e stvarno vise........

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by zilo, Sep 9, 2005.

  1. zilo

    zilo Komšija

    Na kablovskom sam netu i zna se desiti da u 10-ak minuta konekcija puca i po 20-tak puta.Zvao sam technical support i oni kazu da mi je virus uletio.Inace koristim:Avast 4.6 Pro,Zone alarm pro,counter spy,ad-aware i spybots&d.Kazu mi instaliraj Kasperskog umjesto Avasta i sve ce biti u dure.Instaliram ja kasperskog,i kad restartujem ,comp nece da se upali.Ovo mi se i prije desavalo sa Kaspeskim pa ne znam u cemu je problem?
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    :arrow:
     
  3. zilo

    zilo Komšija

    Format ne dolazi u obzir.Formatirao sam ga prije 15-ak dana.Dje chu ga josh jednom. :(
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    da, da to je onaj stari iskusni :D

    pa kad ti kažu samo takvu glupost tipa stavite openoffice umjesto office 2003 ili sl. onda znaš o kojem se kalibru radi.

    ja sam sad na nod prešao, ali sam bio jako jako dugo na avastu i ponovo bi se vratio jer je antivirus beton (malo više jede od nortona, ali mi se čini da i bolje detektira). a ako ćemo sad uletit u ring sa kaspersky vs. nod/avast, onda možemo svi napravit low level format kako iskusni kaže :D

    zone alarm - pobriši u njemu sve programe koje imaš u program control i OPREZNO puštaj/ne puštaj van
    avast - stavi ga nanovo, uključi rezidentalnu zaštitu na max. i paralelno s njim pokreni ad-aware isto tako neka provjeri sve particije sa max postavkama
    tuneup utilities - pokreni sve šta tamo korisno nađeš

    eto za početak...

    zapravo mi nije jasno kako uopće može neki provider favorizirat neki antivirusni paket ako dotični nije isporučen sa telefonskim računom :wink:

    ko da ja sad prodajem automobile i kažem "de si kupi sony radio jer ti je ovaj pioneer totalno jadan što ga mi ugrađujemo po defaultu" :?
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    Ma evo sa sam instalirao ovaj ZoneAlarm Security Suite.Skenirao...nidje nishta.....avast skenirao prije njega......opet nidje nishta........neka ovi iz provajdera pricaju sta hoce AVAst je mocan antivirus....vracam se ja na njega....a oni malo nek porade na svojim vezama. :D

    Kaspersky(bar na mom compu)se pokazao u losem izdanju,nikad on vise nece na moj comp :!:
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Maystor pucanje konekcije i low level format diskova (sta da se zalio na cd rom ja mislim da bi mu preporucio da ode kod Hodze :mrgreen: da mu zapishe).
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    security suite jede jako puno memorije, a čak mi je čovjek koji prodaje zone labs proizvode rekao da ima boljih antivirusa nego u tome zone alarmu. uzmi najjednostavniji zonealarm, avast i probaj nabavit ad-aware se pro novu verziju.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Bolan samo stavi Zone Alarm bez ostalih i probaj malo prosurfat.
     
  9. BoLa

    BoLa Aktivista

    A odakle ti ideja da je do tebe? Lol je poznat po "pucanju" :mrgreen: Znam to i sam, kad ih krene, bas fuuuraa ... Ja sam na BIPu btw.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    ma kad skidam "orginalne" programe, prolaze mi istbar-ovi i sl., ali ga avast ukine tako da disconnect-a promet prema tom sajtu - zato sam reko da i njega stavi.
     
  11. zilo

    zilo Komšija

    Nisam na LOL.
    Evo sta sam koristio i mislim da cu se na to vratiti i jos dugo koristit:
    Avast 4.6 PRO
    Zone Alarm Pro
    Counter Spy
    Ad-aware 6.0 Plus
    SpyBotS&D
     
  12. jeretik

    jeretik Komšija

    Aaaaa, kaze stavi Kasperskog umjesto Avasta, boze sacuvaj :lol:
    To je ba do njih
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    sta ce ti spybot pored ad-awarea? brisi spybot.
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija

    treba mi još malo da završim preobražaj :D
     
  15. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    iskusni, U kom smijeru ASC ili DESC? :D
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija

    radije ću ASC :D
     
  17. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    iskusni, Pa ne znam baš... trebat ce mi pomoc lingvističara... kad si tek došao nick ti je bio "experienced" što bi, vremenski gledajuči, značilo onaj koje "već" stekao ogromno znanje u nekoj oblasti života.... znači proces je završen a sada ti je nick "iskusni" proces još traje... pitam se kuda to ide? Da ne bude za koji mjesec "iskusnih" ili ti "bejah iskusan" ;)
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    "budem iskusan" :mrgreen:
     
  19. iskusni

    iskusni Komšija

    hehe šta mislite gdje sam ja bios dok nisam dolazio ovamo. 50% faze je gotovo :D
     
  20. monK

    monK Komšija

    budem bio iskusan, kao futur 2, kao nešto što će istinom postati, ali nekad...