradio samo momentalno jer sad nema porebe ništa klokovati) memorija onda radi na 400 i tada je u Sandrai 2900.

    3.Za BeastMastera: To ne bi trebalo tako biti jer ipak jeste iz grafičke izvučen maximum ali 3DMark takodje 50% koristi i ostali hardwer.Čuj to?Eh pa sa starim računarom a sa istom grafičkom (Gainward GeForce 3 Ti 450 , 240/530) je skore bio svega 5300 a sada sa novom makinom 'svega' 9985 a kad sam malo podigao procesor to jest samo množitelj povećao na 12 dobio sam 102083DMarka 2001SE i to naravno sa rezom 1024x768 i sve postavke na default.A evo još jednog razloga.kad sam ovaj ram koristio kao 'by speed ' jer je DDR400 onda mi je izbacivao lošije rezultate a kad sam stavio na auto onda je bilo bolje za neki 400 3DMarka.Jer ram bolje radi sa sabirnicom proce kad su na istoj frekveciji.Znači nije sve do grafičke tu.


    Ali nemojte se ljudi još frkat.jer sutra dobivam druge module rama , jer danas kad sam otišao kupiti čovjek je imao samo one kao i onaj prvi što mi je dao a taj se pokazao kao loš.

    Inače sutra bi rezultati trebali biti bolji.

    Uaaaaa zzz..zzz..laku noć....
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Uradis ko i ja. Ja sam samo jednom 3d mark imao instaliran i to dok sam imao gf2 gts. Ostavis i zaboravis. Koji se k imam brinuti koliki mi je 3d mark
     
  7. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ma i to što kažeš...

    Ma u pravi si vala.kasnije sam instalirao igre i tu sam malo testirao.

    Battlefield 1942 ide ko zmaj ve na max , UT2k3 piči.tesirao sam ih u svim onim banchmark-ima i otprilike srednji broj mi je oko 90-100 ako se ne varam.Colin mc Rally 3 ide ko zmaj na svemu max, jedino što nekad malo eprimjetno zatrza lai ipka on traži jaku grafičku.

    Ma sve u svemu ja sam prezadovoljan i svoju bih mašinu ocjenio sa ocjenom 9 ( 1-10).

    Šta vi mislte?Inače 10-ak hiljada 3DMarka je prilično fino.

    Danas kad uzmem one bolje module rama idem da formatiram disk i ponovo instaliram i život može početi.
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    Kod AMD-a ti je jako vazan CAS. Ako ti je on na 3 nevalja ti. Ja sam CAS 2 dobijem i 200 maraka vise. Dakle stavi na CAS 2 ili ako nemoze 2 onda na 2,5 pa probaj.
    A ja sam sa 768MB rama (sad imam 512MB) imao manje nego sa 256MB pa sad gledaj. Al su mi zato igre isle dosta brze.

    Pusti ti taj 3DMark i uhvati se stvarnih rezultata.

    AJD MOLIM TE istestiraj igre pa javi rezultate!!!
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    e jel tko probao koristiti različite module na dual chanelu? ne mislim na razliku ddr333-ddr400, nego na proizvodjace modula-chipova.

    ne znam jel da prodam hynixa, pa uzmem dva identicna (to mi je malo zajebancija) ili da samo piknem jos jedan 333 i bok.
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Bas cu morati provjeriti da li se sinhronizuju po onom sporijem ili mozes postavljati naponcas
    as po modulu. Logicno bi mi bilo da se sinhronizuju po onom sporijem. Al eto, potrazicu danas popodne.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    logicno je da se sve podreduje sporijem modulu, ne brine mene to. nego da li ce sistem bit stabilan i oce li uopce sve to gutat vodu... a moram jos i mis mijenjat... jebote novac :cry:
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    lol :D pa ti si taj koji hoce dualchannel i to sranje :D ako nemash para sjedi i gladi muda pasha moj solidni :) nego radice , samo nemoj mjesat registered i unregistered.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    nije bas 100% da ce raditi, jer imao sam dosta slucajeva sa memorijom istih specifikacija od razlicitih proizvodjaca i medjusobnim klanjem na ploci : )

    ako mozes prodaj taj modul sto imas, uzmi dva ista i rahat si;)
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    ma da toga sam se i bojao... gladit cu ja jaja kako je zeleni rekao :wink: